Formuła 1 w TV4

Formuła 1 w TV4 - Samochody31.03.2004
Stacja telewizyjna TV4 zawarła porozumienie (...), w wyniku którego po ponad 10 latach przerwy, bezpośrednie relacje z wyścigów Formuły 1 znów będą dostępne dla polskich widzów w nie kodowanym kanale telewizyjnym ...

Stacja telewizyjna TV4 zawarła porozumienie z działającą na polu marketingu sportowego firmą Turning Point, w wyniku którego po ponad 10 latach przerwy, bezpośrednie relacje z wyścigów Formuły 1 znów będą dostępne dla polskich widzów w nie kodowanym kanale telewizyjnym.

Formuła 1 w TV4 - Samochody 1 Turning Point uzyskał wyłączne prawa do licencji telewizyjnej na okres trzech lat. Było to możliwe dzięki porozumieniu firm będących partnerami zespołu Formuły 1 BMW Williams – Allianz Polska, BMW Polska i Hewlett-Packard Polska, które będą oficjalnymi sponsorami relacji z wyścigów Grand Prix.

Formuła 1 mająca status jednego z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych widowisk sportowych obejmuje w tym roku 18 wyścigów rozgrywanych na całym świecie od marca do października. Wielką popularność potwierdza dziesięciomiliardowa widownia telewizyjna oraz bezpośrednie zaangażowanie największych światowych koncernów.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja w tegorocznym sezonie, w którym mistrzowie świata – Michael Schumacher i Ferrari oczekują zaciętej rywalizacji z Juanem Pablo Montoyą i Ralfem Schumacherem z teamu BMW Williams oraz pojedynków z wyścigową "młodzieżą" – Finem Kimi Raikkonenem i Hiszpanem Fernando Alonso.

TV4 przeprowadzi transmisje "na żywo" z rozgrywanych w niedzielę zawodów. Na ekranach TV4 znajdą się także godzinne programy relacjonujące sesje kwalifikacyjne (sobota) i skróty najciekawszych wydarzeń z niedzielnych wyścigów, które zostaną wyemitowane w poniedziałek.

"Przez ostatnich dziesięć lat Polska była jedynym krajem europejskim, w którym kibice nie mogli śledzić wyścigów Formuły 1 na ekranach telewizyjnych. Łącznie z naszymi partnerami uważamy, że – tak jak dziesiątki milionów Europejczyków – Polacy powinni mieć szansę doświadczania emocji, jakie niesie ze sobą to ekscytujące wydarzenie sportowe. Formuła 1 jest synonimem najwyższych technologii. Tylko najlepsi ludzie, najlepsze zespoły i najlepsze technologie mogą wygrać. Z tego powodu BMW bierze udział w rywalizacji i również z tego powodu BMW Polska zdecydowało się wprowadzić Formułę 1 na ekrany ogólnodostępnej telewizji w Polsce" – powiedział Erich Papke, szef BMW Polska.

"Formuła 1 to prawdziwe laboratorium bezpieczeństwa. Tam testuje się rozwiązania, które pozwalają nam jeździć bezpieczniej. Bezpieczeństwo to główny powód naszego zaangażowania w Formułę 1" – stwierdził Paweł Dangel, szef Grupy Allianz Polska.

"Tu liczą się ułamki sekund. Żeby odnieść sukces potrzeba jednak wielomiesięcznej pracy sztabu ludzi i najnowocześniejszych technologii. Projekty bolidów, precyzyjne wyliczenia... wszystko to leży w rękach HP. Jesteśmy liderem na rynku śmiałych przedsięwzięć!" – powiedział Artur Wiza, Marketing Manager HP Polska

- Jestem bardzo zadowolony, że telewidzowie w Polsce będą mogli podziwiać pasjonujący świat Formuły 1. Moje wieloletnie starania, aby stało się to faktem zakończyły się powodzeniem, a wsparciem były TV4 oraz sponsorzy, którzy podzielają moje koncepcje. Nie mam wątpliwości, że relacje z wyścigów Grand Prix będą wielkim, antenowym sukcesem. Wraz z moimi partnerami dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało. Mam również nadzieję, że wzrost zainteresowania Formułą 1 w Polsce umożliwi jednemu z polskich, wyścigowych talentów dotarcie w niedalekiej przyszłości na wyżyny sportów motorowych – podsumował Paul Turner, dyrektor firmy Turning Point.

Pierwszy tegoroczny wyścig o Grand Prix Australii na torze w Melbourne zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę. Relacja z sesji kwalifikacyjnej znajdzie się na antenie TV4 w sobotę (6 marca) o godzinie 23.00, bezpośrednia transmisja z zawodów Grand Prix zostanie przeprowadzona w niedzielę o godz. 03.45, a emisja poniedziałkowego (8 marca) programu przedstawiającego najciekawsze wydarzenia week-endu przewidziana jest na godzinę 18.00

Kalendarz mistrzostw świata Formuły 1 w 2004 roku:

- 7 marca - Grand Prix Australii (Melbourne)
- 21 marca - Grand Prix Malezji (Sepang)
- 4 kwietnia - Grand Prix of Bahrajnu (Bahrajn)
- 25 kwietnia - Grand Prix San Marino (Imola)
- 9 maja - Grand Prix Hiszpanii (Barcelona)
- 23 maja - Grand Prix Monako (Monako)
- 30 maja - Grand Prix Europy (Nürburgring, Niemcy)
- 13 czerwca - Grand Prix Kanady (Montreal)
- 20 czerwca - Grand Prix USA (Indianapolis)
- 4 lipca - Grand Prix Wielkiej Brytanii (Silverstone)
- 11 lipca - Grand Prix Francji (Magny-Cours)
- 25 lipca - Grand Prix Niemiec (Hockenheim)
- 15 sierpnia - Grand Prix Wegier (Budapeszt)
- 29 sierpnia - Grand Prix Belgii (Spa-Francorchamps)
- 12 września - Grand Prix Włoch (Monza)
- 26 września - Grand Prix Chin (Szanghaj)
- 10 października - Grand Prix Japonii (Suzuka)
- 24 października - Grand Prix of Brazylii (Sao Paolo)