Produkcja Maserati Quattroporte Bellagio Fastback

Produkcja Maserati Quattroporte Bellagio Fastback06.05.2008
Sporym wydarzeniem ostatniego konkursu elegancji "Concorso d'Eleganza Villa d'Este" odbywającym się w przepięknej scenerii nad jeziorem Como we Włoszech, były wspaniałe dwie kreacje włoskiej firmy karoseryjnej ...

Produkcja Maserati Quattroporte Bellagio Fastback 1...Carozzeria Touring Superleggera z Mediolanu. Jedną z nich, A8 GCS Berlinetta Touring stworzoną na bazie Maserati Granturismo opisywaliśmy już na łamach naszego serwisu.

Drugą propozycją włoskiego krawca samochodowego z Mediolanu jest przepiękne Maserati Quattroporte Bellagio Fastback, czyli stylowe kombi dla tych, którzy oprócz mocy potrzebują czasem przewieźć coś więcej, niż tylko aktówkę.

Przy niezmienionych rozmiarach zewnętrznych w stosunku do limuzyny, auto zyskało dodatkowe 50 litrów pojemności bagażnika. W każdej chwili można ją powiększyć do 1500 litrów składając elektrycznie tylną kanapę i uzyskując idealnie płaską podłogę. I to jaką! Jej powierzchnię wykończono wielokrotnie polerowanym drewnem egzotycznym.

Produkcja Maserati Quattroporte Bellagio Fastback 2 Co ciekawe zmiany poczynione przez Carozzeria Touring Superleggera zwiększyły masę auta jedynie o 50 kg. Pod maską stylowego kombi znalazł się ten sam co w limuzynie silnik V8 4,2 litra prosto z Ferrari o mocy 400 KM. Zapewnia to przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekund i osiągnięcie nawet 275 km/h.

A teraz najważniejsze. Carozzeria Touring Superleggera oficjalnie potwierdziła w komunikacie prasowym, że auto trafi do produkcji w limitowanej liczbie egzemplarzy. Chętni na to auto podczas wizyty w siedzibie firmy osobiście wybiorą kolor nadwozia, wyposażenie wnętrza oraz kolorystykę i rodzaj materiałów użytych do jego wykończenia. To się dopiero nazywa personalizacja.

Źródło: CarScoop, informacja Moto Target