Kontrolka i biegi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,jestem pierwszy raz na forum i nie bardzo wiem jak to działa.Kupiłem 205 1,1 benz.1993 i są w niej dwa problemy;po włączeniu zapłonu pali się czerwona kontrolka przy wskażniku paliwa (nie dystrybutorek),która gaśnie po uruchomieniu,ALE zapala sie w czasie jazdy ,czasem długo a autko jedzie bez problemów co to jest. Drugi mankament to.że 1 i 5 same wyskakują podczas jazdy ,ale tylko po nierównej drodze .Super mechanicy chcą wymieniać skrzynię ,ale to kosztuje może to sprawa regulacji lub drążka w kabinie .Jechałem do Gdańska 150 kmi raz mi wyskoczyła 5 oczywiśscie na dziurach na równej drodze jest ok .Podczas jazdy na 5 szarpałem autem dodając gazu i nie wyskakuje,podudzki sa całe ,silnik się nie buja,co to może być?Pomocy!
  
 
a na tej kontrolce to cos jest narysowane????
  
 
nie no moze się mylę... ale czy ta kontrolka to czasem nie jest rezerwa???
  
 
rezerwa jest pomaranczowa.
czerwone sa kontrolki krytyczne - np hamulce, olej, temperatura....
  
 
...ale taka migająca?? ja w sumie mam czerwoną dlatego mi się zaraz skojarzyło
  
 
no jest kilka migajacych:
np. ręczny, ssanie..... wiec moze to reczny?
mogl sie zaciac czujnik.....
  
 
Witam ,jest to czerwona kontrolka w kształcie cylindra leżącego poziomo zwężającego się na końcach ,ma kreski nad sobą i pod (jakby unosiło się ciepło) u kolegi w 1991 roku jest ta kontrolka pomarańczowa.W książce serwisowej po niemiecku znalazłem słowo które w dokładnym tłumaczeniu brzmi "kontrolka samokontroli lub samotestu"ale czego?!
  
 
Autodiagnostyka. Jeżeli to o nią chodzi to ma gasnąć po uruchomieniu. Jeśli zapala się w czasie jazdy to znak że komputerowi coś nie pasuje i wprowadza korekty do nastaw fabrycznych.