Dopuszczone do ruchu Maserati na sprzedaż

Dopuszczone do ruchu Maserati na sprzedaż29.04.2008
Spotkanie na torze wyścigowym jednego z 12 zbudowanych Maserati MC12 Corsa graniczy z cudem. Widok wersji dopuszczonej do ruchu ulicznego na osiedlowej drodze to jak znalezienie igły w stogu siana.

Przedstawione na zdjęciu Maserati MC12 Corsa to wyjątkowy egzemplarz. Auto zostało oznaczone numerem seryjnym 01 i zmodyfikowane tak, aby można się było nim poruszać po publicznych drogach. Co więcej, firma Coys z Wielkiej Brytanii planuje sprzedać samochód na aukcji, która odbędzie się w Monako w niedzielę 10 maja.

Ten "supercar" powstały na bazie Ferrari Enzo ma pod maską 6-litrowy silnik V12 o mocy aż 755KM osiąganej przy 8 000 obr./min. Niska waga 1 150 kg pozwala rozwinąć prędkość maksymalną w okolicach 330 km/h i przyspieszyć od 0 do 200 km/h w 6,4 sekundy.

Egzemplarz wystawiony na sprzedaż przeszedł szereg modyfikacji nadwozia, podzespołów mechanicznych i wnętrza, dzięki którym uzyskał niemieckie świadectwo homologacji, uprawniające do poruszania się po ulicach.

Cena wywoławcza Maserati MC12 Corsa nie została jeszcze ustalona, jednak można być pewnym, że osiągnie rekordowy poziom.

Źródło: Carscoop, informacja Moto Target