Maserati GranTurismo MC Stradale

Maserati GranTurismo MC Stradale27.02.2013
Genewa będzie miejscem światowej premiery nowego, czteroosobowego Maserati GranTurismo MC Stradale. Coupe stworzone w Modenie łączy sportowy charakter z dużą dawką luksusu. Mimo, że nowe Quattroporte będzie pierwszym Maserati ...

Maserati GranTurismo MC Stradale 1...produkowanym w nowej fabryce Giovanni Agnelli w Grugliasco koło Turynu, to GranTurismo MC Stradale będzie powstawać w historycznej placówce Ciro Menotti w Modenie.

Podobnie, jak poprzednia wersja dwuosobowa, wyposażony w cztery fotele GranTurismo MC Stradale czerpie inspirację z wyścigowego wariantu modelu, które zmaga się w mistrzostwach Maserati Trofeo. Jak twierdzi producent GranTurismo MC Stradale to sportowy styl, luksus, elegancja, komfort, funkcjonalny charakter i dynamika.

Nowe, estetyczne linie nadwozia o wyraźnych nawiązaniach do stylistyki wyścigowej podkreśla maska silnika wykonana z włókna węglowego, która okala centralny wlot powierza oraz dwa wyloty tylne i 20-calowe obręcze z lekkich stopów. Nowe GranTurismo MC Stradale oferuje też kabinę z wygodnymi fotelami dla czterech osób.

Maserati GranTurismo MC Stradale 2 Maserati GranTurismo MC Stradale napędza 4,7-litrowy silnik V8 o mocy 460 KM, który po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć w modelu GranTurismo Sport. W połączeniu z 6-biegową, zautomatyzowaną przekładnią ręczną MC Race Shift silnik ten zapewnia wyjątkowe osiągi, m.in. prędkość maksymalną 303 km/h.

Za wytracanie tak dużej prędkości odpowiedzialne są karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe Brembo. Inżynierom Maserati udało się także obniżyć nieco zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń jednostki napędowej.

Źródło: Maserati, opracowanie: BM