Wynajem aut, a COVID-19

Wynajem aut, a COVID-19 - Samochody11.01.2021
Wypożyczalnie samochodów nie zostały wprawdzie zamknięte, nie ograniczono również ich działalności, jednak wiele osób może się obawiać, czy korzystanie z nich w okresie pandemii jest całkowicie bezpieczne.

Ostatnie miesiące były czasem ciężkiej próby dla wielu branż. Wypożyczalnie samochodów nie zostały wprawdzie zamknięte, nie ograniczono również ich działalności, jednak wiele osób może się obawiać, czy korzystanie z nich w okresie pandemii jest całkowicie bezpieczne. W poniższym tekście staramy się to wyjaśnić i rozwiać wszelkie wątpliwości. Przeczytajcie.

Bezpieczny sposób podróżowania

Pandemia koronawirusa na pewien czas zatrzymała nas w miejscu, spowodowała, że podróżujemy mniej i raczej w obrębie kraju, niż za granicę, nie oznacza to jednak, że możemy zrezygnować ze wszystkich zaplanowanych wyjazdów. Podróże służbowe – szkolenia, konferencji czy spotkania z klientami wymagają od nas przemieszczania się, niejednokrotnie po całej Polsce. W wolnych chwilach planujemy również wypady za miasto, by na łonie natury odpocząć od codziennych problemów i obowiązków. W każdej z tych sytuacji podróżowanie własnym samochodem jest znacznie bezpieczniejsze, niż korzystanie z komunikacji zbiorowej, gdzie zachowanie odpowiedniego dystansu bywa bardzo trudne. Nie zawsze mamy również możliwość zdezynfekowania rąk. Gdy natomiast nie posiadamy własnego pojazdu (lub chwilowo nie mamy do niego dostępu, np. jeśli podróżujemy samolotem), możemy skorzystać z wypożyczalnie samochodów. Sprawdzone, renomowane firmy, przestrzegają wszelkich zasad sanitarnych, tak by zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoim klientom.

Wynajem aut podczas pandemii

Obsługa w reżimie sanitarnym, lecz na najwyższym poziomie

Doceniane na rynku firmy, takie jak np. Flex Rent a Car dezynfekują samochody po każdym użytkowniku, ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej dotykanych miejsc, takich jak kierownica, deska rozdzielcza, dźwignia zmiany biegów czy klamki. Dzięki temu każdy kolejny klient może mieć pewność, że wsiada do czystego i wolnego od zarazków czy wirusów auta. Niezwykle ważne jest również to, że Flex Rent dba o umawianie poszczególnych klientów w odpowiednich odstępach czasu. Większość formalności, takich jak wybór samochodu czy okres wynajmu można załatwić szybko i wygodnie online lub telefonicznie. Natomiast osoby podpisujące umowy i odbierające auta umawiane są na konkretną godzinę, tak by jednocześnie w pomieszczeniu nie przebywało ich zbyt wiele. Istnieje również możliwość dowozu samochodu bezpośrednio pod wskazany przez klienta adres, co jeszcze bardziej ogranicza ryzyko kontaktu z innymi osobami. Oczywiście wszyscy pracownicy zobligowani są do noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Osoby, które rozważają wynajem samochodu, mogą więc czuć się bezpiecznie i bez obaw korzystać z tego środka transportu. Wypożyczalnie Flex Rent można znaleźć w wielu miastach, m.in. w Poznaniu, w bliskiej odległości od terminala lotniczego Ławica oraz Dworca PKP:  https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-poznan-lawica/