MotoNews.pl

MG potwierdza ekscytujący MG4 Electric XPOWER

08 lipca 2023

Marka, model | , ,
MG4-Electric-XPOWER-2023

MG Motor ujawniło oficjalne ceny i specyfikację swojego nowego, w pełni elektrycznego hatchbacka o wysokich osiągach, potwierdzając, że nowy MG4 Electric XPOWER będzie najpotężniejszym samochodem produkcyjnym, który zadebiutuje w lipcu tego roku.

Ekscytujący MG4 Electric XPOWER

Nowy model XPOWER jest wyposażony w bardzo oczekiwany dwusilnikowy układ napędowy o mocy 320 kW i momencie obrotowym do 600 Nm, co zdecydowanie plasuje najnowszy model MG4 obok najmocniejszych hatchbacków o wysokich osiągach na rynku.

MG4 Electric XPOWER 2023 5

Zdolny do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, elektryzujące osiągi XPOWER kontrastują z szeregiem subtelnych zmian w wyglądzie zewnętrznym, a nowy model nie ma pozostać niezauważony w porównaniu z typową ofertą hatchbacków o dużej mocy.

Subtelne ulepszenia wyglądu zewnętrznego i specyfikacji obejmują pomarańczowe zaciski hamulcowe “XPOWER”, dwukolorowy czarny dach, nowe 18-calowe felgi aluminiowe i polerowane akcenty wykończeniowe, a także ekskluzywną nową opcję kolorystyczną Hunter Green.

Aiden He, dyrektor generalny MG Nordic i Benelux, powiedział: “Jesteśmy przekonani, że MG4 XPOWER wstrząśnie rynkiem podobnie jak MG4 SE i Trophy, pokazując, że kompaktowy EV może być przystępny cenowo, praktyczny i zapewniać niesamowitą jazdę”.

“Spodziewamy się, że spodoba się klientom poszukującym oferty czystych osiągów, która jest przeciwieństwem tradycyjnie “głośnego” hatchbacka o wysokich osiągach. XPOWER zachowuje również wysoki poziom technologii i wyposażenia, a także praktyczne funkcje hatchbacka, wielokrotnie nagradzanej gamy MG4″.

MG4 Electric XPOWER 2023 2

MG4 Electric XPOWER jest dostępny do zamówienia od lata 2023 roku i zapowiada się jako jeden z najbardziej ekscytujących nowych samochodów elektrycznych 2023 roku, wyznaczając nowy kamień milowy w bardzo oczekiwanym powrocie MG na rynek samochodów wyczynowych.

Najpotężniejszy jak dotąd MG

Oparty na modułowej platformie skalowalnej (MSP) MG4, XPOWER jest wyposażony w całkowicie nową konfigurację podwójnego silnika, która dostarcza do 320 kW i 435 KM na wszystkie cztery koła, za pośrednictwem przednich (150 kW) i tylnych (170 kW) silników elektrycznych.

Ulepszony układ napędowy oferuje nie tylko doskonałe osiągi w linii prostej, ale także zaawansowane nowe ulepszenia technologiczne, które skutecznie rozdzielają moc i maksymalizują zaangażowanie kierowcy podczas pokonywania zakrętów.

MG4 Electric XPOWER 2023 3

Po raz pierwszy w modelu MG dostępny będzie całkowicie nowy system dynamicznej kontroli pokonywania zakrętów, wyposażony w elektroniczny mechanizm różnicowy z blokadą i inteligentny układ sterowania silnikiem, który umożliwia wektorowanie momentu obrotowego między wszystkimi czterema kołami, generując maksymalną przyczepność i wyjątkowe opanowanie w szerokim zakresie warunków jazdy.

Ukończono kompleksową serię modernizacji zawieszenia, obejmującą ponowną kalibrację sprężyn i amortyzatorów, sztywniejsze stabilizatory poprzeczne i ostrzejszy układ kierowniczy. Ogólna sztywność zawieszenia została zwiększona nawet o 25%, co oznacza, że MG4 Electric XPOWER będzie bazować na uznanych właściwościach jezdnych obecnych modeli MG4.

MG4 Electric XPOWER 2023 1

Zespół inżynierów MG ponownie skalibrował również oprogramowanie hamowania regeneracyjnego, aby umożliwić jazdę z jednym pedałem w odpowiednich sytuacjach.

Zwiększona siła hamowania zmniejsza drogę hamowania MG4 XPOWER przy 100 km/h-0 do zaledwie 33,9 metrów, generowaną przez ulepszone, wentylowane tarcze 345 mm, z nowymi oponami Bridgestone Turanza klasy premium oferującymi doskonały poziom przyczepności bez uszczerbku dla wydajności toczenia.

Podkreślając osiągi nowego modelu, nowa funkcja kontroli startu pozwala kierowcom doświadczyć XPOWER w jego ostatecznej formie, przyspieszając od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

MG4 Electric XPOWER 2023 4

MG EX4 – wyjątkowa koncepcja na Goodwood

MG Motor ujawniło również, że trzeci MG o wysokich osiągach zadebiutuje podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, potwierdzając, że nowy samochód koncepcyjny zostanie pokazany na padoku First Glance podczas imprezy od czwartku 13 lipca.

MG EX4 odważnie zmienia oblicze rajdowej legendy z lat 80-tych, Metro 6R4, opartej na elektrycznym układzie napędowym MG4 XPOWER. Zaprojektowany przez zespół MG w Londynie, który odegrał kluczową rolę w tworzeniu nowego MG Cyberster, EX4 będzie miał charakterystyczne malowanie zaprojektowane specjalnie dla Goodwood i uczci 40. rocznicę powstania Metro 6R4.

Źródło: MG Motor Europe