Maserati na festiwalu Motor Valley Fest

Maserati na festiwalu Motor Valley Fest12.05.2023
Maserati bierze udział w piątej edycji festiwalu włoskiej doliny motoryzacyjnej Motor Valley Fest, gdzie celebruje zarówno przeszłość, jak i przyszłość: legendarny silnik V8 przekazuje pałeczkę modelom elektrycznym.

Podczas piątej edycji plenerowej imprezy motoryzacyjnej Motor Valley Fest, która odbywa się w Modenie w dniach 11-14 maja, Maserati przekazuje ważny komunikat – wiadomość, która staje się już częścią historii mobilności.

Maserati oddaje hołd legendarnemu silnikowi V8 biturbo, o 90-stopniowym kącie rozwidlenia cylindrów i mocy 580 KM – a także o niepowtarzalnym brzmieniu oraz imponujących osiągach. To bijące serce modeli Levante, Ghibli i Quattroporte w wersjach Trofeo. Jego produkcja w fabryce Maserati zakończy się pod koniec 2023 roku. Napędzane nim samochody pozostaną w sprzedaży do 2024 roku i już wkrótce staną się kolekcjonerskimi przedmiotami w rękach wszystkich posiadaczy tego wyjątkowego kawałka historii Maserati.

Davide Grasso CEO Maserati & Zéda V8 Collection
Davide Grasso i kolekcja Zéda V8

Pierwszymi świadkami procesu zmian są GranTurismo Folgore, pierwszy w 100% elektryczny samochód w dziejach marki, oraz Grecale Folgore, jej pierwszy w pełni elektryczny SUV. Trójząb odgrywa tu pionierską rolę, godną swojego DNA. Do 2025 roku każdy model z gamy będzie dostępny w wersji elektrycznej, a do 2030 roku Maserati będzie marką wyłącznie elektryczną.

To historyczna chwila dla firmy z Modeny, która zawsze patrzyła w przyszłość, nie zapominając o swoich korzeniach, oraz dla tych, którzy kochają historię i nowoczesność modeli z Trójzębem – a także ich unikalny talent do łączenia stylu, emocji oraz ponadczasowych osiągów. Te same właściwości zostaną zachowane w samochodach, które teraz staną się nowym obiektem pożądania kolekcjonerów.

Maserati ghibli Trofeo Zéda
Maserati Ghibli Trofeo Zéda

Od 1959 roku, kiedy narodziło się Maserati 5000 GT – pierwszy model z potężnym silnikiem V8, ośmiocylindrowe jednostki trafiły pod maski ponad 100 000 wyprodukowanych i sprzedanych aut włoskiej marki. Najnowsze edycje Maserati Trofeo, Ghibli 334 Ultima oraz Levante V8 Ultima, zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood w lipcu 2023 roku.

Maserati Levante Trofeo Zéda
Maserati Levante Trofeo Zéda

W ciągu czterech dni trwania festiwalu Motor Valley Fest zjawiskowe kreacje spod znaku Trójzębu będą prezentowane w kultowych lokalizacjach Modeny. Na Piazza Grande po raz pierwszy pojawi się cała gama Maserati Folgore: do GranTurismo Folgore One Off Luce i Grecale Folgore dołączy futurystyczne Maserati Tipo Folgore Gen3, bolid startujący w tegorocznych Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA.

Gama Trofeo – obejmująca modele Levante, Ghibli i Quattroporte w wersji Zèda, unikalne arcydzieła na cześć silnika V8, zdominuje Piazza XX Settembre.

Maserati Quattroporte Trofeo Zéda
Maserati Quattroporte Trofeo Zéda

Salon na Viale Ciro Menotti będzie z kolei gościć kultowe GranTurismo, od jego początków do dnia dzisiejszego, z dwoma klasycznymi egzemplarzami, obok których wystąpi GranTurismo Zèda poprzedniej generacji oraz nowiutkie GranTurismo One Off Prisma.

Źródło: Biuro prasowe Maserati