Wideoradar w Katowiczch - padłem ofiarą tego autka.:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam panowie wiec tak jechałem sobie dzisiaj jak co dzień z pracy A4 do domu a ponieważ pogada sie trochę poprawiła wróciłem do starych przyzwyczajeń i ustawiłem prawą nogę w pozycji horyzontalnej niestety nie tak horyzontalnej jak lubie bo zimówki są tylko do 160km/h no i tak sobie wale mijam jakieś pojedyncze autka przez chwile cos mi się wydawało że Minołem Śliwkowe Modeno ale mówię sobie NIE to nie jest wideoradar przecież on ma ciemne szyby a ten niemiał wiec szpula dalej i tak obserwuje wydarzenia w lusterku i grzeje sobie prosto do Chorzowa po A4..
Kapłem się, że to jednak wideoradar jak już dojeżdżałem do zjazdu z A4 i oni mnie dogonili no nic myślę sobie wpadka jeszcze zdążyłem zapiąć pasy tak żeby nie zapłacić za nie...

No dobra procedura standardowa po zjeździe pomachali mi lizaczkiem i zjechaliśmy na pobocze...

teraz mówię sobie zaczyna sie zabawa skoro juz mnie mają to przynajmniej załapie się na kino domowe zemną w roli głównej

Wsiadam chłopcy puszczają mi rajd ze mnią i kurde pierwszy szok ...
Oni tam mają monitorek 4 na 6cm takie małe gówienko na którym kompletnie nic nie widać ledwo co dostrzegłem moją fure w chmurze wzburzonej wody. no ale nic spoko teraz obserwujemy moją prędkość i co kolejny szok pokazało mi 174km/h pytam sie ich jakim cudem jak mi na blacie pokazało max 165km/h

Wychodzi na to że mój blat kłamie i to w dół.. albo oni coś mieli nieteges z radarem...

po 15 minutach wnikliwych i przekonujących negocjacji dostałem mandat w wysokości XXX zł i szczęśliwy pojechałem do domu dodam że jak na moje wykroczenie i zarobki to rozsądny mandat.!
  
 
Adminek dlazcego darowali ci ten mandat?
  
 
Z tego co wiem.

To prędkość jaką ujrzałeś na ekranie... Tyczy się ruchu Mondeo

Znaczy skończyło się na łapówce ?
  
 
nie panowie dostałem mandacik ale z uwago na jego wysokość niepodam wartości żeby ktoś niezarzucił policji zbytnią łaskawość

Co do odczytu radaru to on musi pokazywać faktyczną predkość pojazdy rejestrowanego inaczje by niedostał homologacji.! tylko zastanawia mnie ta rozbierzność pomiedzy moimi wskazaniami a wskazaniem radaru..

co do predkości Mondeo to napewno była wyższa gdyż dosyć szybko mnie doszli.

[ wiadomość edytowana przez: Adminek dnia 2004-03-03 22:52:49 ]
  
 
Gdzieś ktoś napisał, że w Polsce radiowozy nie mają wideoradarów tylko wideorejestratory.
Wideorejestrator nie pozwala zmierzyć prędkości, więc policjanci muszą przez pewien czas jechać z równą prędkością za delikwentem i zarejestrować w tym czasie _ich_ prędkość. Zatem może te 174 kmph to była ich prędkość jak cie dochodzili...
  
 
Dokładnie
  
 
A w Wa-wie zaczynają straszyć zwiększeniem ilości fotoradarów zwłaszcza w tych rejonach gdzie jest zaurzędowana prędkość 50 km/h.
  
 
W Wawie mają takie i takie - jak oglądałem filmik w żółtym renault megane coupe ....to miałem "prędkość pojazdu ściganego" (215km/h ) oraz "prędkość pojazdu ścigającego" (ty zatrzymało się na 198km/h
....gdyby nie cholerne światła to by mnie mogli w czubek nosa pocałować

dalej w Fordzie mondeo - też fiolet, naklejka Era na tylnej klapie, ciemne szyby -> jest tylko jego prędkość. Tu akurat było mało bo 140km/h

...dalej w VW Vento ciemny granat numery białe WI cośtam też jest tylko jedna prędkość - i tu oscylowała w granicach 160km/h

....mam farta do nich......zgadnijcie kto był jedną z pierwszych osób sfotografowanych nowo-zakupionym fotoradarem w wawie w roku 2000????

tak...ja

....można wiec powiedzieć że mam doświadczenie w tych sprawach

aha - na trasie warszawa gdańsk, przed płońskiem radze uważać na żółtego fiata brave, też na warszawskich blachach. Kilka razy przeleciałem obok niego ze 160km, ale zawsze w pore go zauważałem .... i zaczynałem jechać nad wyraz przepisowo.
Tak na marginesie - oni nie filmują cały czas, a muszą ustawić aparature na konkretny pojazd, dlatego jeżeli zobaczycie miśków tajniaków, to nie panikujcie
Zanim odpalą system można albo odjechać, albo wyhamować do przepisowej prędkości
  
 
Cytat:
2004-03-03 22:02:38, Adminek pisze:
jeszcze zdążyłem zapiąć pasy tak żeby nie zapłacić za nie...



Będę świną i powiem: GŁUPOTA!!! Przy 160km/h.
  
 
a ile pkt karnych dostales ?
  
 
Cytat:
2004-03-04 06:55:10, piotr-ek pisze:
Będę świną i powiem: GŁUPOTA!!! Przy 160km/h.


co "głupota"???....zapinać pasy przy 160km/h ????
  
 
Nio dostałem 4 punkty karne...
  
 
Cytat:
2004-03-04 17:03:20, Adminek pisze:
Nio dostałem 4 punkty karne...





Myśle, że dobrze Cię potraktowali. Mimo to zwolnij.
  
 
Cytat:
2004-03-04 03:56:21, Tomek-Mydlowski pisze:
[...] to miałem "prędkość pojazdu ściganego" (215km/h)


Ile ? Co Ty masz przerobione w samochodzie (oprócz tego że z rynku niemieckiego ), że jedzie 35 km więcej niż fabryka przewidziała?
  
 
4 pkt to nie tak zle
ale no coz ogranicznie do 130 robi swoje

to sie nazywa fart
  
 
Cytat:
2004-03-04 21:40:44, Martinezzz pisze:
Co Ty masz przerobione w samochodzie (oprócz tego że z rynku niemieckiego ), że jedzie 35 km więcej niż fabryka przewidziała?



Najfajniejsze jest to że nic
a latał na oko jeszcze 5km/h szybciej (oczywiście prawą noge miałem już w przednim zderzaku )
Teraz 200 to maksymalny max....no chyba że droga ma XXX kilometrów.....wtedy z dobrym wiatrem w plecy i z dużej górki pójdzie te 210....
GAZ TO ZŁO
  
 
Adminek nie przejmuj się mnie też złapali
Jechałem z Katowic na Tychy i na górce Murckowskiej jes 70kmh a ja miałem tam 150kmh dostałem 400 zł mandatu i 10 punktów he
Aha dziwi mnie tylko jedno dla czego nie pokazali mi filmiku ???
Bora Bora
  
 
Mój nigdy nie pojechał więcej jak 180 km/h
Teraz po przeróbkach nie sprawdzałem....
I dzisiaj dziwna akcja - Honda Civic 1,4 - ta nowa - na jedynce koleś mi odjechał, ale na dwójce już jakoś szliśmy równo, trója - dostał w dupę.... A wiem że cisnął klepisko.... To ma aż taką mocną jedynkę ???
  
 
Cytat:
2004-03-05 21:25:21, DeeJay pisze:
Mój nigdy nie pojechał więcej jak 180 km/h
Teraz po przeróbkach nie sprawdzałem....
I dzisiaj dziwna akcja - Honda Civic 1,4 - ta nowa - na jedynce koleś mi odjechał, ale na dwójce już jakoś szliśmy równo, trója - dostał w dupę.... A wiem że cisnął klepisko.... To ma aż taką mocną jedynkę ???



Można kręcić powyżej 7 tysiaków