Plusk paliwa w zbiorniku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Posiadam Toyotę Corolla 2005r. 1,4 d4d. Przy pełnym zbiorniku paliwa wewnatrz pojazdu podczas ruszania i hamowania słychac plusk paliwa, uderzanie paliwa o ścianki zbiornika, co powoduje potworny hałas. Serwis twierdzi ze konstrukcja zbiornika paliwa jest prawidłowa i jest to cecha charakterystyczna dla tego modelu.Czy według was jest to normalne. Druga sprawa to szum, tarcie przy hamowaniu, w końcowej fazie słyszalne także wewnątrz pojazdu.Serwis twierdzi, że jest ok. i także, że jest to cecha tego pojazdu. Czy to normalne?Trzecia sprawa to stuki w kierownicy podczas jazdy po pofałdowanym lub nierównym asfalcie. Przy przebiegu 30.000km wymieniono kolumnę i przekładnie kierownicy, bez rezultatu. Czy ktoś z Was ma podobne problemy, proszę o odpowiedzi.
  
 
Z przykrością stwierdzam, ze żadne z w/w objawów nie występują w piętnastoletnich Toyotach
  
 
Cytat:
2008-06-04 00:01:43, marcinm pisze:
Z przykrością stwierdzam, ze żadne z w/w objawów nie występują w piętnastoletnich Toyotach


ale w osiemnastoletniej słyszę czasami plusk w zbiorniku, jak żwawiej poruszam samochodem, no i jakbym ucho przystawił do kół przednich to też pewnie bym usłyszał jakiś szum przy hamowaniu (tak jak samot). Ale już nie ze środka samochodu.
  
 
Bardzo przepraszam, pomyliłem się - Mała kończy 10 czerwca 16 lat

Podejrzewam, że po prostu przyoszczędzili na materiale, i nie dali jakiejś przegrody w zbiorniku.

A trące klocki, tj wydające trący odgłos zdarzają się - u mnie tak było odkąd przegrzałem tarcze z tyłu, po wymianie na nowe problem zniknął

pzdr
  
 
no to ładne jazdy, masz efekty jak u mnie w 17 letnim e9;D U mnie przy pełnym zbiorniku słychac przy ostrym dohamowaniu lekki plusk, ale nie głośny. Dodatkowo na bardzo duzych dziurach słychac lekkie stukanie z okolicy kolumny kierowniczej, ale to auto ma 17 LAT!!. Nie ogarniam jak to może mieć miejsce w prawie nowym aucie.
Co prawda ta Twoja corolla to diesel, ale mamy w domu corolle e12 z 2007 roku, 1,4 vvti i nie ma żadnego z objawów które wymieniasz. Wątpie żęby w dieselu był inny zbiornik paliwa- u nas nie ma żadnego chlupotu. Zreszta jesli dobrze mi wiadomo konstrukcja zbiornika paliwa nie pozwala na wielkie ruchy płynu wewnątrz, sa albo sciany przeciw przepływowe albo inny bajer. Więc trafił Ci się wyjątkowo felerny okaz ( wiem, nie pocieszyłem:/)
  
 
Dużo ludzi mówi że prawdziwa ostatnia Toyota Corolla to model e11. potem jest troche gorzej ale konkurencja też nie ma ,czym się chwalić.
  
 
Skoro kolega pisze o dziwnych odgłosach to coś w tym musi być. Byłem na dniach otwartych nowego aurisa i corolli, oglądałem z zaciekawieniem cudeńka pachnące nowością i nowoczesnością, mina mi poważnie opadła gdy pod maską corolli zobaczyłem znaną japońską markę od osprzętu..???...BOSCH!!!! No ja się pytam czy to nie przesada??? To już chyba nie są japońskie samochody. W zasadzie nic przeciw boschowi nie mam, ale zrezygnowali z DENSO chyba żeby obniżyć koszt, a jak coś jest niemieckie i tańsze to raczej to jest ten gorszy bosch, jak z wiertarkami czyli ten w zielonej obudowie.
Pooglądałem i bez "zachorowania na nowe" oddaliłem się 10-latkiem, który od zawsze na przekręcenie kluczyka odpowiada tylko: sseee, sseee, seee, ssee wwwwrrrrruuuummmm
  
 
Cytat:
2008-06-10 21:35:26, Piotrek_G pisze:
Skoro kolega pisze o dziwnych odgłosach to coś w tym musi być. Byłem na dniach otwartych nowego aurisa i corolli, oglądałem z zaciekawieniem cudeńka pachnące nowością i nowoczesnością, mina mi poważnie opadła gdy pod maską corolli zobaczyłem znaną japońską markę od osprzętu..???...BOSCH!!!! No ja się pytam czy to nie przesada??? To już chyba nie są japońskie samochody. W zasadzie nic przeciw boschowi nie mam, ale zrezygnowali z DENSO chyba żeby obniżyć koszt, a jak coś jest niemieckie i tańsze to raczej to jest ten gorszy bosch, jak z wiertarkami czyli ten w zielonej obudowie. Pooglądałem i bez "zachorowania na nowe" oddaliłem się 10-latkiem, który od zawsze na przekręcenie kluczyka odpowiada tylko: sseee, sseee, seee, ssee wwwwrrrrruuuummmm


To fakt zawsze mowie ze jak na czyms jest napisane Bosch to nalezy to natychmiast wymienic

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer