Mnóstwo oleju pod świecą ?!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Chciałem wymienic swiece w 2.0 16v gdyż zaczął mi silnik nierówno pracować a póżniej jeden gar się wyłączył, więc odkręcam swiece a tam na trzeciej swiecy troszke oleju na dole, odkręcam czwartą i masakra cała świeca ,,pływa" w oleju silnikowym a po wykręceniu jej widać stojący olej w gnieżdzie. Poradzcie co walnęło i co robić czy to już koniec silnika?
  
 
Uszczelka pod głowicą miałem to samo.
pozdro.
  
 
było juz o tym pisane,
nieraz poprostu wystarczy dokręcić pokrywe zaworów
  
 
mój brat miał tak samo. Padła uszczelka pod pokrywą zaworów. Koszt naprawy mały, nowa uszczelka lub stara+ silikon+ dobre przygotowanie przed sklejeniem.
Zacznij od tego, chyba że masz jakies niepokojace objawy wskazujące na uszczelke pod głowicą
  
 
Dzięki za pomoc już wiem ze to uszczelka pod pokrywą zaworów nawet już zdjeta na całej powierzchni zaolejona jutro będzie nowa .Tylko jeszcze jedno czy nową zakłada sie na sucho czy trza posmarować olejem lub silikonem.
  
 
z tymi uszczelkami to są jaja, popróbuj , u mnie pomógł dopiero silikon plus nowa uszczelka...........
  
 
ja zrobiłem tak że stara uszczelka + silikon - pomogło na dwa tygodnie,

później dałem nową uszczelkę tym razem bez silikonu pomogło na ok 1 miesiąc, teraz w świecach jest olej ale za to nie mam zadymy przez olej cieknący na kolektor wydechowy.

przeczytałem w jakimś poście o wyczyszczeniu wszystkiego do sucha dokładnym odtłuszczeniu a następnie wysmarowaniu dobrym silikonem uszczelka i przynajmniej dobę musi odstać,