Kamera samochodowa do 300 zł - którą wybrać?

Kamera samochodowa do 300 zł - którą wybrać?25.05.2023
Planujesz wyjazd na wakacje lub weekendową wycieczkę? Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo! Zadbaj też o jego odpowiednie wyposażenie - z pewnością przyda ci się kamera samochodowa.

Planujesz wyjazd na wakacje lub weekendową wycieczkę? Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo! Odpowiednio przygotowany samochód to podstawa. Zadbaj też o jego odpowiednie wyposażenie - z pewnością przyda ci się kamera samochodowa. To sprzęt, który pozwala, gdy zajdzie taka konieczność, zweryfikować przebieg zdarzenia. Jaki model kupić? Sprawdź polecane sprzęty do 300 zł i wybierz najlepszą opcję!

Kamera samochodowa - po co?

Kamera samochodowa ma wiele zastosowań. Przede wszystkim rejestruje, co dzieje się przed poruszającym się po drodze samochodem. To, jaki fragment drogi uda się zapisać, zależy od kąta widzenia kamery. Im większe pole obejmuje swoim zasięgiem, tym lepiej. Nawet jeśli uważasz się za ostrożnego kierowcę i stosujesz do wszystkich przepisów kodeksu drogowego, trudno przewidzieć, jak zachowają się inni uczestnicy ruchu. Kamera samochodowa pomaga zadbać także o twoje bezpieczeństwo.

Ale to dopiero początek możliwości! Obraz rejestrowany na kamerze pozwala na analizę poszczególnych tras i określenie optymalnego sposobu poruszania po wyznaczonej drodze. Co więcej, wiele kamer wyposażonych jest również w tryb parkingowy, który uruchamia nagrywanie, gdy ktoś zbliży się do samochodu. Przypadkowe zarysowanie albo wybita szyba? Z odpowiednią kamerą sprawca zostanie szybko ustalony.

Są również kamery, które mogą służyć jako kamera cofania. To przydatne rozwiązanie w autach, które nie są automatycznie wyposażone w tę funkcję.

Wiesz już, po co ci kamera samochodowa? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model!

Jak wybrać kamerę samochodową?

Co wziąć pod uwagę, wybierając kamerę samochodową? Gdy masz założony budżet, porównuj sprzęty z tej samej półki cenowej. Przeanalizuj:

 • format zapisu;
 • maksymalną rozdzielczość;
 • kąt widzenia;
 • dostępną łączność;
 • wbudowany mikrofon;
 • ilość klatek na sekundę;
 • tryb parkingowy;
 • czujnik ruchu;
 • nagrywanie w pętli;
 • łatwą obsługę.

Jak widzisz, jest dużo parametrów, które warto przeanalizować przed zakupem kamery do auta. Możesz wybrać sprzęty o bardzo różnym zakresie cenowym. W budżecie do 300 zł znajdziesz kilka wartych uwagi propozycji!

Polecane modele kamer samochodowych do 300 zł

Jaką kamerę wybrać? Do 300 zł możesz kupić dobrze oceniane modele, które pomogą ci zadbać o bezpieczną jazdę.

 • PRIDO i5 - nagrywa w formacie Full HD, maksymalna rozdzielczość wideo to 1920 x 1080. Kąt widzenia wynosi 150 stopni. Wbudowany zaawansowany czujnik przeciążeń wykryje uderzenie lub gwałtowne hamowanie i zabezpieczy nagrywany właśnie fragment tak, by się nie nadpisał. Docenisz również tryb parkingowy - twój samochód będzie chroniony nawet wtedy, gdy nie jest w ruchu! Czujnik ruchu pozwoli zarejestrować, gdy coś niepokojącego będzie działo się przed samochodem nawet wtedy, gdy akurat nie włączyłeś kamery. Funkcja nagrywania w pętli sprawi, że kamera nie przestanie w pewnym momencie rejestrować twoich przejazdów, bo skończy się jej pamięć. Poprzednio nagrane materiały (oprócz zabezpieczonych) będą zastępowane nowymi.
 • MIO MiVue C312 - świetnie oceniany model o formacie i rozdzielczości takiej, jak wcześniej wspomniana propozycja. Kąt widzenia w tym sprzęcie to 130 stopni. Co ciekawe, znajdziesz tutaj również tryb fotograficzny - możesz użyć kamerki jako aparatu cyfrowego. Jest tutaj również wbudowany czujnik przeciążeń. Kamera włącza się automatycznie i od razu rozpoczyna nagrywanie - to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu masz pewność, że nie zapomnisz o jej uruchomieniu.
 • XBLITZ GO Ride - sprzęt o podobnej rozdzielczości jak wymienione wcześniej. Odznacza się doskonałymi recenzjami i dużym kątem widzenia (170 stopni). Jeśli lubisz podróżować nocą, docenisz tryb nocny - nic nie umknie twojej uwadze nawet wtedy, gdy jeździsz po zmroku. Wbudowany G-Sensor zabezpieczy materiały, gdyby doszło do nieprzewidzianego wstrząsu. Sprzęt uruchamia się automatycznie. Spodoba ci się także ochrona twojego auta na postoju - to zasługa trybu parkingowego.

Sprawdź dostępne kamery samochodowe w sklepie MediaMarkt. Modele polecane w zestawieniu zbierają wiele pozytywnych opinii użytkowników - sprawdzą się także i w twoim aucie!