Skuteczne środki do pielęgnacji twojego samochodu

Skuteczne środki do pielęgnacji twojego samochodu - Samochody28.04.2016 Jednym ze znaków XXI wieku w motoryzacji jest dbałość o szczegóły oraz wszechobecna elegancja. Nie może zatem dziwić fakt, że tak dużą wagę przywiązuje się do czystości deski rozdzielczej, która w niektórych modelach aut nosi znamiona arcydzieła.

Jak powinno wyglądać zadbane auto?

Jednym z pierwszych skojarzeń związanych ze schludnym i czystym autem są atrakcyjnie wyglądająca karoseria i zadbany lakier. W dalszej kolejności właściciele samochodów z pewnością wymienią odpowiednio wypraną tapicerkę. Zadziwiające jednak, jak często w tym rankingu pomijany jest element, który jest wyjątkowo bliski samemu kierowcy.

Chodzi oczywiście o deskę rozdzielczą. Pozbawiona kurzu i zabrudzeń, delikatnie połyskująca, budzi bardzo pozytywne skojarzenia i nabiera nowoczesnego wyglądu. Co więcej, wpływa również na komfort jazdy i zdecydowanie umila prowadzenie auta w czasie długiej podróży.

Jak zadbać o deskę rozdzielczą?

Podobnie jak w przypadku wielu innych elementów pojazdu, troska o deskę rozdzielczą polega przede wszystkim na systematycznym czyszczeniu i odpowiedniej konserwacji. O ile dosyć skuteczną odpowiedzią na pierwszą potrzebę bywało stosowanie standardowych płynów do mycia (używanych np. w domu), to niestety nie miało to nic wspólnego z zabezpieczeniem owych materiałów.

Aby kokpit odzyskał dawny blask, a wszelkie zabrudzenia odeszły w zapomnienie, warto korzystać ze sprawdzonych metod, które gwarantują znakomite rezultaty. Bez wątpienia świetnym rozwiązaniem jest K2 POLO Cockpit. Produkt ten możesz stosować do deski rozdzielczej wykonanej z różnego rodzaju plastików. Sekretem działania sprayu są nanocząsteczki wnikające w strukturę materiału zaraz po jego spryskaniu. Dzięki niewielkim rozmiarom, łączą się ze strukturą tworzywa, przez co efekt jest zwyczajnie trwalszy.

Środki do pielęgnacji samochodu
Spryskaj deskę rozdzielczą, a następnie przez chwilę poleruj okolicę delikatną szmatką, by już po kilku chwilach cieszyć się z uzyskanych rezultatów. Kolor nabierze dawnego wyrazu, a zastosowana receptura utrudni osadzanie się zabrudzeń. Możesz wybrać jeden z wielu dostępnych wariantów zapachowych, począwszy od truskawki czy cytryny, aż po bardziej wyszukane, jak chociażby aromatyczna kawa i wanilia.

Ciekawą alternatywą jest też środek o nieco innych właściwościach - K2 POLO Protectant. Podobnie jak K2 POLO Cockpit, K2 POLO Protectant świetnie czyści i zapewnia ochronę przez promieniami UV, dostosowany jest jednak do elementów wykonanych z materiałów o matowym wykończeniu. Środek ten nie nabłyszcza tworzywa, lecz podkreśla jego strukturę i wydobywa oryginalny kolor.

Po drugie K2 POLO Protectant wypełni wnętrze świeżym i przyjemnym zapachem. Dlatego też nawet po długim czasie od zastosowania, we wnętrzu pojazdu będzie unosić się delikatna woń poprawiająca humor nawet podczas najgorszej podróży. Sposób użycia jest taki sam, jak w przypadku K2 POLO Cockpit.

Prawdziwą rewolucją w tej kategorii jest jednak K2 Omega. Produkt ten wykonano pod mniej popularną wśród kierowców postacią żelu. Dzięki temu środek możesz zaaplikować precyzyjnie w miejsce zabrudzenia, w przeciwieństwie do preparatów w sprayu. Formuła antystatyczna zabezpiecza przed osadzaniem się kurzu. Preparat dodatkowo chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. K2 Omega nada Twojemu autu wyjątkowego klimatu. Wrócą dawne barwy, a deska rozdzielcza znów będzie wyglądała jak nowa.

Sposób użycia nie sprawi Ci żadnych kłopotów. Wystarczy wstrząsnąć opakowaniem i nanieść niewielką warstwę żelu za pomocą specjalnego aplikatura gąbkowego będącego częścią pakietu do pielęgnacji kokpitu – dzięki temu nie zabrudzisz sąsiednich elementów. Poczekaj kilka chwil i wypoleruj powierzchnię dołączonym mikrowłóknem aż do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Twój samochód wymaga specjalnego podejścia i używania sprawdzonych produktów. Skorzystaj ze środków, które w krótkim czasie całkowicie odmienią wnętrze Twojego auta!

Źródło: K2