MotoNews.pl

Napęd e-Power Nissan Qashqai: rewolucyjna technologia dla miejskich podróży

18 listopada 2023

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan-Qashqai-ePower

Nissan Qashqai to popularny model samochodu, który zyskał uznanie na rynku za swoją wszechstronność i stylowy wygląd. Teraz, dzięki innowacyjnemu napędowi e-Power, Nissan Qashqai oferuje jeszcze więcej zalet dla kierowców, którzy preferują miejskie podróże. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej rewolucyjnej technologii i dowiemy się, jak działa w praktyce.

Co to jest napęd e-Power?

Napęd e-Power to wyjątkowa technologia opracowana przez Nissana, która integruje silnik benzynowy i silnik elektryczny w celu zapewnienia efektywnego i ekonomicznego napędu pojazdu. W przeciwieństwie do tradycyjnych samochodów hybrydowych, w których silnik spalinowy napędza koła bezpośrednio, w napędzie e-Power silnik spalinowy działa jako generator prądu, który zasila silnik elektryczny, który z kolei napędza koła. Dzięki temu układowi Qashqai e-Power łączy korzyści samochodów elektrycznych z wygodą i elastycznością samochodów z silnikiem spalinowym.

Nissan Qashqai EPower 4

Jak działa napęd e-Power?

Napęd e-Power w Nissanie Qashqai jest oparty na kombinacji trzech głównych komponentów: silnika benzynowego, silnika elektrycznego i akumulatora. Silnik benzynowy jest odpowiedzialny za generowanie energii elektrycznej, która jest przekazywana do silnika elektrycznego lub akumulatora. Silnik elektryczny z kolei napędza koła samochodu, zapewniając płynną i cichą jazdę. Akumulator pełni rolę magazynu energii, który gromadzi prąd produkowany przez silnik benzynowy i dostarcza go do silnika elektrycznego w celu napędzania pojazdu.

Nissan Qashqai EPower 12

Zalety napędu e-Power

Napęd e-Power oferuje wiele korzyści dla kierowców, zwłaszcza dla tych, którzy często podróżują po mieście. Oto niektóre z głównych zalet tej technologii:

  1. Ekologiczność: Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego jako głównego źródła napędu, napęd e-Power znacznie ogranicza emisję spalin i przyczynia się do ochrony środowiska.
  2. Ekonomia: Silnik benzynowy w napędzie e-Power działa w optymalnym zakresie, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji. Kierowcy mogą więc cieszyć się oszczędnościami na stacji benzynowej.
  3. Wygoda: W przeciwieństwie do samochodów elektrycznych, które wymagają regularnego ładowania zewnętrznego, nie musisz martwić się o dostęp do stacji ładowania. Napęd e-Power automatycznie generuje energię elektryczną podczas jazdy, eliminując potrzebę ładowania zewnętrznego.
  4. Płynna jazda: Silnik elektryczny w napędzie e-Power zapewnia natychmiastowy moment obrotowy, co przekłada się na płynne przyspieszenie i responsywność podczas jazdy. Kierowcy mogą cieszyć się dynamicznym doświadczeniem prowadzenia.

Nissan Qashqai EPower 19

Dostępne modele z napędem e-Power

Nissan Qashqai nie jest jedynym modelem Nissana wyposażonym w napęd e-Power. Marka oferuje także inne modele z tą technologią, takie jak Nissan X-Trail, które są dostępne w różnych wariantach wyposażenia. Kierowcy mogą wybierać spośród różnych modeli, które najlepiej odpowiadają ich preferencjom i potrzebom.

Nissan Qashqai EPower 5

Podsumowanie

Napęd e-Power w Nissanie Qashqai to innowacyjna technologia, która łączy zalety samochodów elektrycznych z wygodą i elastycznością samochodów z silnikiem spalinowym. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się płynną, cichą i ekonomiczną jazdą, nie martwiąc się o dostęp do stacji ładowania. Napęd e-Power to przyszłość motoryzacji, która zapewnia czystą i zrównoważoną mobilność dla wszystkich.

Źródło: Tekst / zdjęcia: Filip Wykowski / MotoNews.pl