Silna reprezentacja Groupe PSA na targach Fleet Market 2019

Silna reprezentacja Groupe PSA na targach Fleet Market 2019 - Samochody21.11.2019
Marki Citroen, DS, Opel i Peugeot zaprezentowały swoją najnowszą ofertę skierowaną do klienta flotowego, a głównym tematem stoiska Groupe PSA była elektromobilność.

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce powiedział:

„Groupe PSA jest bardzo dobrze przygotowana do wyzwań stojących przed branżą motoryzacyjną. Potwierdzeniem pozycji Groupe PSA jako lidera elektromobilności jest liczba premier i nowości zaprezentowana podczas tegorocznych targów Fleet Market przez marki wchodzące w skład grupy, w tym aż 5 z 14 modeli z napędem w pełni elektrycznym i hybrydowym typu plug-in, które wprowadzamy na polski rynek w tym i przyszłym roku.”
Peugeot e-208
Peugeot e-208

Groupe PSA zaprezentowała odwiedzającym XI Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market 2019 swoją szeroką ofertę nowości i premier. Na imponującym stoisku o powierzchni ponad 1 200 m2, odzwierciedlającym siłę grupy na polskim rynku, można było się zapoznać z nowoczesnymi, bardzo efektywnymi i spełniającymi surowe normy środowiskowe modelami marek Citroën, DS, Opel i Peugeot.

Citroen C3 Aircross
Citroen C3 Aircross

Począwszy od tego roku wszystkie nowe modele wprowadzane przez Groupe PSA są oferowane również w wersjach w pełni elektrycznych albo hybryd plug in. Celem grupy jest elektryfikacja całej gamy samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych do 2025 r. Dlatego też głównym tematem tegorocznego stoiska była elektromobilność, a swoje premiery miało aż 5 z 14 modeli elektrycznych, które Groupe PSA wprowadzi na polski rynek w tym i przyszłym roku. Na stoisku grupy zadebiutowały w pełni elektryczne Opel Corsa-e i Peugeot e-208 oraz hybrydy typu plug-in – SUV-y: DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, Opel Grandland X Hybrid4 i Peugeot 3008 Hybrid4. Wszystkie te modele już można zamawiać na polskim rynku. Groupe PSA zaprezentowała również skierowane do klientów biznesowych usługi oferowane przez markę Free2Move – nowoczesne rozwiązania finansowe dla floty Free2Move Lease oraz kompleksową usługę telematyczną Connect Fleet. Free2Move Lease to oferta oparta o nowoczesny leasing operacyjny z niską ratą miesięczną oraz dodatkowe usługi zapewniające mobilność floty klientów, tj. usługę serwisową, pełne ubezpieczenie, Assistance, samochód zastępczy, karty paliwowe, raportowanie oraz docelowo usługę telematyczną Connect Fleet. Free2Move Lease skierowany jest przede wszystkim do większych flot oraz średnich i małych firm ceniących sobie mobilność i komfort związany z obsługą samochodów.

DS 7 Crossback E-tense 4x4
DS 7 Crossback E-tense 4x4

Connect Fleet to usługa telematyczna do zarządzania flotą. Jest to system monitorowania pojazdów, który stanowi istotne wsparcie dla kadry menedżerskiej, zarządzającej firmowymi pojazdami i pracownikami mobilnymi. Całość oparta jest na modułach BTA instalowanych już na etapie produkcji samochodów, zatem w przeciwieństwie do szerokiej oferty tego typu usług, oferta Groupe PSA gwarantuje samochody fabrycznie przygotowane do działania, bez konieczności instalowania akcesoryjnych modułów i ponoszenia dodatkowych kosztów oraz ryzyka utraty gwarancji producenta. Moduły w ramach Connect Fleet mają wbudowaną kartę SIM, dzięki której wysyłają na bieżąco wszystkie dane o samochodzie, bezpośrednio do dedykowanej platformy online. Dla klientów przygotowane zostały trzy pakiety telematyczne: Monitoring, Ekojazda oraz Geolokalizacja.

Opel Grandland X Hybrid
Opel Grandland X Hybrid

Źródło: PSA