Maserati Quattroporte według Novitec

Maserati Quattroporte według Novitec05.07.2007
Jeśli ktoś chce poprawić wygląd i właściwości jezdne luksusowej, włoskiej limuzyny, powinien zachować umiar, by nie zepsuć tego, co w Maserati najważniejsze – wysmakowanej linii i doskonałych osiągów seryjnego silnika V8 o mocy 400 KM ...

Na szczęście niemiecki tuner Novitec pamiętał o tych zasadach, biorąc na warsztat model Quattroporte. Tuning zewnętrzny ograniczył do zamontowania 20-calowych trzyczęściowych aluminiowych obręczy kół z oponami 245/35 Pirelli P-Zero z przodu i 285/30 na napędzanej tylnej osi, oraz sportowego układu wydechowego zakończonego dwiema podwójnymi końcówkami wydechu, wydającymi chrapliwe staccato.

Maserati Quattroporte według Novitec 1 Ten ostatni element pozwolił zyskać dodatkowe 13 KM. Teraz ta włoska limuzyna dysponuje mocą 413 KM, osiąganą przy 7100 obr/min. i maksymalnym momentem obrotowym 468 Nm (seryjnie 400 KM/7000 obr/min. i 451 Nm).

W celu zapewnienia odpowiedniej trakcji Novitec oferuje także zestaw sportowych sprężyn i stabilizatorów. Cena kompletnego tuningu, to w przeliczeniu około 60 tysięcy złotych. Oczywiście niezbędne jest też samo Maserati Quattroporte. Za dwuletni mało używany egzemplarz z Niemiec zapłacimy nie więcej jak 150 tysięcy. Słowem okazja.

Źródło: Novitec, informacja Moto Target