REKLAMA

NOVOL Rally Team: Z podwójną uwagą

NOVOL Rally Team: Z podwójną uwagą - Samochody27.06.2005
Czwarty Rajd Strzeliński przebiegał w bardzo dramatycznych okolicznościach. Trudne warunki atmosferyczne, w połączeniu z pełną pułapek trasą wymagały od startujących tam załóg podwójnej uwagi ...

- To był naprawdę bardzo trudny rajd. Zwycięzcą jest tu każdy, kto znalazł się na mecie - powiedział triumfujący w 3. rundzie Rajdowego Pucharu Peugeota Kajetan Kajetanowicz. 4. Rajd Strzeliński przebiegał w bardzo dramatycznych okolicznościach. Trudne warunki atmosferyczne, w połączeniu z pełną pułapek trasą wymagały od startujących tam załóg podwójnej uwagi. Wiele z nich już w pierwszej pętli zakończyło swój udział w rajdzie groźnie wyglądającymi wypadkami.

NOVOL Rally Team: Z podwójną uwagą - Samochody 1 Załoga NOVOL Rally Team realizowała tymczasem swoją taktykę. Nie lekceważąc tej nietypowej dla cyklu RPP eliminacji starała się jechać szybko, ale zachowując przy tym szczególną uwagę. Dzięki wypracowanej w ten sposób przewadze, po raz kolejny w tym sezonie Kajetan Kajetanowicz i Aleksandra Masiuk wjechali na metę rajdu jako pewni zwycięzcy, zapisując na swoje konto komplet punktów.

Kajetan Kajetanowicz: Wiedziałem, że rajd będzie trudny, ale nie że aż tak. Największy problem sprawiła mi właściwa ocena przyczepności i punktu hamowania, a to wszystko za sprawą naprawdę bardzo zróżnicowanej nawierzchni. Pod tym względem rajd był naprawdę bardzo zdradliwy. Od początku staraliśmy się jechać szybko, ale i bezpiecznie - dlatego też od startu do mety rajdu mieliśmy na kołach deszczowe opony. Mimo, że nie był to najlepszy wybór na ostatnią pętlę rajdu, to nie chcieliśmy podejmować ryzyka utraty naszej pozycji.

Cieszą nas kolejne uciułane punkty - pomału zyskujemy przewagę nad rywalami. Jesteśmy dopiero w połowie sezonu i nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ona nam naprawdę potrzebna.

Aleksandra Masiuk: Jednodniowa eliminacja Pucharu PZM, która została włączona do rozgrywek Pucharu Peugeota okazała się nad wyraz wymagająca. Obfitowała w trudne trasy i wiele wypadków. My również nie ustrzegliśmy się błędów, szczególnie na pierwszej i drugiej pętli - kilka razy przestrzeliliśmy zakręt, kilka razy mieliśmy dramatyczne hamowania. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i ostatnią pętlę mogliśmy już pojechać bardziej zachowawczo, by taktycznie dowieźć cenne punkty do mety.

Kajetan Kajetanowicz i Aleksandra Masiuk odnieśli pewne zwycięstwo w 3. rundzie Rajdowego Pucharu Peugeota. Zdobywając 25 punktów umocnili się na pozycji lidera klasyfikacji. Warto zauważyć, że zespół NOVOL Rally Team zajął również sensacyjne, drugie miejsce w klasyfikacji 'gość' plasując się pomiędzy doświadczonymi zawodnikami w samochodach klasy N-4.

Sukces odniesiony przez Kajetana Kajetanowicza i Aleksandrę Masiuk na 4. Rajdzie Strzelińskim był możliwy dzięki wsparciu stałego partnera zespołu - firmy Novol, producenta szerokiej gamy produktów dla lakiernictwa samochodowego. Patronat prasowy nad załogą NRT sprawuje serwis internetowy RallyOnline.pl.

REKLAMA
REKLAMA