Wynajem busa - idealny pomysł na podróż z przyjaciółmi

Wynajem busa - idealny pomysł na podróż z przyjaciółmi - Samochody11.01.2020
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Na dłuższy odpoczynek wyruszą nie tylko całe rodziny, lecz także uczniowie i studenci.

W powyższych sytuacjach może okazać się, że niezbędne będzie wypożyczenie większego pojazdu, który umożliwi transport od kilku do kilkunastu osób za jednym razem. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajem busa lub autokaru. Z tego tekstu dowiesz się jak wybrać najlepszą ofertę na rynku przewoźników.

Korzyści płynące z wynajmu autokaru

W momencie, gdy planujemy urlop w gronie znajomych bądź rodziny, zwykle spotykamy się z problemem, jakim jest transport. Niestety nie każdy posiada samochód z dużym bagażnikiem, a długa podróż w pięć osób bywa bardzo męcząca. Decydując się na wynajem autokaru, możemy szybko rozwiązać powyższy problem.

Okazuje się, że wypożyczanie busa jest aktualnie mało docenianym rozwiązaniem, ponieważ niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, ile korzyści niesie ze sobą skorzystanie z tej usługi. Co prawda jazda własnym samochodem sprawia, że jesteśmy samodzielni i możemy dowolnie przemieszczać się podczas urlopu. Jednak kiedy w aucie pojawia się więcej pasażerów, nawet krótka trasa może stać się męcząca. Podróżowanie busem daje nam ogrom możliwości - wśród głównych walorów, wymieniamy:

 • więcej niż jednego kierowcę - jeśli wynajmujemy busa bez kierowcy, możemy zmieniać się co kilka godzin z innymi uczestnikami wycieczki. Takie rozwiązanie z pewnością wpłynie na nasze bezpieczeństwo na drodze - każdy kto usiądzie za kierownicą, będzie miał czas na odpoczynek,
 • mnóstwo miejsca na bagaż - przewożenie dużych plecaków turystycznych, sprzętu narciarskiego czy walizek pełnych ubrań nie będzie stanowiło problemu,
 • komfortowa podróż - wygodne fotele sprawią, że każdy z pasażerów będzie czuł się lepiej niż w samochodzie osobowym,
 • korzyści finansowe - podzielenie kosztów wynajmu na kilku lub kilkunastu uczestników wyjazdu pozwala wiele zaoszczędzić.
 • Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania busa?

  Decydując się na wynajem autokaru, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak: przestrzeń bagażowa i standardowe wyposażenie. Jeżeli czeka nas dłuższy wyjazd, istotny jest również system nawigacji satelitarnej oraz ekonomiczny silnik. Jednak niezależnie od miejsca, do którego się wybieramy, zawsze warto zarezerwować busa z dużym wyprzedzeniem, aby później nie obejść się z niczym.

  Wynajem busa

  Przed dokonaniem rezerwacji warto zapoznać się z pakietami poszczególnych usługodawców, aby wybrać tę firmę, która oferuje najbardziej atrakcyjne warunki. Większość z nich posiada profesjonalną stronę internetową, na której bez problemu znajdziemy wszystkie niezbędne informacje związane z wynajmem. Godną uwagi ofertę, którą znajdziemy pod adresem http://4transfer.pl/ przedstawia wynajem autokarów Kraków.

  Naszym obowiązkiem jest także zapoznanie się z regulaminem. Dzięki temu sprawdzimy, czy wybrana przez nas wypożyczalnia nie nakłada dodatkowych opłat za przejechane kilometry ponad wyznaczony limit. Jeżeli spotkamy się z takimi zapisami w umowie, istnieje możliwość, że “dodatkowe” kilometry znacząco wpłyną na całkowity koszt wynajmu.

  Pamiętajmy, że usługodawca organizujący przewóz powinien przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Tak więc przewoźnik powinien posiadać nie tylko aktualnie ubezpieczenie, lecz także odpowiednią licencję.

  Wynajem z kierowcą czy bez?

  Na powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeżeli jednak wybrany przez nas bus będzie posiadał więcej niż 10 miejsc, kierowanie nim wymaga już dodatkowych uprawnień. W tej sytuacji możemy skorzystać z propozycji, jaką oferuje wynajem autokarów Kraków. Co więcej, wynajmując kierowcę, nie musimy martwić się, chociażby o wybór optymalnej trasy, nie mówiąc już o prowadzeniu pojazdu. Będąc pasażerem, możemy rozpocząć naszą urlopową przygodę już w trakcie podróży.

  Jak widać na powyższym przykładzie wynajem busa to idealny pomysł na wyjazd w gronie najbliższych lub znajomych. Nasza grupa będzie trzymać się razem, a my będziemy wiedzieć, czy sami musimy zadbać o zaplanowanie przejazdu oraz inne kwestie związane z podróżą. Wszystko w naszych rękach wystarczy tylko: porównać ceny, wybrać odpowiedni model i...czas ruszać na spotkanie z przygodą z przyjaciółmi.