Centralny zamek - sam sie otwiera

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Jeśli temat już był to proszę o linka do niego.

Dzisiaj w trasie zamki same z siebie wszystkie nagle wyskoczyły. Wcisnąłem je z powrotem i po chwili znowu same wyskoczyły. Sytuacja powtórzyła się z 5 razy w różnych odstępach czasu i niezależnie od tego co jeszcze włączam i jak jadę.

Gdzie szukać przyczyny? Co jest nie tak....?
  
 
najpierw sprawdz czy temat juz byl
a nie wyreczaj sie innymi...
  
 
Cytat:
2008-01-24 23:10:29, Pabelo pisze:
najpierw sprawdz czy temat juz byl a nie wyreczaj sie innymi...



Najpierw zapytaj, czy nie sprawdziłem, a nie piszesz takie bzdury..
Szukałem tematu ale nic podobnego mi w ręce nie trafiło. Mogłem jednak go przeoczyć-dlatego proszę o odnośnik jeśli już było.

A jeśli masz dawać takie porady to lepiej wcale nie pisz!
  
 
Przyczyn może być kilka. siłownik w drzwiach, sterownik centralnego, przewody na przejściu między drzwiami a słupkiem, a i nawet alarm może takie otwieranie powodować jeżeli jest zamontowany,
Pozostaje tylko posprawdzać, proponuje zacząć od przewodów ale to tylko z tego powodu ze najszybciej,
  
 
Najczęściej się tak dzieje jeżeli jeden z siłowników sie przyblokował. Przyczyną zablokowania może byc nawet trochę zamarzniętej wody. Obstawiam na 100% mechanizm w drzwiach kierowcy. I nie koniecznie musi to być serwomechanizm sam w sobie ale równie jedne z cięgieł, które blokuje prawidłową pracę siłownika.
  
 
Cytat:
2008-01-26 07:24:57, gieroy pisze:
Najczęściej się tak dzieje jeżeli jeden z siłowników sie przyblokował. Przyczyną zablokowania może byc nawet trochę zamarzniętej wody. Obstawiam na 100% mechanizm w drzwiach kierowcy. I nie koniecznie musi to być serwomechanizm sam w sobie ale równie jedne z cięgieł, które blokuje prawidłową pracę siłownika.



no i pewnie masz rację. Tuż po tym zdarzeniu przestały mi sie otwierać drzwi kierowcy. Rozebrałem wczoraj boczek i okazało się że przy klamce kierowcy odłamanych było kilka plastików. Właściwie cud że te drzwi mi się wcześniej otwierały, bo odłamane plastiki akurat dobrze się ułożyły.. być może to ingerowało w mechanizm centralnego.. nie wiem tylko w jaki sposób no ale hmm..Jak to jest że (jak piszesz) "jeden z siłowników sie przyblokował" i przez to się samo otworzyło?? bardziej obstawiałem elektryke..
  
 
ha! dostałem na priv wiadomość którą pozwolę sobie tutaj zamieścić (bez podawania autora):

Cytat:
Witam, mialem to samo przez kilka miesiecy, im wiecej wilgoci tym czesciej, u mnie przez odlaczenie po kolei drzwi kierowcy i pasazera tam jak wchodzi do nich wiazka trzeba takie kolko odkrecic i mozna cala kostke wyciagnac i wtedy trzeba sprawdzic ktore z drzwi otwieraja te zamki, u mnie byly to drzwi kierowcy, pojechalem do elektryka i przecial mi jeden kabel z tej wiazki drzwi kierowcy, byl to albo brazowy albo brazowo jakis, mialo po tym nie byc sterowania zamkiem z tych drzwi, jednak sterowanie nadal jest, wszystko w drzwiach dziala a jednak omega przestala sama sie otwierac, pozdrawiam, do uslyszenia



I z tą wilgocią też by mi sie zgadzało....
Ehh..złośliwość rzeczy martwych..
  
 
Moja poprzednia tak samo reagowała ale nie wygrałem z tym. Nikt nie wiedział o co chodzi. A szczególnie w zimie bo w lecie było ok czyli coś z tą wilgocią by było.
  
 
wilgoć ogólnei jakoś źle działa na moją Omege.. a mianowicie: im bardziej pada/leje na dworzu tym częściej świeci mi sie żółta kontrolka check :/ ale jak sie rozjaśni przechodzi jak ręką odjął..
A incydent z zamkiem jak na razie od naprawy klamki się nie powtórzył..
  
 
U mnie to samo. Centralny dziala poprawnie od wiosny do pozniej jesieni. Pozniej drzwi zamykaja sie wybiorczo jak im sie podoba. Nie mam sily z tym walczyc
  
 
Cytat:
2008-01-28 09:17:05, dominiq pisze:
Pozniej drzwi zamykaja sie wybiorczo jak im sie podoba.



jeszcze raz podkreślam - moje się OTWIERAŁY jak im się podoba... na szczęście na razie tylko wtedy gdy samochód jest zapalony (i tym samym ja w środku )..
A gdyby tak same próbowały jak autko jest wyłączone?...ojojoj.....
  
 
Moje się tak otwierają, przestałem się tym przejmować