Problem w 4EFE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie do forumowiczow . Mam Corolle 4EFE 1.4 16V Przebieg 180000 i problem.
Nastepujaco przy uruchomieniu silnika z okolicy ukladu wtryskowego slychac niepokojace stukanie przy zwiekszaniu obortow stukanie rowniez sie zwieksza.
Myslalem ze to zawory , przyjechalem do ASO w Katowicach i sprawdzili mi luzy zaworowe wszystko w porzadku. Gdzie tkwi problem. Prosze o odpowiedz.
  
 
jest gaz? było coś naprawiane ,jakie był luzy ,bardziej stuka od zaworów czy od wtrysków?jest to stukanie metaliczne czy może bardziej cykanie?
  
 
Bardziej cykanie , nie ma spatku mocy silnik nie wariuje , nie ma gazu - pracuje caly czas na benzynie.
  
 
Pewnie wtryski sobie gadają
Pozdro.
  
 
U mnie w 4 EFE jest tak samo słychać wyrażne tykanie, ale kiedyś ktoś mi odpioł złączkę na kolektorze dolotwym i to przestało wtedy takze tam chyba jest jakis czujnik co tak cyka.
  
 
Cytat:
2009-05-12 06:08:00, marcin06ge pisze:
U mnie w 4 EFE jest tak samo słychać wyrażne tykanie, ale kiedyś ktoś mi odpioł złączkę na kolektorze dolotwym i to przestało wtedy takze tam chyba jest jakis czujnik co tak cyka.


Jak cyka po nagrzaniu to zaworek EVAP systemu-odzyskiwania oparow paliwa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Tez mysle ze to zawory , autko ma przejechane obecnie 196tys. Juz by byly zuzyte? Pozdrawiam
  
 
na benzynie raczej się nie zużyją zaworki ,są raczej wieczne ,lecz właśnie potrafią sobie grać co nie znaczy że jest źle,taki urok 1.4 i 1.6 ,przy schodzeniu z obrotów też to słychać ?
  
 
Tak prz schodzeniu obrotow tez. Albo wtryskiwacze. Pozyjemy zobaczymy.