Opony Tigar - jakość w konkurencyjnej cenie

Opony Tigar - jakość w konkurencyjnej cenie - Samochody11.03.2020
Cena to pierwszy i najważniejszy z kryteriów, jaki przyjmuje większość polskich kierowców przy zakupie opon. W sieci serwisów Euromaster, która sprzedaje opony różnych marek i segmentów, budżetowe opony Tigar cieszą się popularnością wśród nabywców.

Czy rzeczywiście tylko cena tych opon wpływa na ich rosnącą sprzedaż w sieci?

Opony do różnych modeli aut i rzeźby terenu

Wbrew panującej opinii, opony klasy ekonomicznej montuje się do różnych modeli aut: małych i większych aut osobowych, dostawczych, miejskich czy nawet terenowych SUV-ów. W związku z tym można je spotkać w różnych rozmiarach, co ma odzwierciedlenie w gamie opon osobowych Tigar, które dostępne są w rozmiarach: 13-20”, ale także w ich zróżnicowanej rzeźbie bieżników. Różny wygląd i układ rowków bieżnika opon wynika z warunków pogodowych w danym sezonie, ale również stylu jazdy, wagi samego pojazdu i jego ładowności czy terenu, po którym porusza się pojazd.

Opony Tigar

Przykładowo do samochodów o wyższych osiągach opony mają asymetryczną rzeźbę bieżnika, dzięki czemu auto dobrze trzyma się na zakrętach, zwłaszcza gdy kierowca wchodzi w nie z większą prędkością. Z kolei do samochodów dostawczych bieżnik opon ma bardziej kwadratowe barki i spłaszczone czoło, co zapewnia stabilność wysokiego pojazdu na drodze.

5-letnia gwarancja producenta i etykiety na oponach

Mało kto wie, że opony Tigar produkowane są w europejskiej fabryce, która od 2007 r. należy do Grupy Michelin. Zgodnie ze standardami Grupy zakład ma certyfikaty: ISO 9001 – System Zarządzania Jakością i ISO 14001 – System Zarządzania Środowiskiem. Zatem kierowcy, którzy decydują się kupić te opony mają pewność, że są one rzetelnie sprawdzane jeszcze na długo przed trafieniem na sklepowe półki. Co więcej, producent daje aż 5-letnią gwarancję na tzw. wady fabryczne, liczoną od daty zakupu opon.

Warto też wspomnieć, że opony Tigar, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, są weryfikowane pod kątem parametrów takich jak: hałas zewnętrzny, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz efektywność paliwową. A wyniki tych testów są powszechnie udostępniane – naklejka na każdej oponie.

Opony letnie, zimowe i całoroczne

W katalogu opon Tigar znajdują się nie tylko opony letnie i zimowe, ale także całoroczne. Jest to odpowiedź na rosnący trend w zakupach opon wielosezonowych widoczny również w Polsce – w 2019 r. ich sprzedaż wzrosła o 22% w stosunku do roku poprzedniego.

Co ciekawe, opony wielosezonowe do aut osobowych Tigar All Season mają zimową homologację (rysunek trzech szczytów górskich z płatkiem śniegu, ang. three-peak mountain snowflake - 3PMSF) wymaganą przez wiele państw europejskich dla opon stosowanych w okresie zimowym. Dzięki temu kierowca może spokojnie wyruszyć w trasę za granicę np. do Niemiec także zimą. To samo dotyczy całorocznych opon do SUV-ów (Tigar All Season SUV).

Opony Tigar

"Decydując się na zakup opon całorocznych trzeba pamiętać o ich regularnej kontroli, aby mogły służyć nam jak najdłużej." – mówi Mirosław Mielnicki, szef działu Oferta w Euromaster Polska. "Zaleca się przynajmniej 2 razy w roku lub po przejechaniu 10-20 tys. km, sprawdzić poziom i prawidłowość zużycia opon i dokonać ich rotacji (przód-tył) oraz ewentualnego ustawienia geometrii. O regularnym, raz w miesiącu, sprawdzaniu poziomu ciśnienia w kołach nie będę wspominać, bo to tyczy się wszystkich opon i powinno być nawykiem każdego kierowcy."

Cena czyni cuda?

Na rynku są dostępne opony różnych klas: premium, medium i budżet. Niemal każdy producent oferuje opony w każdym z tych trzech segmentów. Wynika to z występowania różnych potrzeb oraz wysokości środków finansowych, którymi dysponuje klient. Klasa budżetowa została stworzona z myślą o kierowcach, którzy z różnych przyczyn nie chcą przeznaczać wysokich kwot na ogumienie, niemniej jednak jakość jest dla nich ważna.

Mimo, że w badaniu PZPO zakupy opon budżetowych w 2019 r. spadły o 9% to jednak w sieci Euromaster opony Tigar mają wyjątkowo wysoką sprzedaż. Może dlatego, że opony produkowane są przez Grupę Michelin co gwarantuje ich niezawodność. A może jest to spowodowane tym, że ceny tych opon w serwisach Euromaster są relatywnie niższe. Przed zakupem warto na pewno to sprawdzić korzystając z wyszukiwarki opon dostępnej na stronie euromaster.pl lub udając się do najbliższego serwisu należącego do tej sieci.