Dlaczego wypożyczanie samochodów jest tak popularne?

Dlaczego wypożyczanie samochodów jest tak popularne? - Samochody22.09.2019
W ostatnim czasie branża motoryzacyjna została wzbogacona o nowy trend. Okazuje się, że z usług wypożyczalni samochodowych korzysta coraz więcej osób.

Niewątpliwie jest to świetna alternatywa dla własnego samochodu, komunikacji miejskiej, a nawet roweru. Wynajem aut w wielu przypadkach jest bardzo opłacalny, a także dopasowany do potrzeb różnych grup docelowych. Szczególnie, teraz gdy na rynku da się zauważyć coraz większą konkurencję.

Skąd popularność wypożyczania aut?

Powodów jest co najmniej kilka. Jednak w tym przypadku to pieniądze są tu głównym wyznacznikiem. Zarówno zakup nowego, jak i używanego samochodu niejednokrotnie wiąże się z zaciągnięciem kredytu bankowego. Dzięki wypożyczeniu pojazdu w opcji długoterminowej jesteśmy w stanie uniknąć zobowiązań kredytowych. Z jednej strony nic nie tracimy, a z drugiej zyskujemy auto spełniające nasze wymagania.

Wynajem krótkoterminowy - podstawowe informacje

Wynajem krótkoterminowy to najbardziej popularna i najchętniej wybierana opcja przez klientów wypożyczalni. Oznacza to, że samochód trafia w ręce wynajmującego na kilka lub kilkanaście dni. Z tej opcji można skorzystać np. podczas wakacji lub w trakcie podróży delegacyjnej do odległego miasta. Wypożyczalnia samochodów z Krakowa DD Partner oferuje odbiór pojazdu na przykład z lotniska, co jest niezwykle praktyczne np. dla biznesmenów przemieszczających się właśnie w ten sposób. Niektóre firmy proponują także możliwość wynajmu auta z kierowcą, co jest o wiele bardziej prestiżowym wyborem.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Nowością na rynku motoryzacyjnym jest wynajem samochodów w trybie długoterminowym. W praktyce oznacza to wypożyczenie pojazdu na rok, a nawet na dłużej. Z tego rodzaju oferty najczęściej korzystają większe przedsiębiorstwa, dzięki czemu są w stanie zrezygnować z zakupu aut firmowych lub ich leasingu. To świetne rozwiązanie, które pozwala na wliczanie zobowiązań finansowych z wynajmu w koszty prowadzenia firmy.

Wynajem aut

Jak to działa?

Samochody w wypożyczalni DD Partner można wypożyczać i rezerwować za pomocą wypełnienia prostego formularza online. Dzięki temu jesteśmy w stanie na spokojnie wybrać auto, porównując między sobą dostępne w ofercie modele oraz realne koszty związane z wynajmem. W tym przypadku każdy klient ma możliwość kalkulacji oraz wyboru najkorzystniejszego rozwiązania. Pośród dostępnych opcji mamy zarówno pojazdy z klasy ekonomicznej służące do poruszania się po mieście, jaki i prestiżowe modele dla biznesu. Jak widać proces wypożyczenia i oddania auta nie jest skomplikowany. Dodatkowo każdy klient posiada możliwość znalezienia dla siebie najlepszej opcji.

Przy odbiorze wynajmowanego samochodu, musimy okazać prawo jazdy oraz dowód tożsamości. W przypadku wynajmów międzynarodowych potrzebny jest także paszport. W części firm obowiązują również obostrzenia, np. wynajmujący musi mieć ukończone 21 lat i być posiadaczem prawa jazdy przynajmniej od roku.

Wybierz zaufaną wypożyczalnię

Przed podpisaniem umowy i wynajęciem samochodu warto wykonać małe badanie rynku i znaleźć firmę, która oferuje atrakcyjne warunki swoim klientom. Krótki research w Internecie pozwala sprawdzić opinie o firmach świadczących tego rodzaju usługi w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. Jeśli nasi znajomi korzystali z usług wypożyczalni, warto zapytać ich o zdanie na temat konkretnej wypożyczalni.

Wypożyczanie samochodów w ciągu kilku ostatnich lat stało się bardzo popularne. Doskonale widać to po coraz nowszych, a także liczniejszych ofertach firm zajmujących się wynajmem. To wygodne rozwiązanie zarówno dla osoby prywatnej, turysty, jak i przedsiębiorcy.