Co to za wersja nadwozia (polonez)???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich dziś zobaczyłem coś bardzo dziwnego choć moze to normalne a nie zwracałem na to uwagi ,chodzi o poloneza ktory ma stary przod i tył (Borewicz) a ku mojemu zdziwieniu w tylnych słupkach ma szybki czy jest to normalna fabryczna robota czy jakaś własna inwencja tworcza własciciela bo to ze były przejściowki z noskiem i starym tyłem z szybkami to wiem bo sam taką miałem ale to mnie zdziwiło. Pozdrawiam
  
 
Niestety ja ci nie odpowiem, ale swego czasu mój brat miał właśnie takiego co opisujesz w kolorze białym, poprostu było to akwarium z przodem Borewicza, ale tamten był składak ale nie złożony z kilku aut tylko był składany z nowych części. Ale prawdopodobnie były takie wersje.
  
 
Normalne, bylo ich niewiele, ale byly. Takiego poldka 1.5sle ma chociazby D0mel
  
 
ja tez widuje borewicza z okienkami
  
 
Nie była to przypadkiem wersja de-luxe czy jakoś tak? Eksportowa...
  
 
poldek ktorego widziałem był własnie nie wiem czy przypadkiem czy nie tez koloru białego i do tego wszystkiego miał klape ze spojlerkiem metalowym a emblemacik 1.5 SLE troche zbaraniałem jak to zobaczyłem bo sam mam teraz Borka ale szybek nie mam
  
 
Cytat:
2004-06-03 18:40:06, Makaveli pisze:
Nie była to przypadkiem wersja de-luxe czy jakoś tak? Eksportowa...



Hahahahaha nigdy w życiu

Mam takiego Poldka jak opisujecie, tył i przód Borewicz, a zamiast kratki za tylną szybą - okienko. Rzadkość może tylko trochę mniejsza jak Coupeta Z tego co się wywiedziałem, po prostu przez pewien czas robili równolegle taki jak mój z noskiem Coupetowym i bez niego (classic look). Co znamienne, mój model na numer silnika 377782, a od bodajże okolic 380000 dawali: nosek Coupe, skrzynię piątkę (fabrycznie miałem czwórkę!), utwardzone gniazda zaworów i pewnie masę innych rzeczy.

Pozdrawiam
  
 
Dokładnie jest tak jak pisze Domel. To po prostu pierwsze akwarium MR87. Wogóle uważam, że ten konkretny zabieg nie przyczynił się do poprawy wyglądu Poloneza (bynajmniej) i w znacznym stopniu ułatwił osobą niepowołanym dostanie się do środka.
  
 
prototyp tego auta - 1982 rok silnik AA
w serii zgodznie z albumem FSO nie było takiego auta
mr 86 to przód od coupe, stary tył i okienko.
  
 
Cytat:
2004-06-03 20:05:26, Maciek_938 pisze:
Dokładnie jest tak jak pisze Domel. To po prostu pierwsze akwarium MR87. Wogóle uważam, że ten konkretny zabieg nie przyczynił się do poprawy wyglądu Poloneza (bynajmniej) i w znacznym stopniu ułatwił osobą niepowołanym dostanie się do środka.



1. mi się podoba BARDZIEJ niż oryginalny Borewicz ("lżejszy" wygląd)
2. okienka się przydają, i to bardzo - często przez nie zerkam
3. że niby jak ułatwiają dostanie się do środka????

  
 
Zadna rzadkość!Tego u mnie dość dużo jeździ na ulicach.Rzadkością są prawdziwe borewicze!
  
 
Cytat:
2004-06-03 21:14:41, D0mel pisze:

1. mi się podoba BARDZIEJ niż oryginalny Borewicz ("lżejszy" wygląd)
2. okienka się przydają, i to bardzo - często przez nie zerkam
3. że niby jak ułatwiają dostanie się do środka????





Nawet w książce Morawskiego piszą, że te okienka przyczyniły się do poprawy widoczności - coś w tym musi być
  
 
Ja spotkałem na drodze inne wynalazki:
Przód borewicz,tył przejściówka lub tył stary+ kratki i przód przejściówka.
  
 
Cytat:
3. że niby jak ułatwiają dostanie się do środka????




Jak to 'jak'?
Mojemu ojcu kiedyś, i to na zamkniętym podwórku u jego znajomego, złodzieje wyciągnęli szybkę tylną, otworzyli drzwi, wyciagnęli radio i korektor graficzny , potem włożyli szybkę na miejsce... Tak to ja rozumiem... został tylko odprysk na blasze rantu szybki ;-]
  
 
Cytat:
2004-06-03 22:04:30, AdrianK pisze:
Jak to 'jak'?
Mojemu ojcu kiedyś, i to na zamkniętym podwórku u jego znajomego, złodzieje wyciągnęli szybkę tylną, otworzyli drzwi, wyciagnęli radio i korektor graficzny , potem włożyli szybkę na miejsce... Tak to ja rozumiem... został tylko odprysk na blasze rantu szybki ;-]



W samochodzie którego bezkolizyjne otwarcie zajmuje max. 5 sekund, co najmniej dziwne wydaje się takie kombinowanie
  
 
a po Zabrzu jezdzi przod i tyl waskie caro,a slupki z Borka bez szybki
  
 
Ewenementem jest Borewicz Bialego....niby normalny Borewicz...a z roku 1987! Wtedy teoretycznie wszystkie juz powinny miec akwariowe okienko, a Bialego nie ma. To jest ewenement!
  
 
Cytat:
2004-06-03 19:54:09, D0mel pisze:
... Co znamienne, mój model na numer silnika 377782, a od bodajże okolic 380000 dawali: nosek Coupe, skrzynię piątkę (fabrycznie miałem czwórkę!), utwardzone gniazda zaworów i pewnie masę innych rzeczy.




Mój brat miał skrzynie piątke w identycznym modelu jak ty, i na dodatek był z 1990 roku, ale jak pisałem poprzedni właściciel był dość dziwny i zlecił montaż z nowych częśći w polmozbycie takiego właśnie Poldka który wszystko miał od akwarium (np. deska bez głośnika, boczki z przodu z głośnikami, skrzynia 5,) ale niestety silniczek miał 1.5.
  
 
a ja mam wlasnie takiego akwariowego borewicza
bialy a nr silnika 27....
  
 
Cytat:
2004-06-03 22:37:58, MacioBA pisze:
Ewenementem jest Borewicz Bialego....niby normalny Borewicz...a z roku 1987! Wtedy teoretycznie wszystkie juz powinny miec akwariowe okienko, a Bialego nie ma. To jest ewenement!



A moze ktos wie gdzie kupic taki plastik pod przedni zderzak, jaki ma Biały?