Jak kupić i sprowadzić auto z USA?

Jak kupić i sprowadzić auto z USA?08.09.2023
Sprowadzanie aut z USA to coraz częstsza praktyka, a firmy zajmujące się tego typu usługami cały czas zyskują na popularności. Zobacz jak sprowadzić auto z USA.

Potężne amerykańskie SUV-y czy klasyczne muscle cary to marzenie wielu europejskich kierowców. Czy wiesz, że te samochody mogą być Twoje – i to w naprawdę niskiej cenie? Sprowadzanie aut z USA to coraz częstsza praktyka, a firmy zajmujące się tego typu usługami cały czas zyskują na popularności. Warto jednak wiedzieć, na czym polega import aut z USA i jakie formalności się z tym wiążą. Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Import aut z USA – wybierz renomowane portale aukcyjne

Omawiając sprowadzanie samochodu z USA, warto zacząć od analizy portali aukcyjnych dostępnych na tamtejszym rynku. Jest ich mnóstwo – wszak Stany uważane są za jednego z motoryzacyjnych pionierów, a swoje siedziby mają tam takie legendarne marki, jak Dodge, Ford, czy Chevrolet. Liczba sprzedawanych/licytowanych samochodów w Stanach jest przeogromna i niejeden klient może poczuć się przytłoczony oferowanymi możliwościami. Jak więc zacząć import auta z USA?

Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie stron z aukcjami i wybór pojazdu spełniającego konkretne oczekiwania. Warto zaznaczyć, że specjaliści z firm importerskich takich jak Flycars polecają 3 portale: IAAI.com, Copart.com oraz Impactauto.ca (działająca na rynku kanadyjskim). Korzystanie ze sprawdzonych stron jest kluczową kwestią jeśli chodzi o sprowadzanie aut z USA, bo w ten sposób chronisz się przed wszelkiego rodzaju oszustami, których niestety w tej branży nie brakuje.

Co istotne, nie musisz samodzielnie przeglądać ofert aukcyjnych. Korzystając z pomocy ekspertów, możesz znacznie przyspieszyć ten proces i znaleźć swój wymarzony samochód w optymalnym stanie technicznym i korzystnej cenie – często niższej nawet o 30-40% w porównaniu z realiami europejskimi. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą sprowadzić auto z USA, ale nie wiedzą, jak to zrobić, bądź po prostu nie mają czasu się tym zajmować.

Sprowadzanie samochodów z USA – na czym polega ten proces?

Po znalezieniu auta (najlepiej wspólnie ze specjalistą z firmy importerskiej) przychodzi czas na kolejne kroki. Po pierwsze, należy oszacować przybliżone koszty importu samochodu z USA i porównać je z ceną zakupu tego samego auta w Europie. Na tym etapie eksperci weryfikują również stan techniczny oraz formalno-prawny samochodu, korzystając z profesjonalnych baz pojazdów, takich jak Carfax i Autocheck.

Gdy powyższe formalności są już załatwione, przychodzi czas na podpisanie umowy i wpłacenie kaucji. To właściwie jedyne obowiązki po stronie klienta – specjaliści z firmy importerskiej zajmują się całą resztą, w tym licytowaniem pojazdu. Ten proces bywa żmudny, a z uwagi na różnicę czasu także dość kłopotliwy.

Zdecydowanie warto powierzyć to zadanie komuś, kto potrafi sprawnie posługiwać się funkcjonalnościami dostępnymi na danym portalu aukcyjnym i ma doświadczenie w tego rodzaju licytacjach.

Jak wygląda import samochodu z USA po wygranej aukcji? W tym momencie najbardziej czasochłonny i stresujący etap jest już za Tobą – pozostaje wpłacić pełną sumę za samochód oraz uiścić prowizję dla domu aukcyjnego (to standardowa procedura). Musisz być też przygotowany/a na poniesienie opłat z tytułu przewiezienia pojazdu do portu, a także za sam transport drogą morską ze Stanów Zjednoczonych do Europy.

Czy import auta z USA to na pewno dobry pomysł?

Wiesz już, jak wygląda import aut z USA – być może zastanawiasz się teraz, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Musisz wiedzieć, że sprowadzanie samochodów z USA jeszcze nigdy nie było tak proste, szczególnie dla kogoś, kto nie ma głowy do wszystkich niezbędnych formalności. Skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych firm importerskich daje Ci gwarancję otrzymania auta, o którym zawsze marzyłeś/aś. Szybko, bezstresowo i z dostawą samochodu prosto pod Twoje drzwi!

Amerykański rynek motoryzacyjny jest bardzo zróżnicowany i oferuje nieskończenie wiele możliwości dla kupców z Europy. Trzeba jednak umieć się po nim poruszać, by trafić na najlepsze perełki. Tutaj naprawdę możesz znaleźć auta, których próżno szukać na lokalnych drogach – w dobrym stanie technicznym, z niskim przebiegiem i sprawdzoną historią.

Dlaczego warto postawić na import samochodów z USA z zaufanym partnerem?

Powtórzyliśmy to już wielokrotnie w tym tekście, ale warto zaznaczyć to raz jeszcze – sprowadzanie auta z USA to proces, który nie sprawi Ci żadnych problemów, jeśli tylko zdecydujesz się na współpracę z renomowaną firmą oferującą takie usługi. Samodzielne wyszukiwanie ofert na portalach aukcyjnych czy dopełnianie formalności może odstraszyć osoby, które nie zajmują się tym na co dzień. Pojawia się też ryzyko trafienia na oszustów, którzy tylko czekają na niedoświadczonych importerów.

Dlatego jeśli interesuje Cię import aut z USA, skontaktuj się z ekspertami w tym zakresie. W ten sposób oszczędzisz mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. W przygotowaniu tego tekstu pomógł Michał Migut z firmy Flycars – zajmującej się profesjonalnym importem samochodów z USA, Kanady oraz Dubaju. To jedna z największych i najbardziej znanych firm importerskich w Polsce. Skontaktuj się z nimi, by poznać wszystkie szczegóły oferty!