Maserati poszerza portfolio

Maserati poszerza portfolio23.03.2011
Maserati intensywnie pracuje nad poszerzeniem swojej oferty: jeszcze w tym roku ma zaprezentować następcę modelu Quattroporte, a jednocześnie trwa proces tworzenia mniejszego sedana, który ma konkurować z przedstawicielami ...

...niemieckich marek w segmencie premium. W centrum Maserati projektowany jest także luksusowy crossover.

Model, który zastąpi Quattroporte oznaczono na razie kodem M156. Najprawdopodobniej zadebiutuje podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej w Frankfurcie, zaplanowanej na 15-25 września. Zaprojektowany przez firmowych „designerów” M156 wyglądem nawiązuje do aktualnej wersji coupe i kabrioletów GranTurisomo. Pod jego maską ma znaleźć się zmodyfikowany, 4,7-litrowy silnik V8 o zmniejszonym zapotrzebowaniu na paliwo. Być może Maserati będzie oferować następcę Quattroporte również z innymi jednostkami napędowymi.

Mniejszy sedan – oznaczony jako M157 - nie wejdzie na rynek przez 2014 rokiem. Obecnie wiemy jedynie, że będzie konkurować przede wszystkim z BMW serii 5 i Mercedesami klasy E.

Natomiast w latach 2012-2013 w salonach Maserati pojawi się luksusowy SUV. Maserati już raz prowadziło podobny projekt. W 2003 roku zaprezentowało koncept o nazwie Kubang, który spotkał się z życzliwym przyjęciem, jednak ostatecznie projekt nie dotrwał do fazy produkcyjnej. Nowy SUV prawdopodobnie będzie bazować na konstrukcji marki Jeep lub Alfa Romeo, jednak ma wyróżniać się indywidualnym stylem i mocniejszymi silnikami (w tym przynajmniej jednym stworzonym przez Ferrari) oraz dopracowanym wnętrzem.

Źródło: Maserati, opracowanie: BM