Maserati GranTurismo S MC Sport Line

Maserati GranTurismo S MC Sport Line03.12.2009
Maserati prezentuje model GranTurismo S MC SportLine, który trafi w ręce 12 wybranych klientów z Bliskiego Wschodu. Dlaczego tylko 12 sztuk? Ponieważ dokładnie tyle razy model MC12 wywalczył tytuł mistrzowski w wyścigach FIA GT International Championchip.

12 nawiązuje także do liczby autoryzowanych salonów Maserati, które znajdują się w 12 miastach na Bliskim Wschodzie. Wszystkie samochody przeznaczone do sprzedaży zostaną wykończone lakierem Matt White i będą zawierały ekskluzywne elementy wykończeniowe z nowej linii MC Sport Line.

Maserati GranTurismo S MC Sport Line 1Każdy egzemplarz otrzyma także specjalną plakietkę z nazwą miasta, do którego zostanie wysłany.

W późniejszym terminie Maserati wyprodukuje jeszcze 11 sztuk modelu GranTurismo S MC SportLine - tym razem w kolorze Matt Bianco Fuji. Wszystkie egzemplarze trafią na rynek włoski.

Pod maską GranTurismo S znajduje się 4.7-litrowy silnik V8 o mocy 440KM połączony ze specjalną, sportową skrzynią biegów, pozwalającą na błyskawiczne zmiany przełożeń.

W ofercie znajduje się również model GranTurismo S Automatic wyposażony w sześciobiegową przekładnię automatyczną ZF, która posiada możliwość pracy w trybie automatycznym lub manualnym – wówczas kierowca zmienia biegi za pomocą łopatek umieszczonych przy kole kierownicy.

O skuteczne wytracanie prędkości dba zaawansowany system hamulcowy opracowany we współpracy z firmą Brembo i już wcześniej stosowany w modelu Quattroporte Sport GT S. W skład zestawu wchodzą przednie tarcze hamulcowe wykonane w technologii podwójnego odlewania żeliwa i aluminium oraz 6-tłoczkowe zaciski.

Źródło: Carscoop, fot. Maserati, informacja Moto Target