Challenge Bibendum 2002

Challenge Bibendum 2002 - Samochody03.10.2002
W dniach 22 - 25 września 2002 roku odbyła się czwarta edycja Challenge Bibendum – wyścigu pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy Grupy Michelin ...

W dniach 22 - 25 września 2002 roku odbyła się czwarta edycja Challenge Bibendum – wyścigu pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy Grupy Michelin, potwierdza zaangażowanie firmy w promowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Grupa Michelin od ponad 100 lat odgrywa kluczową rolę w transporcie towarowym i osobowym, łącząc dwa cele: rozwój mobilności i ochronę środowiska. Niemal od początków istnienia Michelin był liderem pod względem innowacyjności swoich produktów i technologii. W roku 1992 firma wprowadziła na rynek swoją pierwszą "zieloną oponę" - GreenX, pozwalającą na zmniejszenie zużycia paliwa o 3-5 proc. Z okazji rozpoczynającego się Challenge Bibendum Michelin postanowił wystawić do współzawodnictwa oponę Proxima. Tę ekologiczną oponę, pozwalającą na zmniejszenie zużycia paliwa o 4 proc., opracowano z myślą o samochodach przyszłości.

Ostatnie innowacje firmy Michelin łączą doskonałe właściwości jezdne opon ze zmniejszaniem oporów toczenia, które pozwalają na redukcję zużycia paliwa. Zarówno System PAX, jak i opona X One (przeznaczona dla komunikacji miejskiej i ciężarówek) charakteryzują się tzw. niskimi oporami toczenia. Opony typu A2 Energy do samochodów ciężarowych również wykorzystują te rozwiązania. Dodatkowo Michelin współpracuje z producentami samochodów w dziedzinie pomiaru ciśnienia w oponach (które również ma duży wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa). Wprowadzenie przygotowanego przy współpracy z TRW systemu EnTire Soulution zaplanowano na koniec roku 2003. System Tire Intelligent Pressure Management przygotowany z WABCO będzie wprowadzony w roku 2005.

Challenge Bibendum jest pierwszym mobilnym zlotem pojazdów ekologicznych. Podczas Challenge Bibendum producenci samochodów i wyposażenia mają okazję do zaprezentowania i porównania najciekawszych rozwiązań - dlatego impreza jest unikalną okazją przeglądu najczystszych i najbezpieczniejszych dla środowiska pojazdów. Główne hasła tegorocznego Challenge Bibendum to "dialog"oraz "Europa". W ten sposób organizatorzy pragną zainicjować szeroką debatę dotyczącą przyszłości motoryzacji i zaprosić do niej producentów, władze i samych kierowców.

Dodatkowe Informacje: http://www.challengebibendum.com, Michelin Poland - Serwis Komunikacji

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning: