Jakie zalety mają pokrowce na koła samochodowe?

Jakie zalety mają pokrowce na koła samochodowe?04.12.2023
Jak przechowywać opony, które nie są w danym sezonie użytkowane? Z pomocą przychodzą funkcjonalne pokrowce na koła samochodowe.

Sezonowa wymiana opon jest obowiązkiem każdego kierowcy. Każdy kierowca powinien także mieć dwa komplety opon – letni i zimowy, a dodatkowo, w każdym samochodzie powinno znaleźć się także koło zapasowe. Jak przechowywać opony, które nie są w danym sezonie użytkowane? Z pomocą przychodzą funkcjonalne pokrowce na koła samochodowe. Do czego służą i dlaczego warto je mieć? Gdzie je kupić? Przeczytaj i sprawdź.

Jak prawidłowo przechowywać opony?

Prawidłowe przechowywanie opon jest bardzo ważne. Odpowiednio zabezpieczone, nie stracą swoich właściwości, a w kolejnych sezonach będą mogły być bezpiecznie użytkowane. Gdzie i w jaki sposób przechowywać koła samochodowe?

Otóż, pomieszczenie, w którym przechowujesz opony, powinno być suche, chłodne i dobrze wentylowane. Idealnie spiszą się tu piwnice oraz murowane garaże. Pamiętaj, że w ich pobliżu nie powinny znajdować się źródła ciepła, takie jak kaloryfery i piece. Niektóre urządzenia elektryczne, jak np. prostownik, mogą spowodować zmiany w strukturze gumy. Szkodliwe mogą być także spawarki oraz transformatory. Urządzenia te generują ozon, tym samym przyspieszając starzenie się materiału. Można temu zapobiec, korzystając z dodatkowych zabezpieczeń. Bardzo często najlepszym rozwiązaniem w zakresie przechowywania opon są pokrowce na koła samochodowe.

Pokrowce na koła samochodowe – dlaczego warto ich używać?

Pokrowce na koła to specjalnie zaprojektowane produkty, które mają na celu zabezpieczenie Twoich opon. Powstają ze starannie dobranych materiałów, takich jak np. ortalion czy poliester. Są one nieprzemakalne i wodoodporne, a w niektórych miejscach dodatkowo wzmacniane. Doskonale chronią opony przed kurzem, brudem, działaniem wilgoci oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Większość modeli wyposażona jest w wygodny uchwyt do przenoszenia.

Korzystając z pokrowców, nie tylko zabezpieczysz nieużywane opony, lecz także koło zapasowe, które na co dzień wozisz w bagażniku. W tym przypadku sprawi on, że będziesz przewoził je w aucie bez obaw o jego uszkodzenie, przebicie lub zabrudzenie.

Gdzie zaopatrzysz się w pokrowce na koła samochodowe?

Nie wiesz, gdzie możesz kupić pokrowiec na koło zapasowe lub zestaw pokrowców na koła sezonowe? Warto zaopatrzyć się w nie w sprawdzonym miejscu, które cieszy się dobrą opinią zadowolonych klientów. Jednym z nich jest sklep internetowy Pokrowceo. W kategorii https://www.pokrowceo.pl/pl/c/POKROWCE-NA-KOLA/39 znajdziesz duży wybór pokrowców na koła - są one dostępne w różnych wariantach i konfiguracjach. Zapoznając się z asortymentem sklepu, przekonasz się, że ten dodatek wcale nie musi być nudny. Możesz wybierać spośród pokrowców opatrzonych grafikami, a nawet zamówić produkt w pełni personalizowany.