Nissan wprowadza nowego NV200 Vanette Taxi

Nissan wprowadza nowego NV200 Vanette Taxi30.10.2009
Nissan zaprezentował popularny model Vanette w wersji taxi. Samochód jest zgodny z koncepcją uniwersalnej taksówki opracowaną przez japońskie Ministerstwo Gruntów, Infrastruktury i Transportu. NV200 Vanette Taxi, ...

...bazujący na wprowadzonym w maju zupełnie nowym Nissanie Vanette, to przedstawiciel nowej serii pojazdów do przewozu pasażerów, charakteryzujący się elegancką sylwetką oraz przestronnym i wygodnym wnętrzem.

Nissan wprowadza nowego NV200 Vanette Taxi 1 NV200 Vanette Taxi został zaprojektowany tak, aby spełnić traktowane z coraz większą uwagą potrzeby starszych i niepełnosprawnych Japończyków i umożliwić im utrzymanie niezależności w codziennych sprawach i życiu towarzyskim. W ten sposób Nissan stara się budować społeczeństwo, w którym wszyscy mają zapewniony wysoki komfort życia.

Przestronna kabina gwarantująca wygodną podróż
NV200 Vanette Taxi został zaprojektowany tak, aby spełnić potrzeby każdego klienta, wszędzie i zawsze. Gwarantuje to przestronna kabina, w której zmieszczą się także pasażerowie na wózkach inwalidzkich. Nisko poprowadzona dolna krawędź okien i wysoko umieszczone fotele podkreślają wrażenie przestronności wnętrza i zapewniają lepszą widoczność. Specjalne poręcze i inne detale ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

W sprzedaży od 2010 roku
Japońskie Ministerstwo Gruntów, Infrastruktury i Transportu promuje koncepcję uniwersalnej taksówki jako pojazdu zaprojektowanego zgodnie ze specjalnymi wytycznymi. Nissan NV200 Vanette Taxi spełniający wymagania ministerstwa będzie dostępny na rynku przed końcem 2010 roku.

Źródło: Nissan