Maserati GranCabrio Fendi - włoskie do kwadratu

Maserati GranCabrio Fendi - włoskie do kwadratu19.09.2011
Na wystawie IAA we Frankfurcie Maserati prezentuje specjalną wersję modelu GranCabrio przygotowaną we współpracy ze słynnym domem mody Fendi. Ma on być kwintesencją włoskiego stylu. Za wygląd Maserati GranCabrio Fendi ...

...odpowiedzialna była Silvia Venturini Fendi, szefowa działu akcesoriów Fendi, a projekt przygotowano w kwaterze głównej Maserati w Modenie.

Maserati GranCabrio Fendi - włoskie do kwadratu 1 Nadwozie pojazdu pokryto trzema warstwami lakieru w kolorze o nazwie Grigio Fiamma Fendi – to ciemny odcień szarości z opalizującymi, złotym wykończeniem.

We wnętrzu deskę rozdzielczą, panele drzwiowe i gałkę dźwigni zmiany biegów pokryto drewnianą okleiną Pergamena Fendi. Nie zapomniano o akcentach kolorystycznych kojarzących się z marką Fendi – żółtych zaciskach hamulcowych i żółtym, haftowanym logo z trójzębem Maserati na zagłówkach foteli. Na oparciach za to podziwiać można podwójną literę F – włoskiego domu mody. Te same litery znajdziemy na 20-calowych felgach.

W kabinie obszar wokół wskaźników, gałkę zmiany biegów i dywaniki pokryto skórą Cuoio Romano „Selleria” – wyjątkowo luksusowym produktem marki Fendi. W bagażniku znajdziemy zestaw toreb podróżnych i akcesoriów.

Pojazd napędza 4,7-litrowy silnik V8 współpracujący z przekładnią automatyczną. Producent dostarcza także specjalny czarny pokrowiec na samochód – oczywiście z logo Fendi.


Źródło: Maserati, opracowanie: BM