Stacje LUKOIL

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym zapytać co sądzicie o tych stacjach? Paliwo tam jest zawsze taniej niż na innych stacjach, czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym paliwem? Jakieś opinie słyszał? Chodzi mi o wszystkie rodzaje paliwa, benzyna, gaz i ropa, Warto tam kupować czy to jest syf jakiś?
  
 
Ja tankuje od czasu do czasu na Lukoilu i nie narzekam. Poza tym i tak wszystkie koncerny mają paliwo albo z Płocka albo z Gdańska, więc jaka to różnica gdzie się tankuje, skoro wszędzie jest to samo paliwo? A Lukoil ma chyba coś koło 5% swojego paliwa (gdzieś tak czytałem).
  
 
Ja tankuję zawsze na Lukoil i nigdy nie było żadnych problemów
  
 
ja jak tylko mam po drodze tankuje u nich gasssssss i nie nazekam
  
 
tankuję często na Łukoilu i to w całym przekroju....ON .95, LPG ..nigdy ..nawet w największe mrozy (ważne przy ON) nie było żadnych czarów i żadnych przykrych niespodzianek.

Pewnie nie ma to wielkiego odniesienia do PL ale ....z racji wyjazdów służbowych mój Bracik tankuje też na macierzystych Łukoilach u ruskich....był ogromnie zaskoczony wysoką jakością paliwa! (auto wykazywało się większą kulturą pracy motora i ..co najbardziej miarodajne...osiągało na baku paliwa dużo większe przebiegi)
  
 
Cytat:
2009-04-12 20:14:33, bogdan1 pisze:
tankuję często na Łukoilu i to w całym przekroju....ON .95, LPG ..nigdy ..nawet w największe mrozy (ważne przy ON) nie było żadnych czarów i żadnych przykrych niespodzianek. Pewnie nie ma to wielkiego odniesienia do PL ale ....z racji wyjazdów służbowych mój Bracik tankuje też na macierzystych Łukoilach u ruskich....był ogromnie zaskoczony wysoką jakością paliwa! (auto wykazywało się większą kulturą pracy motora i ..co najbardziej miarodajne...osiągało na baku paliwa dużo większe przebiegi)



bo jakości naszego paliwa broni orzeł - padlinożerca je...
  
 
czyli jeżeli spalanie wychodzi mniejsze to świadczy to o dobrej jakości paliwa? na razie tankowałem tam gaz, no i spalanie spadło... Interesuje mnie też benzyna, gdyż chciałbym ją tankować to motocyklu a tam silnik delikatniejszy więc nie chcę nalać jakiegoś dziadostwa
  
 
Cytat:
2009-04-12 22:58:39, pawlopwl pisze:
czyli jeżeli spalanie wychodzi mniejsze to świadczy to o dobrej jakości paliwa?..


również (czyli między innymi )....

Taki prosty przykład:
paliłeś kiedyś węglem ? (np. w domowym piecu?) - aż się wierzyć nie chce jak jakość "paliwa" może wpływać na zużycie, osiągany efekt tudzież ilość po_spalarnych produktów ubocznych (dobre paliwo to oczywista minimalna ilość ..popiołu ,nagaru..czy innych syfów)
  
 
Cytat:
2009-04-12 20:14:33, bogdan1 pisze:
....z racji wyjazdów służbowych mój Bracik tankuje też na macierzystych Łukoilach u ruskich...



Na Ukrainie na każdej stacji było lepsze LPG niż w Polsce spalanie tam miałem niskie i silnik ładniej chodził.
w Polsce czasem tankuje na Lukoilu i nie narzekam. Zresztą jak jeszcze były stacje JET to wisiała informacja ze gaz dostarcza Lukoil

Pozdr.
  
 
a ja w drodze do roboty mijam lukoil - paliwo rzeczywiście tańsze jakieś 10-15 gr na litrze. O jakości się nie wypowiem, bo... nigdy tam nie tankuję.
Jakoś mnie się ta nazwa źle kojarzy, nie wiem kto dokładnie jest właścicielem tej sieci, ale sory, tej sieci kabzy nabijać nie będę.
  
 
A jesszcze takie pytanie, spalanie spadło i to świadcxzy o dobrej jakości, a teraz jak wytłumaczyć to że silnik troszke głośniej pracuje? tak jakby bardziej klekotał? Może to moje odczucie ale raczej jednak jest tam jakas nie wielka różnica.
  
 
Kiedyś zatankowałem gaz we wrocku na tej stacji, auto normalnie się zachowywało, zasięg na jednej butli porównywalny z gazem na shell i BP. Niestety w mojej okolicy nie ma nigdzie tej stacji, ale mój znajomy jeździ z Gliwic do Sosnowca i gdzieś tam przy trasie rególarnie tankuje swojego matiza na Lukoil. Bardzo chwali sobie pb 98, mówi że paliwo bardzo wysokiej jakości nie odbiega w niczym od paliw z renomowanych stacji paliw. Więc jak głosi slogan z jakiejś reklamy: "skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"
  
 
Cytat:
2009-04-13 09:11:37, pawlopwl pisze:
.."z jak wytłumaczyć to że silnik troszke głośniej pracuje? tak jakby bardziej klekotał?.."


bo czasem warto sprawdzić (dolać, wymienić?) oil
  
 
Cytat:
2009-04-13 10:13:23, bogdan1 pisze:
bo czasem warto sprawdzić (dolać, wymienić?) oil



Olej w odpowiedniej ilości a na nowym oleju dopiro 3tys. km zrobione. Więc możliwe że to od paliwa? może jakos lepiej sie spala i takie dźwięki odchodzą? Może to jest tak jak z tym że na paliwei 98 oktanów gorzej sie spala i ciszej chodzi , więc może to jest lepiej spalane przez co mniej pali oraz głosniej chodzi? To takie nmoje teorie
  
 
Cytat:
2009-04-13 15:24:40, pawlopwl pisze:
Olej w odpowiedniej ilości a na nowym oleju dopiro 3tys. km zrobione. Więc możliwe że to od paliwa?


1. no i właśnie tu może być powód (kto wie co wlałeś )
2. nie

..nojii....daruj sobie...te swoje teorie...takim trybem za chwilę dojdziemy do wniosku, że wahadłowiec NASA rozwalił się z powodu dobrej jakości "radzieckiego" paliwa


Alleluja
  
 
no i raczej wiem co wlałem, dobry olej który od zawsze leje i z normalnego sklepu. a to klekotanie zaczeło się po zatankowaniu gazu na lukoilu, nie jest to straszne klekotanie, tylko troszkę głośniejesze, minimalnie! tak tylko pytałem co może ktos zna wtyjaśnienie, ale jak ktos nie ma jakiegoś wyjaśnienia mądrego to niech sie chociarz nie zepia tego co 'mogłem' wlać do silnika.
  
 
Cytat:
2009-04-13 09:11:37, pawlopwl pisze:
...jak wytłumaczyć to że silnik troszke głośniej pracuje? tak jakby bardziej klekotał?...



ja bym jednak sprawdzil, moj chodzil jak diesel az na jedym ze zlotow Krzysiek powiedzial zebym sprawdzil olej....i dolalem 1 litr
  
 
Cytat:
2009-04-13 20:21:41, adamesce pisze:
ja bym jednak sprawdzil, moj chodzil jak diesel az na jedym ze zlotow Krzysiek powiedzial zebym sprawdzil olej....i dolalem 1 litr


A po co siem odzywasz , skoro widzisz , że pawlopwl najpierw pyta a potem pluje jak ktoś mu próbuje rzeczowo podpowiedzieć ?

Wprawdzie nie bardzo rozumiem jaki to język:
Cytat:
chociarz nie zepia tego co 'mogłem'



to z grubsza, po deszyfracji ...chodziło mu chyba o to żebym ja (i wszyscy co nie są jasnowidzami) się zamknął/li

Alleluja!
  
 
Więc ujme to tak, olej jest sprawdzony i jest OK. Takie ciche klekotanie wystąpiło bezpośredniu po zatankowaniu gazu i zatrzymaniu sie na światłach kiedy w autku zrobiło sie ciszej, wcześniej tego nie było, jest ciche i nie drażniące ucha klekotanie, poprostu troszkę się zmieniło i chciałem wiedzieć jaka to może byc przyczyna i czy mam sie tym przejmować?

[ wiadomość edytowana przez: pawlopwl dnia 2009-04-14 00:58:26 ]
  
 
Wyjeździj gaz do końca i zobacz jak będzie na gazie z innej stacji. Proste.