Opony NEXEN - główne rodzaje ogumienia zimowego

Opony NEXEN - główne rodzaje ogumienia zimowego - Samochody02.03.2020
NEXEN budzi bardzo pozytywne skojarzenia u większości polskich kierowców. Opony NEXEN są lubiane przede wszystkim ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości oferowanych rozwiązań.

Ogumienie tej marki jest pozycjonowane w klasie ekonomicznej. To bardzo rozwojowa, koreańska marka opon, która systematycznie zwiększa swój udział w krajowym rynku. Pod obecną nazwą przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2000 roku (w wyniku kryzysu firma przeszła gruntowne zmiany oraz restrukturyzację).

Jedną z mocniejszych stron ich produkcji jest nowatorska koncepcja mieszanki gumowej, która przekłada się na dłużą żywotność ogumienia a także na wysoką odporność na uszkodzenia. W tym krótkim tekście przyjrzymy się głównym typom opon zimowych, produkcji NEXEN, czyli: NEXEN EUROWIN, NEXEN WINGUARD oraz NEXEN WIN-ICE.

NEXEN EUROWIN

Ten rodzaj opon NEXEN powstał w oparciu o starannie opracowaną, innowacyjną mieszankę gumową. Ogumienie wykazuje elastyczność w stosunkowo szerokim zakresie temperatur zimowych – nadaje się także na większe mrozy. Nie traci przy tym swoich właściwości przyczepnych, gdy aura za oknem jest łagodniejsza i zbliżamy się do górnej granicy użytkowania opon zimowych (czyli 7 stopni Celsjusza).

Duża elastyczność – to lepsza przyczepność, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Samochód, wyposażony w opony NEXEN EUROWIN dobrze zachowuje się na drodze, nawet przy bardziej dynamicznej jeździe. Mokra nawierzchnia również nie stanowi poważnego problemu dla tego rodzaju ogumienia.

NEXEN EUROWIN to także kierunkowy bieżnik o szerokich rowkach, co skutkuje sprawnym osuszaniem opony w trudniejszych warunkach. Ten model opon charakteryzuje się wystarczającą stabilnością na śniegu, oblodzonej nawierzchni lub błocie pośniegowym.

NEXEN WINGUARD

To jedna z najchętniej wybieranych rodzin opon produkcji NEXEN. Szerokie rowki obwodowe zapewniają sprawne odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Daje to w pełni satysfakcjonującą przyczepność w zimowych warunkach.

Opony NEXEN WINGUARD są wyposażone w masywne klocki barkowe – co skutkuje dobrą stabilnością w trudniejszych warunkach pogodowych i bardziej wymagającej nawierzchni. Szerokie skośne nacięcia na klockach bieżnika wspomagają kierowcę podczas bardziej złożonych manewrów. Ten model opon NEXEN charakteryzuje się też wysokim poziomem pochłaniania hałasu, powstającego podczas jazdy. Opony, o których mowa, to rozwiązanie w pełni satysfakcjonujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę niską cenę tego rodzaju ogumienia.

NEXEN WIN-ICE

NEXEN WIN-ICE to niedroga opona zimowa, którą stworzono do samochodów z napędem na 4 koła. Znajdziemy tu asymetryczny bieżnik, który zapewnia stabilność jazdy na różnych typach nawierzchni. Ten rodzaj opon został zaprojektowany by auto dobrze zachowywało się zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Są za to odpowiedzialne dwie specjalne strefy, aktywizujące się przy zmianie warunków jazdy.

Dzięki nowatorskiej mieszance gumowej oraz specjalnej rzeźbie bieżnika opona jest bardzo wytrzymała i ściera się powoli. Będzie to z pewnością korzystne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którym zależy na dobru środowiska naturalnego. Ten model powinien przypaść do gustu także wszystkim miłośnikom skutecznych rozwiązań w przystępnych cenach.

Powyższe krótkie zestawienie nie wyczerpuje naturalnie pełnej oferty producenta opon, jakim jest NEXEN (pełną ofertę znajdziesz np. na stronie SklepOpon.com). Trzeba przyznać, że jest to bardzo przyszłościowa marka. W tej chwili zatrudnia tysiące pracowników na całym świecie, a w planach ma ciągły rozwój: otwieranie nowych zakładów produkcyjnych oraz dalsze prace koncepcyjne.