Mam sprzęt i nadal niechce urwać mi głowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Cały czas zmieniam coś w sprzęcie i nadal nie chce mi urwać głowy a gra średnio, przynajmniej tak mi się wydaje. Proszę o jakieś podpowiedzi co zmienić żeby było lepiej?(zwłaszcza bass) Mój sprzęt znajduje się w polonezie z 1987r i może to jest przyczyną nie wiem (drzwi są wygłuszone matami). Oto sprzęt: radio sony m8800 http://www.maximedia.pl/?c=odtwarzacze_samochodowe&p=sony_cdx_m8800
System przedni to Hertz esk165 (na dystansach z mdf-u ,a drzwi są wygłuszone) http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=60622717
Z tyłu są głośniczki alpinie 100mm.
W bagażniku jest skrzynia (bassreflex) o oryginalnych wymiarach producenta z głośniczkiem pionier ts-w121spl http://www.safedeal.pl/produkt.php?ID=1&MID=3898
A do zasilania mam wzmacniacz sony xm-2200gtx http://www.megamedia.pl/rtv-samochodowe-wzmacniacze/sony-xm-2200gtx.php?PHPSESSID=
Wzmak ma 1*500w rms (4 ohm) ,a jest podłączony do 2 cewkowego głośniczka wymienionego powyżej na 2 ohm czyli 1000w rms.( wcześniej miałem earthquake ph2.3 1*300wrms) Nie musze dodawać że wszystko jest podłączone idealnie i wygłuszone (częściowo). Co robić czemu nie chce urwać mi łba?? Może przez poloneza, a może czegoś mi brakuje?? (a i nie piszczcie że radio jest złe bo miałem alpinie za 1200zł ,dwa jvs i odsłuchiwałem wiele innych radioodtwarzaczy i wcale nie grały lepiej).
  
 
Zapomniałem dodać że mam w bagażniku 65 litrową butle gazową i do tego moja skrzynia, a wtedy zostaje tylko miejsce na małą torbę i może to jest przyczyną?? (przed głośnikiem niema miejsca tylko troszkę z boku i nic więcej). Może dodać kondensator?? (niby przydaje się od 500wrms).?
  
 
Jak masz ustawioną skrzynke w bagażniku?? Membraną do kierunku jazdy czy odwrotnie??
  
 
Tuż za siedzeniami tylnymi jest butla gazowa w poprzek a za nią jest skrzynia ustawiona membraną tyłem do kierunki jazdy, niema żadnej pułki a miejsce w bagażniku jest tylko z prawej strony skrzyni patrząc od tyłu auta (przed ani za skrzyniom niema praktycznie w ogóle miejsca).
  
 
a i zaproponujcie jakiś niedrogi ale dobry kondensator do tego sprzętu (1farad starczy? dietz jest dobry?)
  
 
A na jakich kabelkach wszystko podłączyłeś??
Cytat:
membraną tyłem do kierunki jazdy


Zamieniłeś plus z minusem przy podłączeniu skrzynki??
  
 
Powiedziałbym że kabelki narazie są tandetne i jedzie od nich wioską ,ale za to grube i nowe, a co do podłączenia 2 cewek (nie pamiętam ale chyba + do- a – do +) to są podłączone dobrze chociażby dlatego że nadal łupie a tak zjarał by się wzmak bo 1 już tak 1 spaliłem (earthquake-a) . (zaproponuj coś z kondensatorów na allegro).
  
 
Dobry kondensator to jest spory wydatek, zacznij od kabelkow, a sam zobaczysz że różnica może być niebo a ziemia, bez nich i tak nie uzyskasz lepszych efektów nawet z kondensatorem. Nie chodzi o to aby byly grube, mają być dobre przeznaczone do CA. Sensowny kabel zasilajacy wzmak to jest wydatek ok 30zł za metr, podobny podepnij pod mase (oczywiście możliwie najkrótszy) a potem zmień jeszcze głosnikowe, bo jak napisalem kondensator bez kabli nie pomoże.
Kiedyś bez kondensatora miałem 3 wzmacniacze, ale na dobrych kablach i dopiero jak wyłączyłem silnik to bas się psuł.
Pozdrawiam
  
 
Kabelki na pewno zmienię z czasem (ostatnio widziałem nowy na allegro earthquake 59zł za 1 m w sklepie, a tu 2* taniej i ktoś kupił bo obudziłem się po fakcie ), o co do moich to są typowe głośnikowe i typowe zasilające caraudio tylko nieznanych firm (przynajmniej ja ich nie znam). Napotno zmienię przewody jak radzisz ale zobacz na allegro który z kondensatorów jest w miarę bo chciałbym jakiś zakupić (dzisiaj wygłuszam tylne błotniki  )
  
 
A np.: do Hertz-ów mam przewody oryginalne z kompletu chyba takie wystarczą co?? A tak na marginesie to gdzie mam kupić te przewody? Widzisz coś sensownego z zasilających i głośnikowych na allegro?
  
 
Kabelki oryginalne z kompletu to zazwyczaj tandetka, kazdy producent sprzetu daje kable na odwal po to żeby klient kupil też dobry kabel i wydał kolejną kase. Tobie potrzebny jest głównie kabel zasilający (+ i -) do wzmacniacza bo dostaje pewnie za mało mocy i daje mało mocy.
Co do kondensatorów to nie potrafie Ci pomoc, poprostu nie znam sie na tym.
Jeżeli natomiast chodzi o kwestie miejsca zakupu kondensatora i kabli to w Słupsku napewno jest dobry sklep i warsztat CA (nie myl ze sklepem RTV u przyslowiowego pana Zenka) i od tego bym zaczął, bo na allegro każdy ma "super" sprzęt za super kase, a w takim zakladzie zawsze mozesz pogadać z kimś kompetemtnym kto rzuci okiem na Twój sprzęt, poslucha i doradzi. A potem ewentualnie jezeli będzie taniej mozesz kupić to samo na allegro. Często problem jest banalny.
  
 
Po pierwsze - nie cena radia czyni jego jakosc - radio za 400 zl moze zagrac lepiej niz to alpine za 1200 - swoja droga alpine za 1200 to nie alpine Przy wyborze radia patrz zeby mialo 4V wyjscie na wzmacniacz a nie ladny wyswietlacz - takie zagra duzo lepiej. Po drugie - przy takiej mocy - obowiazkowo kondensator conajmniej 1F