JAKI OLEJ??? POMOCY!!! Starlet 1.3 2E-E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!!! Jestem tutaj nowy i mam od cholery pytań. Toyke mam od tygodnia i jestem na temat jej eksploatacji zielony . Jest to Starletka 1.3 2e-e z 90r. i ponad 200 tys. klocków na karku. No i jakby inaczej należałoby olej wymienić bo poprzedni właściciel rozbroił mnie swoja szczerością mówiąc "ja przy tym silniku nic nie robiłem" a przejechał starletą ponoć 40 tys. wiec już się boję Piszecie tutaj o Carinach, Corolkach, rav4 a o mojej zamiatarce nic. PROSZE WAS DORADZCIE mi jaki olej najlepiej zalac bo juz sie pogubilem w waszych wypowiedziach !!!

[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2007-03-12 10:01:55 ]
[ powód edycji: temacik ]
  
 
Najlepiej jakiś połsyntetyk. Mobil?
  
 
Cytat:
2007-03-12 10:02:16, MisiekII pisze:
Najlepiej jakiś połsyntetyk. Mobil?

Dzięki ale moze jakieś dokladniejsze oznaczenie tego oleju, jakieś dalsze sugestie bo jak stane przed regałem z Mobilami to zgłupieje jesli juz tak nie jest
  
 
Np taki Mobil Super S 10W40
Poczekaj, moze inni zaproponują cos lepszego
  
 
Zależy jak zachowuje się silnik, czy bierze olej czy nie?? Ale ciężko Ci będzie to określić bez jeżdżenia a olej chcesz wymienić jak najszybciej (i dobrze) :/
Moja była Rollka miała przejechane ponad 250 tyś i zalewałam ją minerałem Mobila 10W50
Obecną z tym samym silnikiem co Twoja Starletka zalewam półsyntetykiem Mobila - chyba o tym samym oznaczeniu co Misiek pisze
  
 
zalezy jakiej klasy byl lany olej wczesniej czasami jest opis pod maska i lepiej nie zmieniac oleju np mineralnego na pulsyntetyk :: bo podobno plucze nagary

[ wiadomość edytowana przez: stiopa46 dnia 2007-03-12 12:21:58 ]
  
 
Poprzedni właściciel mowil ze lał jakiegos lotosa bo "i tak bierze to po co lac mu lepszy olej"
  
 
no właśnie dlatego lepiej żeby zalał najpierw półsyntetykiem, pojeździł i się zobaczy - potem najwyżej albo minerał (jak ubytki będą małe) albo coś poważniejszego - czego koledze nie życzę.
  
 
Cytat:
2007-03-12 12:50:06, szozdi pisze:
Poprzedni właściciel mowil ze lał jakiegos lotosa bo "i tak bierze to po co lac mu lepszy olej"


ciekawe podejście do sprawy no to trzeba teraz wyniuchać ile bierze.
  
 
Cytat:
2007-03-12 12:58:24, madzia_83 pisze:
... no to trzeba teraz wyniuchać ile bierze.

Na uczelnie mam pod spora gorke to dostanie troche w d... i szybko wyjda wszystkie jej mankamenty i zaniedbania
  
 
Cytat:
2007-03-12 13:39:43, szozdi pisze:
Na uczelnie mam pod spora gorke to dostanie troche w d... i szybko wyjda wszystkie jej mankamenty i zaniedbania


dobra dobra tylko najpierw zobacz czy coś w ogóle jest na bagnecie
  
 
Cytat:
2007-03-12 14:08:03, madzia_83 pisze:
dobra dobra tylko najpierw zobacz czy coś w ogóle jest na bagnecie

Jest na minimum Ale nie bede sie bawil w jakies dolewanie tylko swiezutkim Mobilem ja mi radziliscie zaleje i bede obserwowal dziada DZIEKI ZA WASZE RADY!!!
  
 
Cytat:
2007-03-12 14:31:50, szozdi pisze:
Jest na minimum Ale nie bede sie bawil w jakies dolewanie tylko swiezutkim Mobilem ja mi radziliscie zaleje i bede obserwowal dziada DZIEKI ZA WASZE RADY!!!


zalej zalej i obserwuj. Wymień też filtry bo jeśli poprzedni właściciel tak "dbał" o to autko to raczej jest to konieczność.
  
 
Cytat:
2007-03-12 13:39:43, szozdi pisze:
Na uczelnie mam pod spora gorke to dostanie troche w d... i szybko wyjda wszystkie jej mankamenty i zaniedbania



Branie oleju zawsze wyjdzie jak dajesz ostro w dupe, nie znam auta ktore nie bierze oleju z noga w podlodze...

Olej mobil 10w40 Super S do skrzyni mobil s2000
silnik wymiana co 10tys km skrzynia co 40tys.
  
 
Cytat:
2007-03-12 15:26:09, Cromm pisze:
Branie oleju zawsze wyjdzie jak dajesz ostro w dupe, nie znam auta ktore nie bierze oleju z noga w podlodze... Olej mobil 10w40 Super S do skrzyni mobil s2000 silnik wymiana co 10tys km skrzynia co 40tys.

Dzieki wielkie Cromm. Jak nie znasz to podam Ci pierwszy: Nissan Sunny mojego ojca. Dostawał ostre ciegi ode mnie a jednak nie bylo problemu w tym temacie, bo odrazu bym cos o tym wiedzial kolejne potwierdzenie japonskiej jakosci i niezawodnosci.
  
 
U mnie 1.3 na Lotosie (w ostatnich chwilach swej jazdy ) pobierał kosmiczne ilości oleju
Na Castrolu "białym" było duuuuużo mniejsze
  
 
Cytat:
2007-03-13 11:45:26, looqasch pisze:
U mnie 1.3 na Lotosie (w ostatnich chwilach swej jazdy ) pobierał kosmiczne ilości oleju Na Castrolu "białym" było duuuuużo mniejsze



no u mnie na bialym castrolu , czytaj 15W 40 high milleage tez mniej brala.
  
 
Cytat:
2007-03-12 15:53:50, szozdi pisze:
Nissan Sunny mojego ojca. Dostawał ostre ciegi ode mnie a jednak nie bylo problemu w tym temacie, bo odrazu bym cos o tym wiedzial kolejne potwierdzenie japonskiej jakosci i niezawodnosci.



Dlatego ze nissan ma twardsze pierscienie niz toyota, szwagier ma sunny N14 i mimo 200tys jezdzi na 5w40 mobila i ubywa kosmetycznie mało przy sredniej nodze.
Dlaczego ano dlatego ze toyota ma bardziej miekie pierscienie niz nissan kosztem tego zeby oszczedzac gladzie cylindrowe, u mnie po 210tys km owal na cylindrach był max 2 mikrony.
To jest zamierzone podejscie do tematu ze strony toyot, teraz pewnie jest inaczej ale to juz wogole inna spiewka, inne samochody, inne materały...