REKLAMA

Robert Kubica zwycięża w Bilbao

Robert Kubica zwycięża w Bilbao - Samochody18.07.2005
Baskijska publiczność oszalała na punkcie Roberta Kubicy – Polak zwyciężył w pierwszym w historii wyścigu World Series by Renault na ulicznym torze Bilbao. Kubica, zdecydowany lider klasyfikacji mistrzowskiej, wykorzystał wywalczoną w sobotę pierwszą pozycję startową ...

Baskijska publiczność oszalała na punkcie Roberta Kubicy – Polak zwyciężył w pierwszym w historii wyścigu World Series by Renault na ulicznym torze Bilbao. Kubica, zdecydowany lider klasyfikacji mistrzowskiej, wykorzystał wywalczoną w sobotę pierwszą pozycję startową i prowadził od startu do mety.

Robert Kubica zwycięża w Bilbao - Samochody 1 Była to jego druga wygrana w tym sezonie – Polak jest pierwszym kierowcą w WSbR, który wygrał więcej niż jeden wyścig.

Z triumfu Polaka cieszyły się tysiące baskijskich kibiców – siedziba jego zespołu, Epsilon Euskadi, położona jest kilkadziesiąt kilometrów od Bilbao. To miasto jest stolicą okręgu Euskadi (Kraj Basków), który wspiera zespół Kubicy. Na podium reprezentant władz miasta wręczył polskiemu kierowcy tradycyjne nakrycie głowy, zwane "txapeldun". Kiedy Robert włożył je na głowę, baskijską publiczność ogarnęła prawdziwa euforia.

Robert Kubica zwycięża w Bilbao - Samochody 2 Przewaga Roberta Kubicy w klasyfikacji mistrzowskiej wzrosła do 37 punktów. Wśród zespołów liderem jest Epsilon Euskadi, z 28 punktami przewagi.

Robert Kubica:
"Bardzo się cieszę z wygranej w domowym wyścigu mojego zespołu – to dla nich szczególny powód do dumy i radości. Dla mnie najważniejsze jest umocnienie się na pozycji lidera mistrzostw oraz fakt, że jako pierwszy kierowca w tej serii wygrałem dwa wyścigi."


Wyniki wyścigu:

1. Robert Kubica (POL)
2. Will Power (AUS)
3. Tristan Gommendy (FRA)
4. Eric Salignon (FRA)
5. Enrico Toccacelo (ITA)
6. Christian Montanari (SMR)
7. Celso Miguez (ESP)
8. Alex Danielsson (SWE)
9. Ryo Fukuda (JPN)
10. Adrian Valles (ESP)


Klasyfikacja World Series by Renault:

1. Robert Kubica (POL) 83
2. Will Power (AUS) 46
3. Tristan Gommendy (FRA) 45


Klasyfikacja zespołowa:

1. Epsilon Euskadi 108
2. Carlin Motorsport 80
3. Draco Multiracing 63


Zdjęcia: Copyright PROXIMUS

Źródło: PROXIMUS
REKLAMA
REKLAMA