Novitec Tridente Maserati MC Stradale

Novitec Tridente Maserati MC Stradale07.10.2011
Maserati GranTurismo MC Stradale zadebiutowało w zeszłym roku podczas salonu samochodowego w Paryżu jako lżejsza i bardziej "hardkorowa" alternatywa dla standardowego modelu. Silnik nowej wersji pozostał jednak niezmieniony.

Jednostka V8 o pojemności 4,7 litra zyskała zaledwie 10 KM mocy w stosunku do silnika umieszczonego pod maską wersji S, rozwijającego 450 KM i 510 Nm.

W związku z tym firma Novitec wraz ze swoim oddziałem Tridente, specjalizującym się w modyfikacjach aut Maserati, postanowiła zmienić ten stan rzeczy, oferując właścicielom GT MC Stradale pakiet wzmacniający silnik. Obejmuje on nową sprężarkę z intercoolerem, zmodyfikowane wtryskiwacze, większe kolektory oraz przeprogramowaną jednostkę sterującą pracą silnika. W rezultacie jednostka V8 produkuje 646 KM i 624 Nm momentu obrotowego. Tak przygotowane auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, natomiast granicę 200 k/h przekracza po 14 sekundach.

Firma oferuje też obniżone zawieszenie, sportowy układ wydechowy z ogromnymi końcówkami oraz nowe obręcze aluminiowe o średnicy 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu.

Cena pełnej modyfikacji wynosi 23 900 Euro.


Źródło: Novitec, Moto Target