Jazda Ferrari dla każdego. Gdzie można pojeździć samochodami sportowymi?

Jazda Ferrari dla każdego. Gdzie można pojeździć samochodami sportowymi? - Samochody05.11.2019
Niejednemu fanowi motoryzacji marzy się przejażdżka wysokiej klasy samochodem sportowym. Warto zatem wiedzieć, że nie jest to przyjemność dostępna tylko automaniakom z bardzo zasobnymi kieszeniami. W jaki sposób możemy wskoczyć za wcale niedużą sumę za kierownicę Ferrari czy Porsche?

Mogłoby się zdawać, że dla zwykłego śmiertelnika jazda autami sportowymi to doświadczenie osiągalne tylko w formie wirtualnej przejażdżki w grze komputerowej. Jednakże dzięki ośrodkom takim jak Motopark Kraków testowanie luksusowych aut znajduje się w zasięgu ręki każdego posiadacza prawa jazdy. Sprawdźmy, jak można tego doświadczyć.

Gdzie jeździć?

Pierwszą, dość oczywistą kwestią jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Liczy bowiem się nie tylko lokalizacja, ale również wyposażenie i układ trasy. Przykładowo jeden z ciekawszych torów dla fanów szybkiej jazdy znajduje się w Krakowie. Zróżnicowany kształt tej długiej na 1050 metrów trasy pozwala zarówno na przetestowanie możliwości auta na prostych odcinkach, jak i na sprawdzenie własnych umiejętności na licznych zakrętach. Jeśli chcemy skorzystać z toru, potrzebujemy tylko dwóch rzeczy: pierwsza z nich to prawo jazdy, druga zaś to voucher uprawniający nas do przejazdu.

Motopark Kraków
Trasa Motoparku Kraków

Trudny wybór

Skoro już wiemy, gdzie będziemy jeździć, trzeba podjąć decyzję odnośnie do samochodu, który przetestujemy. Wybór pomiędzy takimi kultowymi autami jak Nissan GT, Dodge Viper czy Chevrolet Corvette może być trudny, dlatego niektóre firmy, w tym Go Racing, działające w Motopark Kraków oferują pakiety łączone. Oznacza to, że możemy wybrać dwa samochody, które po kolei sprawdzimy „w akcji”. Jeżeli więc lubimy podbijać własne osiągnięcia, ta opcja będzie najlepszym rozwiązaniem. Nad kierowcami czuwa profesjonalny instruktor, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić się za kółkiem nawet najpotężniejszych aut.

Wycieczka do Motoparku Kraków

O czym warto pamiętać, wybierając się na tor? Przede wszystkim trzeba zjawić się odpowiednio wcześnie: godzina przed zaplanowaną jazdą to optymalny czas. Chociaż może nas kusić wystrojenie się w eleganckie ubrania, by świetnie prezentować się na robionych przez znajomych zdjęciach, taki wybór odzieży jest stanowczo odradzany. Jazda samochodami o tak wysokich osiągach jak Ferrari czy Porsche potrafi być wymagająca, zatem najlepiej ubrać się luźno i wygodnie. Warto też na kilka dni przed zaplanowaną jazdą zacząć śledzić pogodę, gdyż w przypadku niesprzyjających warunków (np. obfitych opadów śniegu) jazda może zostać przeniesiona na inny termin. Z tego względu najrozsądniej planować takie atrakcje w sezonie wiosenno-letnim.

Jeśli chcemy przejechać się którymś z kultowych aut sportowych, potrzebujemy naprawdę niewiele: wystarczy prawo jazdy, dobra pogoda i odrobina odwagi. Takie doświadczenie zostaje z nami na całe życie, dlaczego by więc nie spróbować?