Wysyłka części samochodowych - jakie korzyści daje współpraca z kurierami?

Wysyłka części samochodowych - jakie korzyści daje współpraca z kurierami?28.02.2024
Jak wygląda współpraca z kurierami w przypadku wysyłki części samochodowych oraz jakie wynikają z niej korzyści? Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu.

Obecnie części samochodowe można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych czy hurtowniach. Powstaje coraz więcej internetowych sklepów z tego typu sprzętem, gdzie każdy może zamówić niezbędne akcesoria. Ponadto części samochodowe można znaleźć także w serwisach aukcyjnych i na portalach ogłoszeniowych. By tego rodzaju towar dotarł do klienta szybko i bezpiecznie, warto zdecydować się na sprawną przesyłkę gwarantowaną przez firmy kurierskie. Jak wygląda współpraca z kurierami w przypadku wysyłki części samochodowych oraz jakie wynikają z niej korzyści? Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu.

Kto wysyła części samochodowe kurierem?

Wysyłka części samochodowych kurierem to coraz popularniejsze rozwiązanie. Decydują się na nie zarówno właściciele sklepów internetowych, jak i osoby prywatne, które chcą sprzedać mniejsze elementy pojazdu. W zależności od tego, czy prowadzisz własną firmę, czy jesteś osobą prywatną, powinieneś dobrać odpowiednią dla siebie ofertę firmy kurierskiej.

Jeśli przesyłka jest jednorazowa, skorzystaj z usług dla klientów indywidualnych. Z kolei, gdy planujesz cyklicznie wysyłać części samochodowe kurierem, bo np. prowadzisz własny sklep internetowy, wybierz firmę, która umożliwi nawiązanie długoterminowej współpracy. Doskonałym wyborem będzie kurier GLS oferujący dostarczanie paczek zarówno na terenie Polski, jak i za granicę. Wieloletnie doświadczenie oraz rozbudowana sieć logistyczna sprawia, że ten przewoźnik dostarczy Twoje przesyłki kurierskie szybko, niezawodnie i bezpiecznie.

Jakich części samochodowych nie można wysyłać kurierem?

Większość osób chcących wysłać części samochodowe kurierem, z pewnością zastanawia się, jakich akcesoriów nie można transportować tą drogą. Szczegółowe informacje na temat zakazanych przedmiotów zawsze znajdują się w regulaminie konkretnego przewoźnika. Warto pamiętać, że nie wszystkie elementy auta można wysłać kurierem. Kluczowe są tutaj również wymiary Twojej przesyłki. Regulamin firmy kurierskiej precyzyjnie określa dopuszczalną wagę i masę przesyłek przyjmowanych do przewozu.

Dlaczego warto wysyłać części samochodowe kurierem?

Wysyłkę części samochodowych kurierem warto rozważyć z kilku powodów. Jednym z nich jest szybkość takiego transportu. Na terenie kraju taki towar będzie dostarczony często już na drugi dzień roboczy. Z kolei transport na terenie Europy trwa średnio 48-96 godzin. Tak wygląda to m.in. w GLS.

Wysyłka części samochodowych kurierem charakteryzuje się również wysokim poziomem bezpieczeństwa. Każda przesyłka jest ubezpieczona, a klient może śledzić jej drogę w aplikacjach do śledzenia paczek. Dzięki temu wie, kiedy może spodziewać się dostawy.

Warto wspomnieć też o doświadczeniu firm kurierskich. Starannie przemyślany i dobrze zorganizowany proces dostarczania paczek gwarantuje najszybszy możliwy transport oraz sprawne doręczenie.

Jak zapakować części samochodowe do wysyłki kurierem?

By części samochodowe bezpiecznie dotarły do odbiorcy, muszą być odpowiednio zapakowane, a to już leży w gestii nadawcy. Jeśli planujesz przesłać produkty o standardowych wymiarach, wystarczy zapakować je w karton odpowiedniej wielkości, owijając wcześniej towar w folię bąbelkową. W ramach zabezpieczenia warto wykorzystać również styropian, który osłoni ostrzejsze krawędzie i uniemożliwi przesuwanie się towaru w kartonie.

Z kolei, gdy planujesz wysłać większe części samochodowe, sprawdź najpierw, czy ich wielkość jest zgodna z wytycznymi określonymi przez wybranego przewoźnika. Jeśli masz wątpliwość, jak zapakować wybraną część auta, najlepiej jest skontaktować się telefoniczne z firmą kurierską, by poznać szczegółowe wskazówki. Przykładowo w GLS, można zadzwonić na infolinię lub do najbliższej filii, gdzie konsultant udzieli Ci szczegółowych informacji. By znaleźć najbliższą filię GLS, skorzystaj z wyszukiwarki znajdującej się na stronie firmy.

Jak wygląda wysyłka części samochodowych z GLS?

Firma GLS oferuje rozbudowane usługi kurierskie, w których zakres wchodzi również transport części samochodowych zarówno na terenie Polski, jak i z granicę. Przesyłki na terenie kraju nie mogą przekraczać 31,5 kg, a ich wielkość nie może być wyższa niż: 80 cm szerokości, 60 cm wysokości oraz 200 cm długości. Pamiętaj też, że suma obwodu zapakowanej już paczki i jej najdłuższego boku nie może być większa niż 300 cm. W przypadku przesyłki międzynarodowej normy wymiarowe są takie same, a sama paczka nie może ważyć więcej niż 40 kg.

Decydując się na wysyłkę części samochodowych z GLS, warto skorzystać z usługi FlexDeliveryService, w ramach której odbiorca może wybrać opcję dostawy paczki. Może on zmienić termin doręczenia, adres dostawy lub wskazać jako miejsce odbioru jeden z ponad 6000 punktów Szybkiej Paczki.

Jeśli interesuje Cię wysyłka części samochodowych z kurierem GLS, sprawdź szczegółową ofertę tego przewoźnika na jego stronie. Kompleksowa i profesjonalna obsługa charakteryzująca markę to klucz do szybkiego i bezpiecznego dostarczenia Twojej przesyłki pod wskazany adres.