Nowe Maserati GranTurismo w centrum uwagi w Mediolanie

Nowe Maserati GranTurismo w centrum uwagi w Mediolanie06.04.2023
Nowe Maserati GranTurismo będzie reprezentować Trójząb podczas tegorocznego Tygodnia Designu w Mediolanie odbywającego się w dniach od 17 do 23 kwietnia 2023 roku.

To obowiązkowa pozycja w kalendarzu tych, którzy uczynili wyrafinowany, piękny design swoim znakiem rozpoznawczym, oraz tych, którzy – jak Maserati – mogą zaliczyć do swoich produktów ponadczasowe ikony, takie jak pierwszy samochód włoskiej marki dostępny również w wersji 100% elektrycznej.

Podczas wydarzenia prezentowane będą trzy unikatowe egzemplarze GranTurismo z programu Maserati Fuoriserie – dwa rzeczywiste i jeden wirtualny. Obok nich wystąpi ekskluzywna edycja GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary, stworzona z okazji 75-lecia maszyn GT spod znaku trójzębu, która dodatkowo zaakcentuje doskonałość turystycznych samochodów sportowych Maserati.

Maserati GranTurismo

GranTurismo One Off Prisma i GranTurismo One Off Luce, odpowiednio ze spalinowym silnikiem Nettuno V6 oraz w całkowicie elektrycznej wersji Folgore, zostaną zestawione ze zjawiskową inspiracją Hiroshiego Fujiwary – eklektycznego przyjaciela Trójzębu, pioniera streetwearu i autora własnej interpretacji coupé o wysokich osiągach. Japoński artysta zaprezentuje cyfrowe wcielenie Digital One Off w połączeniu z wyjątkową kapsułową kolekcją stworzoną specjalnie z okazji Tygodnia Designu.

GranTurismo One Off Prisma odnosi się do dziedzictwa nowego modelu – stanowi dumny wyraz jego przeszłości, a zarazem demonstruje przyszłościową siłę Maserati. Nadwozie wyróżnia chromatyczne połączenie czternastu różnych kolorów. Dwa z nich wybiegają w przyszłość, a dwanaście pozostałych wywodzi się od najpopularniejszych modeli GranTurismo z przeszłości, takich jak charakterystyczny odcień Amaranto z Maserati A6 1500 z 1947 r. czy Oro Longchamps, którym rozbłyskiwało Maserati Khamsin z 1973 r. To nie wszystko: karoserię niezwykłego egzemplarza GranTurismo zdobią detale składające się z ponad 8500 ręcznie malowanych liter, które układają się w nazwy samochodów Maserati, a zarazem formują drugi poziom odcieni i harmonizują całą powłokę kolorystyczną.

Maserati GranTurismo

GranTurismo One Off Luce to deklaracja innowacyjności i zrównoważonego rozwoju, która dosłownie odzwierciedla eksperymenty oraz nieustanne badania prowadzone Maserati. Powierzchowność tego wspaniałego interpretatora przyszłości definiuje chromatyczny, lustrzany monolit z laserowo wygrawerowanym wzorem. Efekt: kontury samochodu niemal wtapiają się w otoczenie. Wnętrze jest hymnem do przyszłości – do jego wykończenia posłużył materiał ECONYL®, czyli regenerowana nylonowa przędza. Połączenie estetycznej metamorfozy tapicerki, deski rozdzielczej i paneli z obróbką laserową zapewnia kabinie dodatkowy ładunek dynamizmu. Szeroko stosowana w modzie technika sitodruku posłużyła do uzyskania przezroczystego koloru, który uwydatnia grę świateł i podkreśla nowoczesny charakter samochodu.

Klaus Busse, szef designu Maserati, powiedział:

„GranTurismo Prisma to oda do naszego 75-letniego dziedzictwa oraz know-how, które przenikało wszystkie samochody produkowane przez Maserati na przestrzeni dziejów. GranTurismo Luce stanowi zwrot tu naszej przyszłości, spojrzenie w przód, i tworzy doskonały balans z edycją Prisma. Ich istoty wzajemnie się uzupełniają. Jeśli chodzi o innowacyjność, Prisma wyraża całe piękno i doskonałość włoskiego rzemiosła, a także mistrzostwo w malarstwie i kolorze; Luce odsłania całą technikę opracowaną w ramach linii Folgore, łącząc nasze przyszłościowe podejście z włoską kreatywnością”.
Maserati GranTurismo

Na gości Tygodnia Designu czeka też niepowtarzalny urok limitowanej edycji GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary. Dostępna w czterech unikalnych konfiguracjach, w sumie powstanie w liczbie 300 egzemplarzy – po 75 dla wersji z silnikiem spalinowym w kolorach Grigio Lamiera i Nero Cometa oraz 75 dla wersji elektrycznej Folgore w odcieniach Rame Folgore i Blu Inchiostro. Maserati celebruje w ten sposób kwintesencję włoskiego luksusu w świecie wysokich osiągów i daje świadectwo idealnej, pozbawionej ostentacji równowagi pomiędzy pięknem a funkcjonalnością.

Wyrafinowane arcydzieła ucieleśniają wybiegające w przyszłość dziedzictwo Trójzębu i reprezentują wizjonerski hołd Hiroshiego Fujiwary. 19 kwietnia czterokołowe i cyfrowe GranTurismo zostaną zaprezentowane w nowym salonie Maserati w sercu eleganckiej mediolańskiej dzielnicy Magenta, podczas prywatnego pokazu dla wybranych gości. Dzień później, 20 kwietnia, miłośnicy designu i motoryzacji będą mogli osobiście zobaczyć je z bliska.

Źródło: Maserati