Ranking pojazdów komercyjnych dla małych firm

Ranking pojazdów komercyjnych dla małych firm10.01.2024
Samochody do zastosowań komercyjnych są podstawą działalności wielu firm, a dobór właściwego rozwiązania zależy od rodzaju wykonywanej pracy, liczby pracowników i ilości pracy do wykonania.

Dla wielu małych firm minivan jest podstawą ich działalności - prawdziwym koniem roboczym, który transportuje sprzęt, narzędzia i pracowników wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Wybór minibusa w dużej mierze zależy od rodzaju wykonywanej pracy, liczby pracowników i ilości pracy do wykonania.

Bardzo ważne jest, aby wybrać pojazd wysokiej jakości, który spełnia wymagania twojej firmy. Marketplace autoline.com.pl oferuje szeroką gamę specjalistycznych pojazdów (w tym minibusów dla małych firm), części zamiennych i usług - różne typy pojazdów, wszystko, czego potrzebujesz, można znaleźć na jednej stronie.

W tym artykule przedstawiamy przegląd najlepszych minibusów dla małych firm, ich oczekiwane zużycie paliwa, pojemność przedziału ładunkowego i inne cechy.

1. Mercedes-Benz Sprinter

Jest drogi, ale jeśli potrzebujesz vana do ciężkiej pracy, to dobry wybór. Ma również dużą ładowność i kilka atrakcyjnych dodatków. Koszty utrzymania mogą być wysokie, ale jego duża moc, a tym samym wysokie zużycie paliwa, oznaczają, że można wiele zrobić.

Mercedes-Benz Sprinter

Samochód dostawczy Mercedes Sprinter jest dostępny w trzech długościach nadwozia i dwóch wysokościach dachu. Zwykle dostępny tylko z silnikiem wysokoprężnym, teraz jest również dostępny z silnikiem gazowym.

Średnie spalanie: około 12 l/100 km
Przestrzeń załadunku: 16 metrów sześciennych
Maksymalna ładowność: 3050 kg

2. Renault Master

Van Renault Master wyposażony jest w nowoczesny silnik wysokoprężny Renault M9T i 6-biegową manualną skrzynię biegów. W zależności od wersji moc silnika wynosi 125 KM lub 150 KM.

Renault Master

Renault MASTER wyposażony jest w zestaw systemów zapewniających pełną kontrolę i bezpieczeństwo. Należą do nich:

  • System Hill Start Assist - zapobiega staczaniu się samochodu podczas parkowania lub zatrzymywania na wzniesieniu.
  • System ESP - zabezpiecza kierowcę w przypadku pogorszenia właściwości jezdnych i pomaga w pokonywaniu zakrętów z większą prędkością.
  • System ABS - pomaga utrzymać wysoką sterowność pojazdu w przypadku hamowania awaryjnego.
  • Opcjonalna boczna poduszka powietrzna kierowcy i przednia poduszka powietrzna pasażera.

Średnie spalanie: 10,4 l/100 km w mieście / 7,5 l/100 km na autostradzie
Przestrzeń załadunku: od 3,7 do 13 metrów sześciennych
Maksymalna ładowność: 1623 kg

3. Volkswagen Crafter

Odświeżony Volkswagen Crafter był największą atrakcją 2016 roku, zarówno pod względem wielkości, jak i znaczenia dla firmy.

Volkswagen Crafter

Van jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik wysokoprężny Euro-5 o różnych wariantach mocy: 108 i 140 koni mechanicznych. Skrzynia biegów może być 8-biegowa automatyczna lub 6-biegowa manualna. Napęd jest również dostępny do wyboru z przodu, z tyłu i na wszystkie koła.

Dostęp do przedziału bagażowego zapewniają tylne drzwi otwierane pod kątem 270° oraz boczne drzwi przesuwne otwierane na wysokość 1 311 mm. Umożliwia to załadunek i rozładunek materiałów za pomocą wózka widłowego.

Podłoga przestrzeni ładunkowej jest wykonana z antypoślizgowego materiału, a wewnątrz znajduje się wiele poręczy, które sięgają aż do sufitu, co jest nietypowe dla vana.

Średnie spalanie: 10,8 l/100 km w mieście / 8,4 l/100 km na autostradzie
Przestrzeń załadunku: od 7,5 do 16,7 metra sześciennego
Maksymalna ładowność: 1700 kg

4. Ford Transit van

Jedną z najlepszych cech tego vana jest możliwość przewożenia dużej ilości ładunku, co jest prawdopodobnie jednym z powodów, dla których pozostaje on najlepiej sprzedającym się komercyjnym vanem w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Ford Transit van

Można go również nabyć z bocznymi podwójnymi drzwiami przesuwnymi i tylnymi drzwiami załadunkowymi, aby zapewnić dużo miejsca na bezpieczne usunięcie ładunku lub narzędzi.

Średnie spalanie: 16,8 l/100 w mieście / 13,1 l/100 km na autostradzie
Przestrzeń załadunku: 13,8 metra sześciennego
Maksymalna ładowność: 2100 kg

5. Nissan NV200

Ten kompaktowy van roboczy ma najniższą cenę początkową w porównaniu z innymi podobnymi vanami i oferuje stosunkowo niskie ogólne zużycie benzyny. Przy wysokości podnoszenia wynoszącej zaledwie 56 cm, oferuje przyzwoitą przestrzeń ładunkową jak na kompaktowy minivan.

Nissan NV200

Ma również doskonałą elastyczność w zakresie obsługi ładunków, z 20 standardowymi wzmocnionymi punktami mocowania ładunku. Oznacza to, że nie trzeba wiercić w ścianach, aby zainstalować półki lub regały.

Średnie spalanie: 9,8 l/100 km w mieście / 9 l/100 km na autostradzie
Przestrzeń załadunku: 3,5 metra sześciennego
Maksymalna ładowność: 970 kg

6. Peugeot Boxer

Wraz z innymi vanami, ten zyskał szeroką popularność ze względu na swój styl, komfort i rozsądną cenę. Ten van jest oferowany w różnych typach nadwozia, różniących się szerokością i wysokością.

Podobnie jak wszystkie samochody podobnych modeli, Peugeot Boxer jest wyposażony w różne systemy bezpieczeństwa. Należą do nich: elektroniczna kontrola stabilności, która zapobiega bocznemu poślizgowi samochodu, kontrola trakcji, LDWS, system monitorowania ciśnienia w oponach, wspomaganie ruszania na wzniesieniu i kurtyny bezpieczeństwa.

Peugeot Boxer

Peugeot Boxer ma 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 110, 130 i 150 KM oraz 3,0-litrowy silnik o mocy 180 KM.

Średnie spalanie: 7,4 l/100 km na autostradzie, 9,9 l/100 km w mieście
Przestrzeń załadunku: od 8 m³ (wersja L1H1) do 17 m³ (L4H3)
Maksymalna ładowność: 1590 kg

Jeśli obciążenie w twojej firmie nie jest wystarczająco duże, aby zainwestować w zakup minivanu, możesz skorzystać z usług małej firmy transportowej i wynająć samochód na kilka godzin lub cały dzień. Marketplace autoline.com.pl oferuje usługi wynajmu specjalistycznego sprzętu i transportu towarów. Marketplace oferuje możliwość porównywania ogłoszeń, dodawania do ulubionych, szybkiego kontaktu ze sprzedawcą, wygodny filtr szczegółowy (kategoria, model, marka, stan) oraz wyszukiwarkę, która wyświetla rekomendowane kategorie, mechanizm ochrony przed phishingiem i tylko zweryfikowanych sprzedawców.

W rezultacie masz nieograniczone opcje transportu dla ciebie i twojej firmy, a ty możesz wybierać w oparciu o swoje preferencje i możliwości.