Maserati ponownie na The I.C.E. w St. Moritz

Maserati ponownie na The I.C.E. w St. Moritz24.02.2023
24 i 25 lutego włoska firma znów jest obecna w St. Moritz, gdzie pokazuje rzadkie arcydzieła ze swojej przeszłości oraz współczesne rzeźby na kołach, wyznaczające kierunek na przyszłość.

Maserati z przyjemnością kontynuuje współpracę z The I.C.E. – International Concours of Elegance, czyli międzynarodowym konkursem elegancji. Wydarzenie odbywa się w zjawiskowej scenerii zamarzniętego jeziora St. Moritz i jak co roku gromadzi najwspanialsze klasyczne samochody oraz ich kolekcjonerów, entuzjastów zabytkowej motoryzacji i znamienite osobistości z całego świata.

Maserati 3500 GT Vignale Coupé
Maserati 3500 GT Vignale Coupé

Podczas dwudniowej imprezy pod znakiem elegancji i luksusu jezioro staje się tłem plenerowej wystawy, na której klasyczne samochody zabłysną niczym prawdziwe dzieła sztuki. Publiczność może podziwiać ich piękno i zgłębiać kryjące się za nimi historie, podczas gdy na kolekcjonerów czekają bezprecedensowe wrażenia z jazdy tymi unikalnymi maszynami po zaśnieżonym torze – wszystko pod okiem prestiżowego jury.

Maserati Granturismo Folgore
Maserati Granturismo Folgore

Maserati wnosi do The I.C.E. swoją pasję i magnetyczne dziedzictwo, prezentując tam rzadkie arcydzieła ze swojej przeszłości. Należą do nich Maserati 420M/58 Eldorado – jedyny w swoim rodzaju bolid zbudowany specjalnie na potrzeby drugiej edycji wyścigu 500 Miles of Monza w 1958 r., pełne klasy 3500 GT Vignale Coupé, a także legendarny Mistral, który w 1963 r. zapoczątkował tradycję włoskiej marki polegającą na nazywaniu kolejnych modeli na cześć słynnych wiatrów.

Maserati Grecale Fuoriserie
Maserati Grecale Fuoriserie "Mission From Mars"

Dom Trójzębu pokazuje w Szwajcarii również swoją współczesną kolekcję rzeźb na kołach, zaprojektowanych przez Klausa Bussego – szefa designu Maserati, a jednocześnie członka jury The I.C.E. Obok SUV-a Grecale w unikatowym wydaniu Fuoriserie o nazwie „Misja z Marsa” wystąpią niepowtarzalny spyder MC20 Cielo w wersji Fuoriserie, zupełnie nowe, potężne Granturismo Trofeo oraz nie mniej ekscytujące Granturismo Folgore – pierwszy w 100% elektryczny samochód w historii Maserati, który toruje marce drogę ku przyszłości.

Źródło: Biuro Prasowe Maserati