Toyota Highlander

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITA MAM PROBLEM Z TOYOTA HIGLANDER 2004ROK NIE DZIAŁA ZAWOR ODZYSKIWANIA OPAROW PALIWA .A DROGI TO ZE PRZEPALA SIE 1WSZY BEZPIECZNIK W 2GIM RZEDZIE PONOC WOGULE NIEMA GO BYC ALE NAPIECIE JES NIEWIEM OCO CHODZI
  
 
No, to rzeczywiście problem... ortograficzno-stylistyczny, wręcz.

pzdr
  
 
Ja tez niewiem o co chodzi

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziekuje bardzo ale nie oto mi chodzi widze ze pan sie na tym zna moze jakies konkrety
Prosze o pomoc!!!
  
 
Cytat:
2009-06-17 19:35:59, kyso13 pisze:
Dziekuje bardzo ale nie oto mi chodzi widze ze pan sie na tym zna moze jakies konkrety Prosze o pomoc!!!


No to teraz powaznie ...jak oczekujesz konkretnej odpowiedzi to mususz podac troche wiecej szczeguluf ...ok???
Nikt niezna na pamiec ukladu bezpiecznikow,wiec odczytaj z opisu na pokrywie jak nazwany jest ten bezpiecznik,lub co nie dziala jak sie spali.
Uklad Evaporative control-odzyskiwania oparow paliwa z baku sklada sie w wersjach z USA i Kanady z wielu elementow ,trzeba zatem podpiac tester i odczytac kod bledu.Skad wiesz ze uszkodzony jest zaworek i ktory zaworek,ktos to diagnozowal??



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Z tą diagnozą to nie jestem do końca pewny.Niby powiedział mi o tym mechanik,ale bynajmniej nie "wysokich lotów".Bezpiecznik nazywa się SRS -IG 15A.Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd PO 430 i pisze tak cyt."zdolna katalizatora do usuwania szkodliwych składników tzw. współczynnik konwersji".
  
 
SRS to coś od poduszki powietrznej. IG - ignition czyli coś z zapłonem.
Jak to zesumować to wychodzi że to jakiś układ "zapłonowy" od poduszki.
BigEl pewnie będzie wiedział dokładniej
Pozdro.
  
 
Cytat:
2009-06-20 16:54:14, kyso13 pisze:
Z tą diagnozą to nie jestem do końca pewny.Niby powiedział mi o tym mechanik,ale bynajmniej nie "wysokich lotów".Bezpiecznik nazywa się SRS -IG 15A.Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd PO 430 i pisze tak cyt."zdolna katalizatora do usuwania szkodliwych składników tzw. współczynnik konwersji".


po pierwsze to pisz jaki masz silnik a nie to żebyśmy się domyślali ,po kodzie podejrzewam że jest to silnik z serii AZ czyli 2,0 lub 2,4 benzynowy i jest to kod katalizatora - jeśli po kasowaniu się powtarza ten kod -do wymiany kat
po drugie srs -to układ poduszek powietrznych -wyszedł jakiś kod z tego układu,masz możliwość ich odczytania ???to jadź do aso potem można dochodzić od czego się przepala bezpiecznik ,są w ogóle jakieś poduszki w tym aucie czy może tylko atrapy,prosimy więcej szczegółów .pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2009-06-20 16:54:14, kyso13 pisze:
Z tą diagnozą to nie jestem do końca pewny.Niby powiedział mi o tym mechanik,ale bynajmniej nie "wysokich lotów".Bezpiecznik nazywa się SRS -IG 15A.Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd PO 430 i pisze tak cyt."zdolna katalizatora do usuwania szkodliwych składników tzw. współczynnik konwersji".


Jak bys byl koniem to trzeba by cie zastrzelic
Najpierw piszesz o zaworze odzyskiwania oparow paliwa,Teraz o kodzie katalizatora,gdzie w tym logika??
Bezpiecznik ,zakladajac ze go dobrze odczytales to byloby zasilanie po zaplonie sterownika poduszek,ale wtedy gdyby sie przepalil to by ci nie dzialal uklad SRS.
Sprawdz czy jak wlaczysz zaplon to kontrolka poduszek-czerwona zapali sie a po chwili sama zgasnie czy moze gasnie dopiero po odpaleniu silnika razem z np kontrolka ladowania,albo ABSu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Przepraszam ale mechanik mi tak mowi .
jesli chodzi o poduszki to lampka gasnie po chwili.
Ostateczna diagnoza to bład PO 430
Aha silnik w tym aucie to 3.3 B rok 2004
  
 
czyli v6 zgadza się ???to będzie uszkodzony jeden z katalizatorów spalin bo są chyba dwa,każdy z nich jest kolektorem wydechowym ,trzeba dobrze zdiagnozować który jest uszkodzony
  
 
Tak zgadza sie V6
a mozesz mi poradzic jak mozna to zdjagnozowac bo mam dosc wciskania mi kitu
  
 
nie znam możliwości psełdo testerów a raczej czytników kodu błędu ale aso powinno dokładnie określić który to katalizator-P0430 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 2)trzeba by to jeszcze potwierdzić ale wydaje mi się że to jest ten przedni katalizator zaraz ze chłodnicami,ale nie jestem teraz pewien na 100%.
  
 
Dziękuję bardzo za pomoc,choc mam wrazenie,ze na tym sie nie skończyPozdrawiam.
  
 
Cytat:
2009-06-22 22:35:28, kyso13 pisze:
Dziękuję bardzo za pomoc,choc mam wrazenie,ze na tym sie nie skończyPozdrawiam.


Wstukaj sobie w google highlander p0430,to ci wyskoczy pdf z Toyoty USA.
Niestety niema co sie zastanawiac tylko wymieniac obydwa katalizatory,bo jak padl jeden to drugi tez niedlugo padnie,w koncu pracuja na tym samym paliwie.
No chyba ze wydech jest nieszczelny.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer