Stulecie marki MG podczas Goodwood Festival of Speed 2024

Stulecie marki MG podczas Goodwood Festival of Speed 202413.03.2024
MG Motor wystąpi w kultowym Central Feature na Goodwood Festival of Speed 2024, w ramach obchodów 100-lecia marki. Pojawi się też wyczekiwany roadster MG Cyberster.

MG ogłosiło, że będzie głównym elementem legendarnego wydarzenia Central Feature podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2024 prezentowanego przez Mastercard, celebrując setną rocznicę ikonicznej marki motoryzacyjnej.

Bardzo oczekiwany i w pełni elektryczny roadster Cyberster od MG stanie się główną atrakcją corocznej rzeźby mistrza Gerry"ego Judaha, a firma po raz pierwszy zajmie centralne miejsce przed Goodwood House.

MG Cyberster 2024

W tym roku, wraz z nadejściem lata, Cyberster debiutuje jako nowa generacja w pełni elektrycznego samochodu sportowego, oznaczając nowy kamień milowy w bogatej historii marki MG. Jego centralna pozycja na tym prestiżowym wydarzeniu motoryzacyjnym zapowiada się jako jedno z najbardziej ekscytujących momentów w obchodach stulecia MG w Wielkiej Brytanii i poza nią.

Książę Richmond, założyciel Goodwood Festival of Speed, powiedział:

„Po światowym debiucie modelu Cyberstera podczas Festival of Speed 2023 jesteśmy zachwyceni, że kultowe MG powraca w tym roku do Goodwood, aby świętować swój jubileusz stylowo w ramach pierwszego Central Feature. Będzie to godny hołd dla pierwszych 100 lat jednego z najstarszych i najpopularniejszych brytyjskich producentów, który ma długą historię związaną z Goodwood. MG były niemal zawsze obecne na torze od 1948 do 1966 roku, a wcześniej mój dziadek prowadził zespół MG w latach 30., wygrywając słynny wyścig Double-Twelve Hour Race na torze Brooklands w 1931 roku. Fascynowały go lekkość, prostota i sprytne rozwiązania techniczne marki - cechy, które wciąż stanowią podstawę tworzenia nowych modeli MG. 100-letnia historia marki MG w połączeniu z jej ciągłym dążeniem do innowacji doskonale współgra z tegorocznym motywem „Horseless to Hybrid (w oryginale)”, który kładzie nacisk na postępy w rozwoju technologii i mocy, które kształtowały sporty motorowe przez ostatnie 130 lat."
MG Cyberster 2024

Guy Pigounakis, Dyrektor Handlowy MG Motor UK, dodatkowo skomentował:

"Sto lat temu MG było pionierem w tworzeniu popularnych samochodów sportowych, spełniając marzenia milionów entuzjastów na całym świecie. Nadal jesteśmy wierni tej pierwotnej wizji dostarczania dostępnych, innowacyjnych i porywających samochodów. Model Cyberster podkreśla to zobowiązanie, będąc elektrycznym kabrioletem, który mamy nadzieję, także wywrze ogromny wpływ na rozwój motoryzacji, jak jego słynni poprzednicy."

„Festival of Speed to doskonała okazja do świętowania naszego dziedzictwa na rodzimym rynku, gdzie zaczęła się historia MG, jednocześnie zapewniając doskonałą platformę do zaprezentowania dynamicznej przyszłości marki na światowej scenie."

Aby rozpocząć partnerstwo z Goodwood Festival of Speed, Cyberster został pokazany na zewnątrz Goodwood House razem z jednym z najbardziej znanych poprzedników, modelem Mk1 MGB Roadster z 1964 roku z silnikiem 1.8 litra BMC. Oba roadstery MG z różnych epok mają zagrać główną rolę na Festiwalu.

MG Cyberster 2024

MG powróci na słynny podjazd także później w 2024 roku, kiedy firma ogłosi dalsze debiuty przeznaczone na Festiwal Prędkości.

Więcej szczegółów zostanie udostępnionych przed wydarzeniem, które odbędzie się na terenie posiadłości Goodwood w South Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii, od 11 do 14 lipca 2024 roku. Bilety na tę największą na świecie motoryzacyjną imprezę plenerową są dostępne na goodwood.com, a z Biurem Biletowym można skontaktować się pod numerem 01243 755 055.

Źródło: MG Motor