Zmiana podświetlenia zegarów - trochę inaczej.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie ma co się rozpisywać wystarczy popatrzeć, zresztą na forum jest dużo na ten temat. Pokazuje moją koncepcję.





















To ostatnie zdjęcie najlepiej odzwierciedla efekt końcowy. W rzeczywistości nie ma niebieskiej poświaty, którą widać na wcześniejszych zdjęciach.
  
 
no super
opcja jak dla mnie lepsza od borysowej bo nie ma tyle plataniny

teraz parepytan od laika..

ta plytka to czarodziejka widze bo ma sciezki ?

jakie diody?

najwazniejsze gdzie pozniej podlaczyles to w prad

3 jak podswietliles zegarek znaczy dla mnie najwazniejsze skad podciagnales prad
  
 
troszkę mniej profesjonalnie ale też tak mam

mam po prostu 3 diody w tym kolorowym kawałku plastiku połączone kabelkiem nie profi płytka

Ale u mnie to wersja przejściowa... jak będzie czas to wywalę w ogóle naświetlenie z góry
  
 
Cytat:
2007-04-07 21:40:39, koniuXR3i pisze:
no super opcja jak dla mnie lepsza od borysowej bo nie ma tyle plataniny teraz parepytan od laika.. ta plytka to czarodziejka widze bo ma sciezki ? jakie diody? najwazniejsze gdzie pozniej podlaczyles to w prad 3 jak podswietliles zegarek znaczy dla mnie najwazniejsze skad podciagnales prad



Płytka wytrawiona specjalnie do tego celu. Dzięki uprzejmości kolegi.
Świetnie wpasowała się w miejsce po zielonym plastiku, nie trzeba nawet stosować kleju! Dlatego załączyłem zdjęcia z suwmiarką.

Diody takie allegro, polecam tego sprzedawcę.

Prąd wziąłem z normalnie z oryginalnej oprawki pod żarówki. Wywaliłem żarówkę i podlutowałem się kabelkami, także z zewnątrz nie widać wogule że coś było robione.

Zegarek w ten sam sposób w miejsce oryginalnych żarówek dioda + rezystor, z tym że nie zmieściłem do oprawki więc bezpośrednio na laminat płytki zegarka przylutowałem.
  
 
ostro swieci nie razi?


tez sie pochwale


[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2007-04-07 22:58:32 ]
  
 
Szczerze trochę za mocno ale tylko troszeczkę , myślę że się przyzwyczaję. Zazwyczaj stosuje rezystory 1 kOhm, w tym przypadku dałem 600Ohm bo takie dostałem z diadami, a nie miałem innych.
  
 
A to jeszcze tak przy okazji zapytam. W jaki sposób pozbyć się zielonej barwy przy pokrętłach nawiewu. Jak wiadomo jest tam zielona folia między czarnym laminatem a białym plastikiem. Jak to rozdzielić żeby nie uszkodzić ?
  
 
Cytat:
A to jeszcze tak przy okazji zapytam. W jaki sposób pozbyć się zielonej barwy przy pokrętłach nawiewu. Jak wiadomo jest tam zielona folia między czarnym laminatem a białym plastikiem. Jak to rozdzielić żeby nie uszkodzić ?



Ja robiłem to tak:
1.duża głęboka miska z wrzątkiem
2.wkładasz ten cały plastik z nawiewu
3.po nagrzaniu folia powoli zchodzi (musisz ja delikatnie zdejmować aby nie pogiąć i zachowac jej kształt)
4.po zdjęciu bierzesz:
OPCJA 1: jakis preparat do zmywania farby(rozpuszczalnik czzy coś w tym stylu = musisz sprawdzić czym schodzi ta zielona farba) i zmywasz to co potrzebujesz,
OPCJA 2: ostry mały noży i starasz sie wyciąć i zdrapać ta farbę nie niszcząc plastiku który zdjąłeś
5.po zrobieniu i otrzymaniu pożadanego efektu zakładasz z powrotem odklejoną część na plastik (najlepiej we wrzątku to ładnie przyjmie kształt z przed przeróbek)
6. zakładasz inne podświetlenie (np. niebieskie) i cieszysz sie nowym kolorem nawiewów.

Popatrz na moje fotki coś takiego robiłem.
Może nie jest to super hiper rewelacja ale jak na pierwszy raz bez wiedzy uważam że wyszło nawet dobrze.
  
 
Moim zdaniem jak już wyciągamy zegary to najlepiej podświetlić od spodu najlepszy jest efekt ,ja mam na niebiesko zegary i przełączniki ,został nawiew i orginalne radio 3000 trafic nad czym się zastanawiam i wydje mi się że oprócz diód trzeba bby i rezystory wymienić bo tam są mniejsze niż 1k (chyba 680) żeby za ostro nie jażyło ,no ale fajnie by wyglądało
  
 
Mnie się podoba, oczywiście podświetlenie od spodu zegarów wydaje się bardziej odjechane, ale trzeba rozbebeszyć zegary.

Zatem, BRAWO dla Kolegi , podejrzewam że kolorki w tym przypadku dowolne mogą być.

A jaki efekt byłby tylko po usłunięciu zielonej folii ?

Pytam, bo wsadziłem w zegarek zwykłe żaróweczki i dla mnie jest ok, czyli już nie zielono. A nie jestem zwolennikiem niebieskiego w większości modyfikacji lansowanego.
  
 
Cytat:
2007-04-09 13:08:53, Marcin2M pisze:
Mnie się podoba, oczywiście podświetlenie od spodu zegarów wydaje się bardziej odjechane, ale trzeba rozbebeszyć zegary. Zatem, BRAWO dla Kolegi , podejrzewam że kolorki w tym przypadku dowolne mogą być.



Wszystko ładnie, ale podświetlenia od dołu ma sens przy czarnych tarczach i przeziernych cyfrach. Tak ażeby tylko one świeciły. W przypadku białych tarcz nie widzę sensu kombinowania podświetlenia od dołu. Przecież i tak całe zaświecą, o ile ten biały plastik przepuszcza światło!

Cytat:
A jaki efekt byłby tylko po usłunięciu zielonej folii ? Pytam, bo wsadziłem w zegarek zwykłe żaróweczki i dla mnie jest ok, czyli już nie zielono. A nie jestem zwolennikiem niebieskiego w większości modyfikacji lansowanego.



Samo usunięcie zielonego plastiku (tam nie ma folii - patrz zdjęcia) pogorszy tylko efekt, dwie żarówki nie rozpraszają wystarczająco światła. Dlatego minimum dwie szerokokątne diody, ja dałem 4 dla lepszego efektu i nie żałuje.
  
 
Nie polecam podświetlania od spodu białych tarcz w mk7 Nie widać nawet przebiegu, ani normalnego, anie dziennego, który jest ważny przy LPG, poza tym wszystkie mocowania i takie tam dają cień na tarczę i wygląda to tak:



Jerico, w nocy Cię nie oślepia? Wygląda ładnie


[ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2007-04-09 16:01:21 ]
  
 
Mam takie pytanie czy te zegary da sie podłaczyc do MKVII
-->http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=182949562
i czy one tez są podświetlane od góry?
  
 
Ja mam takie w moim Essim z 2000r. - więc MKVII.
  
 
i jak wygląda w nich sprawa podświetlenia?

poniewaz nie mam obrotomieza w starych zegarach czy jak podłacze te bedzie działał?
  
 
Cytat:
2007-04-09 16:00:48, Snale pisze:
Nie polecam podświetlania od spodu białych tarcz w mk7 Nie widać nawet przebiegu, ani normalnego, anie dziennego, który jest ważny przy LPG, poza tym wszystkie mocowania i takie tam dają cień na tarczę i wygląda to tak: Jerico, w nocy Cię nie oślepia? Wygląda ładnie [ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2007-04-09 16:01:21 ]



Tak jak pisałem, trochę za mocno ale ogólnie do przeżycia. Wczoraj wracałem dobre 50km do domu i wcale mi nie przeszkadzało. Przy następnej okazji może wrzucę jakiś większy rezystor "przed całość" tak żeby nie rozbierać tego ponownie. Podkreślam raz jeszcze, efekt najlepiej odzwierciedla ostatnie zdjęcie.
  
 
Witam
a moze zalozuzyc regulowane podswietalanie - jakis potencjometr na deske czy cos podobnego ??

  
 
Cytat:
2007-04-09 17:03:04, jerico pisze:
Tak jak pisałem, trochę za mocno ale ogólnie do przeżycia. Wczoraj wracałem dobre 50km do domu i wcale mi nie przeszkadzało. Przy następnej okazji może wrzucę jakiś większy rezystor "przed całość" tak żeby nie rozbierać tego ponownie. Podkreślam raz jeszcze, efekt najlepiej odzwierciedla ostatnie zdjęcie.


A wystarczyłoby zamówić białe tarcze nieprzepuszczające światła, które podświetlone świecą cyferkami i ikonkami. No chyba, że ktos chce, żeby świeciły całe tarcze, to jedynie indiglo wchodzi w grę.
Sam licznik kilometrów mozna podświetlić oddzielnie LED-ami i bedzie dość widoczny (w podobny sposób sa podświetlane liczniki np Audi, bmw itp).
  
 
A oto efekt 10h pracy pewnego styczniowego dnia.
Oczywiście czekają mnie jeszcze drobne poprawki ale nie wygląda to źle!



[ wiadomość edytowana przez: Monsterhouse dnia 2008-01-16 10:16:07 ]
  
 
trochę marnea fotka, ale nieżle to wygląda. Malowałeś wskazówki, czy dałeś z czegoś podświetlane? Masz UV naswietlane na tarcze?