Czym się charakteryzuje powłoka kevlarowa?

Czym się charakteryzuje powłoka kevlarowa?15.06.2021
Każdy z nas chce, aby jego samochód prezentował się możliwie najlepiej. Właśnie dlatego stale myjemy oraz pielęgnujemy swoje auta.

Jedną z rzeczy, która bardzo negatywnie wpływa na prezencję wszystkich pojazdów, są wszelkiego rodzaju rysy oraz uszkodzenia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć swój samochód przed takimi defektami. Pozwala nam na to tak zwana powłoka kevlarowa, która wykorzystywana jest przez wielu dealerów samochodowych. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie? Dlaczego warto na nie postawić? Co za nim przemawia? Przekonajmy się!

Powłoka kevlarowa - jak to wygląda?

Kevlar to materiał, który dotychczas wykorzystywany był przede wszystkim w przemyśle kosmicznym oraz militarnym. Charakteryzuje się on niezwykłą trwałością oraz wytrzymałością, która przewyższa większość pozostałych produktów dostępnych na rynku. Polimer z grupy aramidów został wynaleziony w roku 1965. Zdarzenie to miało miejsce w laboratorium firmy DuPont, a za całym przedsięwzięciem stała świetna chemiczka polskiego pochodzenia - Stephanie Kwolek. Aktualnie kevlar wykorzystywany jest do produkcji hełmów ochronnych, czy też kamizelek kuloodpornych. Nie oznacza to jednak, że używa się go tylko i wyłącznie w przemyśle militarnym. Produkuje się z niego także wiele innych produktów, takich jak narty, gdyż producenci używają go wtedy, gdy wymagana jest nieskazitelna trwałość oraz wytrzymałość.

Powłoka kevlarowa

Jak kosmiczna technologia wykorzystywana jest w motoryzacji?

Jak już wspominaliśmy, kevlar wykorzystywany jest w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest właśnie motoryzacja, w której robi prawdziwą furorę. Mowa o specjalnej powłoce, która po nałożeniu na pojazd zapewnia mu świetną ochronę przed wszelkiego rodzaju rysami, czy też obtarciami. Rozwiązanie to konkuruje z takimi propozycjami jak folia ochronna, czy też powłoka ceramiczna. Charakteryzuje się ono jednak wieloma zaletami. Pierwszą z nich jest oczywiście trwałość oraz wytrzymałość. W przypadku powłoki kevlarowej jest ona po prostu niezastąpiona. Zapewnia nam ona kilkuletnią ochronę, która zadowala nawet najbardziej wymagające osoby. Na tym jednak nie koniec, wielkim plusem opisywanego rozwiązania jest możliwość miejscowego uzupełnienia samej powłoki. Działanie to jest niemożliwe w przypadku innych propozycji, co wiąże się z ogromnymi kosztami w przypadku ewentualnych defektów.

Czym wyróżnia się powłoka kevlarowa?

Na samym starcie musimy wspomnieć o tym, że kevlar jest odporny na wszelkie środki chemiczne. W związku z tym pojazd zabezpieczony za pomocą takiej powłoki może być bez większego problemu myty na jednej z myjni samochodowych. Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja powłoki kevlarowej to naprawdę nieskomplikowane zadanie, z którym poradzi sobie każdy z nas. W przypadku, gdy mamy do czynienia z ceramiką, czy też oklejaniem folią, konieczne jest udanie się do profesjonalnej firmy, która zrobi to za nas. Jeśli jednak zdecydujemy się na powłokę kevlarową, całą pracę będziemy w stanie wykonać w pełni samodzielnie, co pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę niemałą ilość pieniędzy w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.

Fortador jest jednym z liderów w produkcji przemysłowych maszyn czyszczenia parowego na świecie. Lata doświadczeń pozwoliły udoskonalać swoje produkty oraz oferować najnowszą technologie również w branży mobilnych urządzeń czyszczących jak i dezynfekujących. Fortador jako jedna z niewielu firm produkuje najnowszą ochronę lakieru oraz wnętrza samochodu jaką jest Kevlar Coating.