Ciekawostka związana z Tłumikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś jest mnie w stanie odpowiedzieć dlaczego Accent ma wydech po prawej stronie bo ostatnio stalem na parkingu (długi rząd samochodów ustawionych prostopadle do jezdni) i zaintrygowała mnie pewna sprawa a mianowicie wszsytkie samochody w zasięgu mojego wzoku miałytłumik po lewej stronie A Accent ma po prawej nigdy was to nie zdziwiło??

Pozdrawiam
  
 
Od dziecka nie moge tego rozgrysc
  
 
Ale tak serialnei czy sobie zemnie jaja robisZ poprostu jedynie co przychodzi mnie do głowy to to ze poprostu all japonczyki tak maja ale nie mam pojecia czy napewno nie sprawdzalem
  
 
Kiedyś słyszałem taka opinię, że spaliny powinny iść na środek drogi żeby bezpośrednio nie zatruwać pieszych. Dlatego większość aut ma wydech po lewej stronie. Japończyki mają ruch lewostronny więc wydech po prawej. Na europę zmieniono tylko kierownicę na lewą stronę a wydech został. Nie wiem ile w tym prawdy ale teoria jest rozsądna i prawdopodobna
  
 
A w sumei powiem ci BartBartez ze moze i masz racje patrzac na ta sprawe z tej strony ejst to abrdzo mozliwie czyli poprostu mowisz ze japonczyki chcą nas wszystkich POWYTRUWAC . Ale nigdy szczerze o tym nie pomyslalem dzięki za przyblizenie faktu.
  
 
Chcialbym przypomniec ze Accentowi do japonczyka to daleko, ale fakt civic tez wydech po prawej stronie.
  
 
No koledze chodzilo napewno ogolem o azjatyckie samochodziki - o skosnookich z lewostronnym ruchem:]

Ok to wypowiedz sie co tam mu tak straszliwie brakuje do tych japonczykow?? - przejechaelm nim od zakupu 20 tysiecy i nic nie zmienialem oprucz materialow eksploatacyjnych typu - olej i na pcozatku filtry i pasek itp.



[ wiadomość edytowana przez: Legro_Sz dnia 2008-03-21 22:52:09 ]
  
 
Moja opinie mozesz przeczytac w watku "czy warto kupic accenta" czy cos takiego Porownalem (obszernie) tam Accenta i Civica z podobnego okresu

Po krotce: jakosci wykonczenia, komfortu, zawieszenia, skrzyni biegow, trwalosci silnika! spalania.

Co nie znaczy ze to dobry samochod i niezawodny


aha... mialem na mysli tyle ze w Korea to ruch prawostronny a nie jak w Japoni lewostronny

[ wiadomość edytowana przez: Vex dnia 2008-03-22 00:08:16 ]