Jak wykorzystać monitoring GPS w Twojej firmie?

Jak wykorzystać monitoring GPS w Twojej firmie? - Samochody09.04.2020
Systemy monitorowania pojazdów są coraz częściej stosowane w zarządzaniu flotami służbowymi. Używa się ich między innymi w celu obniżenia kosztów eksploatacji samochodów czy zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Na czym polega monitorowanie aut przy pomocy modułów GPS? Jak wykorzystać to rozwiązanie w Twojej firmie?

Jak działa monitoring GPS?

Zasada działania monitoringu GPS jest bardzo prosta. Wystarczy, że zainstalujesz moduł GPS w pojeździe i połączysz je z dedykowaną aplikacją, do której dostęp możesz wykupić na przykład za pomocą odpowiedniego abonamentu. Urządzenie na bieżąco będzie gromadzić dane dotyczące położenia, trasy, prędkości i parametrów pracy samochodu, a uprawniona osoba może w każdej chwili zapoznać się z tymi informacjami, korzystając z wygodnej aplikacji. Moduły GPS i atrakcyjne oferty abonamentowe związane z monitoringiem pojazdów znajdziesz na stronie pugo.pl.

Obniżenie wydatków na samochody służbowe

Zastosowanie systemu monitoringu GPS w pojazdach służbowych pozwala na wiele sposobów obniżyć wydatki związane z utrzymaniem floty. Przede wszystkim, obecność urządzeń w pojazdach pomaga motywować kierowców do bardziej ekonomicznej, bezpiecznej i zgodnej z przepisami drogowymi jazdy, a analiza danych dostarczanych przez system ułatwia wyeliminowanie błędów w prowadzeniu samochodu. Poza tym zamontowanie modułów może mieć wpływ na obniżenie składki ubezpieczeniowej, a informacje dotyczące przebiegu trasy często stanowią decydujący dowód w przypadku wystąpienia spornych sytuacji.

Monitoring GPS

Wygodniejsze planowanie

Za pomocą systemu monitorowania pojazdów osoba zajmująca się logistyką może na bieżąco weryfikować dane i statystyki dotyczące tras. Pozwala to na zoptymalizowanie przejazdów i przeładunku towarów, co prowadzi do zmniejszenia liczby “pustych” kursów i w efekcie - obniżenia kosztów.

Zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa

Monitoring GPS stanowi bardzo przydatne narzędzie w przypadku kradzieży pojazdu, kolizji drogowej lub awarii na trasie. Dzięki informacjom przesyłanym do aplikacji można łatwo zlokalizować samochód i przedsięwziąć odpowiednie środki, na przykład zawiadamiając pomoc drogową, służby ratunkowe czy organy ścigania.

Czy monitoring GPS sprawdzi się w Twojej firmie?

Systemy monitorujące sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych przedsiębiorstwach - obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem pojazdów służbowych i zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa jest pożądane w każdym przypadku. Dodatkowo urządzenia GPS i abonamenty na usługę monitorowania są obecnie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego na ich wykorzystanie mogą sobie pozwolić nawet te firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Źródło: fot. materiały prasowe