Witas: Z tarczą w ręce!

Witas: Z tarczą w ręce! - Samochody24.04.2004
Już tylko dwa tygodnie dzielą zawodników startujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski od inaugurującego sezon rajdu Elmot (...) Także na Elmocie swój cykl zmagań rozpocznie Rajdowy Puchar Peugeota ...

Już tylko dwa tygodnie dzielą zawodników startujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski od inaugurującego sezon rajdu Elmot. Na jego starcie stanie wiele załóg, by rozpocząć swoje batalie o zwycięski tytuł. Także na Elmocie swój cykl zmagań rozpocznie Rajdowy Puchar Peugeota. Jednym z pretendentów do mistrzowskiego lauru będzie załoga NOVOL WRT – Łukasz Witas i Michał Kuśnierz.

Witas: Z tarczą w ręce! - Samochody 1 Łukasz Witas: Jesteśmy dobrze przygotowani do startów. To w dużej mierze zasługa naszego nowego sponsora strategicznego – firmy NOVOL. Postanowiła ona popularyzować swój wizerunek w tej prestiżowej dyscyplinie sportu, jaką są rajdy samochodowe, a wybór załogi padł właśnie na nas. Dzięki jej wsparciu finansowemu, nie musimy już zaprzątać sobie głowy łataniem dziur budżetowych, lecz możemy się skupić wyłącznie na startach i walce na oesach. To naprawdę duży komfort, za co chciałbym jej szczególnie podziękować.

Witas Rally Team rozpoczął już rajdowy sezon. Pierwszym startem był ich zagraniczny debiut – udział w niedawno zakończonym słowackim rajdzie Vranov. Łukasz Witas i Michał Kuśnierz zapisali na swoim koncie wyśmienity rezultat – drugie miejsce w mocno obsadzonej klasie A-6.

- Rajd ten traktowaliśmy czysto treningowo, aby nieco rozjeździć się po dłuższej przerwie w startach. Pojechaliśmy spokojnym, równym tempem, a wynik przyszedł sam. Nie bez znaczenia były cenne rady Mariusza Pelikańskiego, który towarzyszył nam na Słowacji i będzie wspierał nas przez cały tegoroczny sezon – powiedział Łukasz.

Plan startów zespołu NOVOL WRT w sezonie 2004 jest bardzo ambitny. Oprócz pełnego cyklu Pucharu Peugeota załoga Witas/Kuśnierz wystartuje również w wybranych eliminacjach Pucharu PZM oraz w rajdach zagranicznych – Mistrzostwach Europy – Rajdzie Barum, a także Rajdzie Koszyce. Już w nadchodzący weekend będzie można zobaczyć ją na trasach Rajdu Mazowieckiego.

- Będzie to kolejny trening przed Elmotem, tym razem na krajowym podwórku. Cieszę się bardzo, że na liście zgłoszeń figurują moi rywale z tegorocznych rozgrywek pucharowych. Mimo, że wystartujemy, podobnie jak na Słowacji, naszym drugim, treningowym samochodem, który jest słabszy od aut pucharowych, będzie to świetna okazja do porównania się i nawiązania pierwszych oesowych pojedynków. Priorytetem pozostanie jednak osiągnięcie mety – zapowiada Witas.

NOVOL Witas Rally Team w sezonie 2004 planuje starty w następujących eliminacjach:

Rajd Mazowiecki (PPZM)
Rajd Elmot (RPP)
Rajd Polski (RPP)
Rajd Koszyce (Słowacja ME2)
Rajd Kormoran (RPP)
Rajd Krakowski (PPZM)
Rajd Nikon (RPP)
Rajd Bałtyku (PPZM)
Rajd Rzeszowski (RPP)
Rajd Barum (Czechy ME20)
Rajd Agapit (PPZM)
Rajd Warszawski (RPP)
Rajd Barbórka Cieszyńska (PPZM)

Łukasz Witas: Plan startów mamy bardzo bogaty, gdyż chcemy "nawinąć na koła" jak najwięcej kilometrów oesowych i zdobyć jak najwięcej doświadczeń. Mam nadzieję, że będą one procentować w najważniejszych dla nas mistrzostwach Pucharu Peugeota. Jestem świadomy, że przy tak dużej konkurencji, jaka jest zapowiadana w tym sezonie bardzo duże znaczenie będzie miała skuteczność i regularność. Każdy potencjalnie nieukończony rajd, to strata punktów, która później będzie bardzo trudna do odrobienia. Mało tego, przyjdzie się ścigać w tak doborowym towarzystwie, że aby myśleć o końcowym sukcesie trzeba notować czasy w czołówce stawki. Jestem przekonany, że stać mnie na taką walkę. W tym sezonie wrócę z tarczą w ręce. Będę wygrywał pojedyncze bitwy, by zwyciężyć w całej wojnie.

Starty zespołu są wspierane przez firmy NOVOL oraz Gór-Hut, a patronat prasowy na zespołem objął serwis internetowy RallyOnline.pl. Strona internetowa zespołu – www.witas.pl