Czy długoterminowy wynajem samochodów może się opłacać?

Czy długoterminowy wynajem samochodów może się opłacać? - Samochody19.08.2019
Długoterminowy wynajem samochodów zdobywa sobie coraz większą popularność jeżeli chodzi o segment usług związanych z motoryzacją. Trudno się temu dziwić, zważywszy, że pozwala przetestować nasze wymarzone auto w praktyce, co często jest niemożliwe z racji ceny modelu, który chcielibyśmy kupić lub jego trudnej dostępności.

Z usługi w postaci wynajmu samochodów oprócz klientów indywidualnych mogą korzystać także firmy, a te szczególnie cenią sobie takie rozwiązanie problemów związanych z flotą. Pojawia się więc pytanie: Czy długoterminowy wynajem samochodów może się opłacać?

Na czym polega długoterminowy wynajem samochodów?

Jest to nic innego jak po prostu wypożyczanie auta dla własnych, indywidualnych, czy też firmowych potrzeb. Mówiąc bardziej fachowo, jest to umowa dzierżawy pojazdu zawarta na określony czas. Klient wybiera pożądany przez siebie model/markę pojazdu/ów z oferty firm zajmujących się długoterminowym wynajmem samochodów. Ze swojej strony musi dokonywać stałej, comiesięcznej opłaty za użytkowany przez siebie pojazd.

Jej cena jest uzależniona od wielu czynników. W umowie długoterminowego wynajmu samochodu określone są wyraźnie szczegółowe warunki, np. zakładany przebieg w czasie wynajmu, oczywiście wysokość comiesięcznej raty, ale również benefity wynikające z zakresu umowy. Najczęściej premiowane zniżkami lub promocjami są te zawarte na długi okres lub dużą flotę aut.

Czy długoterminowy wynajem samochodów jest dla Ciebie?

Być może rozważasz zakup swojego wymarzonego auta, ale chciałbyś na początku je przetestować lub jest za drogie, jak na Twoją kieszeń? A może chciałbyś wyposażyć swoją prężnie rozwijającą się firmę we flotyllę sprawdzonych, niezawodnych pojazdów? W takim przypadku długoterminowy wynajem samochodów będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Z oferty firm zajmujących się takimi usługami mogą korzystać klienci indywidualni oraz firmy, w tym także np. zajmujące się usługami logistycznymi czy transportowymi. W ofercie firm zajmujących się długoterminowym wynajmem samochodów znajdują się przeróżne marki i modele aut. Zarówno te komercyjne i będące w powszechnym użytku, jak i drogie i eleganckie auta znanych producentów.

Coraz częściej z oferty firm zajmujących się wynajmem pojazdów korzystają masowi przewoźnicy i przedsiębiorstwa związane z branżą drogową, stąd mają one w swojej flotylli często auta pomocne przy pracach drogowych. Niektóre posiadają także w ofercie auta dostawcze oraz busy, jak my, o czym możesz przekonać się na reginatour.pl

Co długoterminowy wynajem samochodu ma wspólnego z leasingiem?

Długoterminowy wynajem samochodów w powszechnej świadomości jest odbierany jako inna forma leasingu. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami umów jest fakt, że w przypadku leasingu po zakończeniu jego okresu możemy zakupić auto po preferencyjnej, odpowiednio niższej cenie. Jeżeli natomiast chodzi o długoterminowy wynajem samochodów to tutaj potencjalny klient wychodzi z założenia, że będzie tylko użytkował auto i jego wykupienie go nie interesuje. Tym bardziej, że nie taki cel (wykupienie auta po okresie jego użytkowania) leży u podstaw długoterminowego wynajmu samochodów.

W tym przypadku wykupienie auta po prostu się nie opłaca i jest bardzo drogie. Z kolei atrakcyjność tego rozwiązania zwiększają dodatkowe pakiety usług, jak np. darmowy full service warsztatowy itd. Standardem w ofercie firm zajmujących się długoterminowym wynajmem samochodów jest to, że nie musimy martwić się o wymianę opon czy koszt ewentualnych napraw oraz kwestie związane z różnymi opłatami, jak np. za ubezpieczenie pojazdu – tym zajmuje się ten, kto wynajął nam auto/a. Jest to duża zaleta w porównaniu do zasad klasycznej umowy leasingu, gdzie to użytkownik pojazdu musi sam pilnować takich spraw i ponosić za nie koszt.

Przy podpisywaniu umowy długoterminowego wynajmu samochodu należy dokładnie przejrzeć jej zapisy. Aby nie obudzić się później z przysłowiową ręką w nocniku wypadałoby zwrócić uwagę na koszt dodatkowej stawki za nadlimitowe kilometry, czy dokładną kwotę miesięcznej opłaty za użytkowane przez nas auto/a. Uczciwe firmy mają dokładne i szczegółowe cenniki i w takim przypadku wystarczy tylko dobrać odpowiednią dla siebie ofertę.

Czy długoterminowy wynajem samochodów może się opłacać?

Jak najbardziej. Długoterminowy wynajem samochodów to chyba najlepszy sposób, aby przetestować (w dłuższym okresie czasu) nasze wymarzone auto przed ewentualnym zdecydowaniem się na jego zakup. Jest to idealna opcja dla wielu ludzi biznesu, którzy prowadzą interesy w różnych zakątkach globu i od czasu do czasu przebywają na dłuższym, np. rocznym kontrakcie poza swoim domem lub miejscem pracy.

Takie rozwiązanie kwestii logistycznych przez indywidualnych klientów jest najbardziej popularne w dużych metropoliach lub ośrodkach akademickich. Tam z zalet płynących z długoterminowego wynajmu samochodów korzystają także studenci, których po prostu często nie stać na zapewnienie sobie na własność stałego środka lokomocji. Wielu z nich decyduje się więc wynająć auto na dłuższy czas i wspólnie opłacać miesięczną ratę co pozwala każdemu z nich oszczędzić pieniądze, a jak wiadomo studenci zazwyczaj nieustannie mają puste kieszenie.

Jak już wspomniano wcześniej, z długoterminowego wynajmu samochodów korzysta coraz więcej firm ściśle operujących w branży logistycznej, czy np. budowlanej. Takich dużych klientów najbardziej wabią regularne przeglądy i serwisy flotylli pojazdów, których koszt i ciężar przeprowadzenia bierze na siebie firma u której auta zostały wynajęte.

Z tej perspektywy długoterminowy wynajem samochodów jawi się jako bardzo atrakcyjna forma wypożyczenia pojazdu. Zwłaszcza, jeżeli chcemy przetestować nasze wymarzone auto przez dłuższy czas lub zapewnić naszej firmie odpowiednio dobraną flotę pojazdów. Jako specjaliści w tym sektorze usług zapraszamy na reginatour.pl, gdzie mogą się Państwo zapoznać z naszą bogatą ofertą dotyczącą długoterminowego wynajmu samochodów. Zapewniamy, że u nas każdy znajdzie auto w sam raz dla siebie.