Zalety stosowania uszlachetniacza paliwa do diesla

Zalety stosowania uszlachetniacza paliwa do diesla - Samochody08.05.2019
Dobrze dobrany dodatek do silnika diesla może w wyraźnym stopniu poprawić funkcjonowanie silnika wysokoprężnego. Pozwala także przeciwdziałać skutkom zanieczyszczeń mogących dostać się do układu paliwowego.

Olej napędowy, który nawet w niewielkim stopniu odbiega od norm czystości, może bowiem przyczynić się do degradacji silnika. Dotyczy to także paliwa z biokomponentów.

Zadbać o silnik

Dobrej jakości uszlachetniacz paliwa do diesla powinien zwiększać żywotność pompy paliwa oraz zmniejszać skutki złej smarności paliw o niskiej zawartości siarki. Jego działanie przyczynić się może do zmniejszenia zużycia tłoków, pierścieni oraz wtryskiwaczy.

Ważną cechą dodatków do oleju napędowego jest także wiązanie wody. Ma to szczególne znaczenie przy ujemnych temperaturach, kiedy może pojawić się problem z uruchomieniem silnika. Wyeliminowanie wody z układu paliwowego pozwala uniknąć sytuacji, gdy w czasie mrozu nie możemy rano „odpalić”. Preparat działa zatem jak „osuszacz” instalacji zasilającej, przewodów paliwowych, filtra oraz zbiornika paliwa.

Dystrybutory

Optymalny dodatek do diesla

Powyższe cechy oraz wiele innych wykazuje dodatek marki TEC-2000. Nie zawiera on metali za to silne rozpuszczalniki oraz środki czyszczące dysze wtryskiwaczy, przez co znacznie poprawia się ostateczna atomizacja i jakość wtryskiwanego paliwa. Zmniejsza to jego zużycie oraz ilość charakterystycznych dla diesla czarnych spalin.

Podczas testów in-vitro oraz w normalnej pracy przeprowadzonych w niezależnych laboratoriach Ministerstwa Transportu (MOT) Wielkiej Brytanii udowodniono, że emisja spalin przy korzystaniu z preparatu zostaje zmniejszona aż o 60% przy jednoczesnej poprawie kultury pracy na biegu jałowym. Wzrasta także moc silnika, a zużycie paliwa przy regularnym użytkowaniu spada o 4% do 8%.

Diesel System Cleaner TEC-2000 chroni także układ paliwowy przed osadzaniem się i wzrostem alg oraz usuwa zanieczyszczenia zabezpieczając górną część cylindrów. Ponadto skutecznie oczyszcza i pozwala na dłużej zachować w czystości filtr PCV oraz zawór EGR. Jest przy tym bezpieczny dla wysokociśnieniowych systemów common rail.

Stosowanie uszlachetniaczy do diesla jest bardzo proste. Wystarczy wlać zawartość puszki do pełnego zbiornika paliwa dwa razy do roku, by osiągnąć maksymalną skuteczność dodatku.